gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Kusursuz duvar rengi için 10 pratik ipucu

Konu, 'Evim ve BEn & Ev Genel Bilgiler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Odanız fazla dar veya geniş mi? Gözü yanıltmak ve bu problemi çözmek için yollar mı arıyorsunuz? O zaman size özel hazırlanmış, renk seçiminizde yardımcı olabilecek yüzde yüz garantili teknikleri kaçırmayın Boya seçimlerinizi arzu ettiğiniz gibi değiştirebilir, hayalinizdeki renklerle eşyalarınızı ve duvar renklerinizi uyum içersine sokabilirsiniz. Eğer karar vermekte zorluk çekiyorsanız kusursuz bir duvar rengine kavuşmanın 10 pratik yolunu okumanızı tavsiye ederiz.

1. Renklerin farklı tonlarını kullanarak daha ilgi çekici bir ortam yaratın. Sadece uçuk renkler kullanırsanız renkler zayıf ve sıradan kalır, sırf orta tonlar kullanırsanız monoton olur ve eğer sadece koyu tonlarla boyarsanız içerisi çok karanlık ve iç karartıcı olacaktır. Kombinasyonlar sayesinde dinamik ve dinlendirici bir dekora sahip olabilirsiniz.
    2. Her bir odayı farklı renklere boyarken, odalar arasındaki alanları; mesela koridor, merdivenler ya da hol gibi yerleri biraz daha açık renklerle boyayıp yumuşak bir geçiş sağlayın.
    3. Eviniz için bir renk belirleyip her odada o renkten bir parça kullanın. Bu renk bir odaya hâkim olabilir, bir diğerinde ikinci planda kalabilir, hatta bir tanesinde sadece aksesuarlarda kullanabilirsiniz. Bu teknik evinizde güzel bir uyum yaratacaktır.
    4. Açık renkler odayı daha geniş ve havadar gösterir. Ayrıca daha aydınlık bir mekân yaratmanızı sağlar. Koyu renkler ise daha sofistike ve sıcak bir etki yaratarak daha samimi bir ortam sağlar.
    5. Eğer koyu ve yoğun renkli duvarlar istiyorsanız son katını astar renge aynı rengi katarak boyayın.
    6. Duvarlardaki veya tavandaki mimari hataları nötr renkler kullanarak kamufle edebilirsiniz.
    7. Duvar rengini tavana kadar devam ettirerek odayı daha yüksek tavanlı gösterebilirsiniz. Eğer tavanda ya da yerde kartonpiyer varsa aynı renge boyayın. Eğer bir odada açık bir renk kullanırsanız tavanın olduğundan daha yüksek gözükeceğini unutmayın.
    8. Yüksek tavanlı bir odayı biraz daha alçak göstermek istiyorsanız duvar boyasını tavana gelmeden 15 santim kadar aşağıda bırakın. Tavanı koyu bir renge boyayarak da aynı etkiyi yaratabilirsiniz.
    9. Uzun ince bir odayı daha geniş göstermek için kısa duvarları daha koyu bir renge uzun duvarları daha açık bir renge boyayabilirsiniz.
    10. Odayı daha orantılı bir şekle sokmak için duvar renginin bir parçasını tavan için ayırdığınız beyaz boyaya katabilirsiniz.

sabah

2. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Kusursuz duvar rengi için 10 pratik ipucu
    bilgiler için saol canımmm

Kusursuz duvar rengi için 10 pratik ipucu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tazelenmek İçin 10 İpucu...

Tazelenmek İçin 10 İpucu...

Sabahları bir türlü uyanamıyor, azıcık hareket edince hemen yoruluyorsanız, bakımınıza ve yediklerinize dikkat ederek tazelenebilir, düşlediğiniz enerjikliğe kavuşabilirsiniz. Abur-cuburu kesmek ve nane çayı içmek zinde kalmak için yapmanız gerekenlerden birkaçı. İşte tazelenmek için diğer ipuçları... Abur-cubur yemeyi kesin: Günde gereksiz kaç kalori aldığının farkında mısınız?...
  2. Antreleriniz İçin 10 Küçük İpucu

Antreleriniz İçin 10 Küçük İpucu

Antrenizde farklı bir görünüm yaratmak elinizde, hem de küçük dokunuşlarla. Bunun için sizlere 10 küçük ipucu sunuyoruz. Denemenizde fayda var. 1. Ayakkabı depolama Ayakkabınız için sadece ayakkabılık kullanmanız gerekmiyor. Küçük kutular ya da raflar da ayakkabılarınız için çözüm olabilir. 2. Şıklık için ayna Evden çıkmadan önce makyajınıza ya da saçınıza son bir kez bakmak için...
  3. Doğru beslenmek için 10 ipucu

Doğru beslenmek için 10 ipucu

Her öğünde kalori hesabı yapmaktan bıktınız mı? Ünlü ailelerin beslenme danışmanından öneriler. Marc Decker'in sizin için hazırladığı tüyoları okuduğunuzda sağlıklı ve formda bir bedene ulaşmanın aslında ne kadar kolay olduğunu görecek, yemeklerin tadına varacaksınız. İşlenmemiş tuzlar, rafine zeytinyağları, tatlınızın şerbeti için kullanacağınız bal… Ünlülerin beslenme danışmanı Marc...
  4. Kusursuz MAKYAJ İPUÇLARI

Kusursuz MAKYAJ İPUÇLARI

Rimeliniz akıyor, fondöteniniz sürdüğünüz gibi durmuyor!Makyaj yaparken böylesine küçük ama sinir bozucu sorunlarla sık karşılaşıyorsanız, rahatlayın...işte ipuçları!… Ten makyajı yaparken... - kapatıcı; stick mi, likit mi? Stick kapatıcılar daha kapatıcı ve kullanımı daha pratiktir. Ama likit kapatıcılara göre daha yağlıdır. Bu durumda cildiniz kuru veya normal ise stick,...
  5. Gelinlik Seçmek İçin 10 İpucu verir misiniz?

Gelinlik Seçmek İçin 10 İpucu verir misiniz?

İki ay sonra düğünüm var ve ben hala ne yazık ki gelinlik seçemedim sizden bu konuda yardım istiyor ve bana Gelinlik Seçmek İçin 10 İpucu vermenizi rica ediyorum.

Sayfayı Paylaş