Muhabbet kuşumm hasta mı yaa? nasıl anlarım ?

bnim kuşum nezamandan beri tek ayagında duruyodu rahatlam yaaa suyunu ıcmesse susamamıs demekkı bırak hayvan belkı gece icyodur

merhaba arkadaşlar benim kuşum tutanamıyor yerde duruyor sizce bunun nedeni nedir ?

ya benim kuşum ayağını kaldırıp tüylerinin arasına çekiyo ve sürekli yukarı duğru çekiyo ama neden??

hastakusum

benimde kusum var titriyo tülerini kbartıo naısl iyileştirebilirim

yaaa kuşum yere dökülen tüylerini yiyor neden ? heeee bir de kafesinin altında gazete var o gazeteyi kaldırıp altına girio ne yapmalıım ?

Muhabbet Kuşlarının Hareketlerinin Anlamları
Muhabbet Kuşlarının Hareketlerinin Anlamları Nedir

Kabarma ve Kuyruk Titretme
Bazen kuşlar tüylerini kabartır ve kuyruk tüylerini titretirler. Bu hareket genellikle kaşındıktan sonra tüylerini şekle sokmak ve düzeltmek amacıyla yapılmaktadır.Bu hareketin yapılmasının diğer nedeni ise, uykuya dalmadan önce rahatlama amacıdır.

Çok mutlu oldukları veya çok heyecan duydukları zamanla, başka kuşlara gösteriş yapmak istedikleri zaman da bu hareketi yaparlar.

Gerinme
Bir durgunluk arasından sonra kuşunuzu gerinirken görebilirsiniz. Bu işlem ayılmak ve bedenini dinçleştirmek için yapılır.İlk önce tek ayağını geriye doğru kanadının altında gerer ve sonra diğer ayağı için aynı işlemi uygular.Bu işlemden sonra alıştırmalar yaparak kendilerine gelirler.

Alıştırmalar
Kuşlar genellikle ayakları tünekte iken kanatlarını havaya kaldırarak, ve uçuyormuş gibi yaparak alıştırma yaparlar.Kanatları için çok faydalı olan bu hareket özellike sabahları kan dolaşımı için tekrarlanmaktadır.

Kafasının Ayaklarıyla Kaşıma, Eşeleme

Genellikle kuşlar gagalarını kullanarak kaşınırlar, ancak kafaları kaşındığında, eğer eşleri varsa onlar yardım ederler. Aksi durumda, ayaklarıyla veya farklı bir objeyle örneğin kafalarını tüneklerine sürterek kaşınırlar.

Esneme
Evet, muhabbet kuşları da esnerler. Özellikle uyku zamanları geldiğinde ya da kestirmeden önce esnerler.Kuşunuzun esnediğini gördüğünüzde, gagası açılır ve gözleri kapanır.Bazen insanlarında kulaklarının tıkanıklığını geçirmek amacıula esnediği gibi, kuşlarımız da benzer bir amaçla esneyebilir.Kuşunuzun esnediğini gördüğünüzde, kendinizin de esnediğinizi farkedbilirsiniz.

Gaga Gıcırdatma
Kuşlarınız uykuya dalmadan önce gagalarını gıcırdatırlar, bu hareket onların çok mutlu olduğunu ve güzel rüyalar gördüğünü belirtir.

arkadaşlaar ben hep avcumun içinde tuttum çoğu zaman sağ ayağını birde sol ayağını havaya kaldırıyor. birkere camdan düştü bir kere saaten düştü bir kerede monitörün arkasına kaçtı hayvancağız. eş almayı düşünüyorum ? sizce vitamine felan ihtiyacı varmı

ben kuşumu yeni aldım kuşum tek ayağı üzerinde uyumuyor hiç ötmüyor çok sesiz sürekli uyku modunda acaba hasta mıdır yardımcı olun lütfennnn

Geri