gebe
  1. KızılÖtesi

KızılÖtesi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    38

'Kuşu kalkmaz'dan şöhrete!

Konu, 'Magazin' kısmında KızılÖtesi tarafından paylaşıldı.

'Kuşu Kalkmaz' şarkısıyla tanınan ve şarkı sözleri müstehcen bulunduğu için yasaklanan Sultana ikinci albümünü çıkardı.. Sekiz yıl önce 'Kuşu Kalkmaz' şarkısıyla ortalığı birbirine katan Sultana ikinci albümü 'Şöhret Yolu' ile yine oldukça cesur sayılabilecek sözlerle müziğe devam ediyor. Sultana, Bilboard dergisinin temmuz sayısına konuştu:
    * Aslında bu albüm dört yıl önce çıkabilirdi. Ama her şey planlandığı gibi gitmedi. Farklı insanlarla çalıştım, bazı problemler ortaya çıktı. Bunların çözümlenmesi de zaman aldı. İki sene geçti...

ELEŞTİRİ YAPILDI
    * Bu arayı avantaja çevirmeyi başardım. İlk geldiğimde 'Kim kimdir, ne iş yapar, hangi müzisyen nasıl işlerle uğraşır?' bilmiyordum. Bunları öğrenme fırsatım oldu. Bir yandan da Türkiye'deki Hip-hop piyasasını yakından gözlemledim.
    * 'Kuşu Kalkmaz' şarkımın yasaklanmasına açıkçası biraz bozuldum. Çünkü ben o albümü 2.5 yıl gibi bir sürede New York'ta tek başıma hazırlamıştım.
    * Bence hip-hop müziği yeterince bilmeyenler benim şarkılarımı yetersiz buluyor. Hip- hop'u bilen biri o şarkıyı eleştiremez. Hip-hop'ın en büyük özelliği bire bir hayatı anlatması. Eskiden şiddet vardı, şarkılar da şiddeti anlatıyordu. Ama zaman içinde herkesin derdi, tasası değişti. Ben de hayatı kendime göre anlatıyorum.

HÜR İRADEM VAR
    * Eleştiriler karşısında geri adım atmadım. Çünkü hür iradeye sahip bir varlığım. Bir sanat yaptığımı düşünüyorum.
    * Dozunda kullanılan argonun da hem kadına hem erkeğe yakıştığını düşünüyorum.
    * Türkiye'den uzak ve kopuk değilim. Gazete ve televizyonları internetten takip etmeye çalışıyorum. Bir de üç yıldır albüm nedeniyle daha sık Türkiye'deydim. Bu süreçte yaşanan pek çok şeyi bire bir takip edebildim. Mesela, televizyonlardaki yarışmalarda jüri üyesi patlamasına bizzat tanık oldum. Bir şarkımda da bu durumdan bahsettim.

superonline.com

'Kuşu kalkmaz'dan şöhrete! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kuş

Kuş

Kuş Türü bilinmeyen ve tanınmayan kuş Azrail Aleyhisselama; nasihat ve öğüde, rızka, Tanınmayan kuşun, hasta bulunan evden bir şey alıp götürmesi hastanın vefatına, Büyük kuş zengin kimseye, tahsildara, alime, tüccara, başkan ve yöneticiye, Yırtıcı kuş yerdeeki haşerelere, evcilleştirilmiş yabani kuş ve diğer eti yenen kuşlar rızık ve menfaate, Güzel kuş güzel ve sevindirici habere, çirkin...
  2. Deve kuşu

Deve kuşu

Nimete, ona binmek çölde yolculuğa yahut haram mala, Devlet adamlarından gelen devekuşu ehli için hakim tayin edilmeye, değilse devlet görevine, Devekuşunun kanatları dünyalığa, onu tesmek bir kadına sahip olmaya, yumurtasına raslamak bir kadınla karşılaaşmaya, Devekuşu sağır bir hayvan olduğu için sağır ve söz dinlemek kimseye de delalet eder.Herkesten habersiz bol para kazanacak ve zengin...
  3. Bıldırcın kuşu

Bıldırcın kuşu

rüyada bıldırcın yumurtası görmek rüyada kuş yumurtası görmek bıldırcın bakımı yemek güvercin Güzel rızka;üzüntüden kurtulmaya, sözünde durmaya, Bu kuş şehirde yaşayanlar için nimetlerin şükrünü eda etmemeye delalet eder.Beklenmedik kısmet, toplu para veya mal olarak yorumlanır. Bıldırcın yakaladığını gören kişi, havadan para kazanır.Rüyada bildircin görmek uzaktan gelecek mal ve nimettir....
  4. Kiraz kuşu

Kiraz kuşu

kiraz kuşu KİRAZ KUŞU Yapılan yuvalar bazen sadece dişileri çekmek için kullanılır ve o zaman sadece bir iletişim aracını temsil eder. Mesela Kirazkuşunun erkeği yere iki paralel sıra oluşturacak şekilde dalları saplar, sonra da girişi ince çırpılarla örtüp parlak ve renkli şeylerle (çiçekler, tüyler, inciler, düğmeler...) süsler. Beşikkuşu ise yuvasının içini meyve tanelerini duvarlara...
  5. muhabbet kuşum

muhabbet kuşum

yaa benim muhabbet kuşum daha yavru ama süreklı kaşınıyor

Sayfayı Paylaş