Kuşluk Namazı Nasıl Kılınır, Hangi Dualar Okunur?

Konu, 'Kadın Ve İslam' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

kuşluk namazı kuşluk namazı nasıl kılınır

Sevgili melekler, kuşluk namazı iki rekatta bir selam verilerek kılınan nafile bir namazdır. Dilerseniz 4 rekat dilerseniz 6 rekat kılabilirsiniz.Kuşluk Namazı sabah namazının sünnetinin kılındığı gibi kılınır.Sabah namazının sünnetinde okunan dualar okunur.

kusluk-namazi.jpg

Bir hadis-i şerifde şöyle buyruluyor:
    Kim iki rekat kuşluk namazı kılarsa gafillerden yazılmaz. Kim de dört rekat kılarsa abidlerden yazılır.

Kim altı rekat kuşluk namazı kılarsa bu namaz o gün ona yeter. Kim de sekiz rekat kılarsa Allah-ü Teala (c.c) onu masivayı terkedip, kendisine boyun eğen kullarından yazar. Her kim de on iki rekat kılarsa Allah-ü Teala (c.c) cennette ona mahsus bir köşk bina eder.

Kuşluk Namazı Nasıl Kılınır, Hangi Dualar Okunur? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Kuşluk namazı nedir nasıl kılınır

Kuşluk namazı nedir nasıl kılınır kuşluk namazı vakti ne zaman Merhaba Sevgili Melek'ler ve bizi ziyaret eden siz sevgili misafirler, bu sayfamızda kuşluk namazı nasıl kılınır, ne zaman kılınır ve kaç rekattır gibi sorularınızın yanıtını bulabilirsiniz. Çünkü biz bu sayfamızda kuşluk namazı hakknıdam erak edieln tüm soruları konu alıyoruz. Kuşluk (Duha) namazı Sual: Kuşluk namazının...
  2. Cuma Namazı Nasıl Kılınır Hangi Dualar Okunur

Cuma Namazı Nasıl Kılınır Hangi Dualar Okunur bu konuda bilir kişi varsa bana bilgi versin.
  3. Cuma Namazı Kılınırken Hangi Dualar Okunur

Cuma Namazı Nasıl Kılınır Hangi Dualar Okunur Cuma Namazı Kılınırken Hangi Dualar Okunur Öncelikle tüm üyelerimize ve din kardeşlerimize hayırlı cumalar diliyor ve cuma namazı kılarken dikkat edilmesi gereken hususları ve cuma namazı dualarını konu alıyoruz . Cuma Namazı tek başına kılınmaz. Öğle vaktinde cemaatle kılınır. Öğle ezânı okununca, önce dört rek'at Cum'a namazının ilk...
  4. Tilavet Secdesi Nasıl Kılınır? Secde Namazı Ve Duası Secde Duası Nedir Nasıl Kılınır

Tilavet Secdesi Nasıl Kılınır Secde Namazı Ve Duası Secde Duası Nedir Nasıl Kılınır Merhaba Sevgili Melek'ler ve bize Secde Namazı nasıl kılınır diyen siz sevgili misafirler, bu yazımızda Secde Namazı nedir, Secde Namazı duası hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri aktarıyoruz. Tilavet secdesi yapmak için abdestli olunulur ve de kıbleye yönelinir. Daha sonra niyet edilir (Ya Rabbi...
  5. Kadir Gecesinde Hangi Tesbihatlar Yapılır Hangi Dualar Okunur ?

Kadir Gecesinde Hangi dualar Okunur Kadir Gecesi tesbihleri nelerdir Sevgili melekler, bu gece mübarek Kadir Gecesi. Kur'an-ı Kerim'in indirilmeye başlandığı bu kutsal gece, ibadetlerle ihya edilmeli, boş geçirilmemeli. Biz de bu konumuzda Kadir Gecesinde Hangi dualar Okunur, Kadir Gecesi tesbihleri nelerdir diye merak eden ve öğrenmek isteyen meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz için...
  6. Kusluk Namazi Ne Zaman Kilinir?

Meleklerim ben bugüne kadar, sabah namazimi kacirdiysam. Yani günes dogdukten sonra kildigimda Kusluk namazi diye niyet ederek kilardim. Tabi bunu sadece Ögle Namazinin vakti girmediyse... Ögle vakti girmis ise, Gecmis en son Sabah Namazimin Farzini kilmaya diye niyet ediyorum.. Dün esimle konusurken kafam karisti, cünkü o kacirdigim sabah namazimi kilmaya diyor... Sabah namazi nasil...
  7. kuşluk namazı hangi vakiştte kılınır yardımcı olurmusunuz

Selamlar herkese. Ben kuşluk vaktinin ne zaman olduğunu öğrenmek istiyorum.Ben kuşluğu gece namazı diye biliyordum ama değil sanırım :S
  8. 2013 Kadir Gecesi Nasıl İbadet Edilir ve Hangi Dualar Okunur?

2013 kadir gecesi kadir gecesi okunacak dualar kadir gecesi nasıl ibadet edilir Bin aydan daha hayırlı Ramazan ayının sonların da kutlanan Kadir gecesi, tüm müslümanlar için faziletlerinden yararlanılması gereken çok değerli bir gecedir... Kadir gecesin de nasıl ibadet edilmeli? Hangi duaları okumalı diye merak edenler için gerekli bilgiler detaylı bir şekil de sizlerle......
  9. Teheccüd Namazı Nasıl Kılınır, Hangi Dualar Okunur?

teheccüd namazı teheccüd namazı nedir teheccüd namazı nasıl kılınır Sevgili melekler, gece namazı da denilen teheccüd namazı nedir, nasıl kılınır, hangi dualar okunur, merak edenler ve öğrenmek isteyenler için tüm bilgileri bu konuda bulabilirsiniz... Yatsı namazından sonra , daha uyumadan veya bir miktar uyuduktan sonra, kılınacak nafile namaza "gece namazı"denir. Bir...
  10. Kadir Gecesi Namazı - Tesbih Namazı Nasıl Kılınır

Kadir Gecesi nasıl ibadet edilmeli? Kadir Gecesi namazı nasıl kılınır? Kadir Gecesi namazı kaç rekat? Tesbih Namazı nasıl kılınır? Kadir Gecesi duaları. Kadir Gecesinin anlamı ve önemi İşte 2014 yılı dini günler ve geceler hakkında bilmeniz gereken tarihler; Üç ayların başlama tarihi: 30 Nisan 2014 Çarşamba günü Regaib Kandili: 1 Mayıs 2014 Perşembe günü Miraç Kandili: 25 Mayıs 2014 Pazar...

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

1. kuşluk namazı nasıl kılınır hangi dualar okunur

,
  2. kuşluk namazından sonra okunacak dua

,
  3. kuşluk namazında hangi dualar okunur

,
  4. duha namazında okunan süreler,
  5. kuşluk namazı hangi dualar okunur,
  6. kuşluk namazından sonra okunacak dualar