gebe
  1. _BaLıM_

_BaLıM_ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0

Kuşlara farklı renk veren madde nedir?

Konu, 'Kuş Bakımı' kısmında _BaLıM_ tarafından paylaşıldı.

Melişlerim kuşların neden renkli olduğunu biliyormusunuz? Kuş tüylerine renk veren madde karoteoid ve metanın pigmentleridir.Bu değişik pigmentlerin kuş türlerine farklı şekilde bulunmalarına bağlı olarak kuşlarda değişik renklenmenin oluşmasını sağlar .Kuşlarda görülen mavi,yeşil,ve diğer bazı parlak renkler tüylerin üzerindeki mikroskopik ince levhacıklarla ışığın kırılması ve yansıması sonucu meydana gelir.

Kuşlara farklı renk veren madde nedir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gözlerimiz Neden Farklı Renkte?

Gözlerimiz Neden Farklı Renkte?

göz rengi değişirmi göz rengi değişir mi gözlerimiz neden renklidir degisirmi renklerinin farklı olması İnsanların gözlerinin sadece iris denilen orta tabakası renklidir. İrisin ortasında göz bebeği vardır ve ışık bu açıklıktan içeri girerek gözün arkasına geçer. Saydam tabakanın arkasında yer alan iris, kaslar sayesinde, gelen ışık miktarına göre göz bebeğinin boyutlarını değiştirir. İrisin...
  2. Cilde En Çok Zarar Veren Maddeler

Cilde En Çok Zarar Veren Maddeler

cilde zararlı yiyecekler cilde zararlı kimyasallar cilde zarar veren maddeler Sevgili melekler, bu yazımızda cilt düşmanı, cilde en çok zarar veren maddeleri araştırdık ve madde madde sizlerle paylaşmak istiyoruz... Şeker: Şeker hücrelerin gereksinim duyduğu besinleri çalan bir maddedir.Basit şekerler ciltte renk dengesizliklerine sebep olur ve yüzdeki kızarıklarınkahverengi lekelerin...
  3. Nato Antlaşması Maddeleri nelerdir?

Nato Antlaşması Maddeleri nelerdir?

Merhaba arkadaşlar sizden günün konusu olan Nato hakkında bilgi istiyorum. Türkiye Suriye için Nato ya başvurmuş peki nedir bu Nato Antlaşması Maddeleri merak ettim yazarsanız sevinirim.
  4. Çiçeklerin Renkleri Neden Farklıdır acaba:S

Çiçeklerin Renkleri Neden Farklıdır acaba:S

Kızlar hiç düşündünüz mü Çiçeklerin Renkleri Neden Farklıdır bu çiçeklerin genetiği ile mi ilgilidir merak ettim, çiçek bakımıyla ilgili arkadaşlarım varsa aranızda beni aydınlatırsa sevinirim.
  5. maddenin görülebilir özellikleri nelerdir

maddenin görülebilir özellikleri nelerdir

lütfen bana maddelerin görülebilir özelliklerini maddeler halinde yazar mısınız teşekkür ediyorum.

Sayfayı Paylaş