Kutlu doğum haftası sözleri

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Kutlu doğum haftası sözleri
Kutlu Doğum Haftası Sözleri Kutlu Doğum Mesajları Kutlu Doğum Haftası İle İlgili Güzel Sözler Kutlu Doğum Haftası Mesajları

Hazreti Peygamberimiz Muhammed SAV efendimizin Kutlu doğum haftası ile alakalı güzel sözleri ve ilahi sözlerini sizlerle paylaşmak istiyorum arkadaşlarım.
guller-9792.gif

O’na Uyunuz..
O’nu Örnek Alınız Ki O,
Sizde Hergün Yeniden Doğsun...
Yüreğinizi Verin Ki O’na,
Yarın Orada Sizinle Olsun..

O En İyi Babaydı..O En İyi...........O En Vefalıydı..O En Takvalıydı..O En Mütevaziydi..O En Doğruydu..O En Adaletliydi..O En Masumdu..O En Dayanıklıydı..O En Zekiydi..O En Asaletliydi..O En Hatipti..O En Emniyetliydi..O En Teslimiyetliydi..O En Şefkatliydi..O En Cömertti..O Bir Beşerdi Lakin En Hayırlısıydı..O İlkti Ve Sondu..Sallallahu Aleyhi Ve Sellem...

Mehmet Akif Ersoy
“Yağmur; seni bekleyen bir taş da ben olsaydım
Çölde seni özleyen bir kuş da ben olsaydım
Dokunduğun küçük bir nakış da ben olsaydım
Sana sırılsıklam bir bakış da ben olsaydım
Uğrunda koparılan bir baş da ben olsaydım
Bahira’da süzülen bir yaş da ben olsaydım
Okşadığın bir parça kumaş da ben olsaydım
Senin için görülen bir düş de ben olsaydım
Yeryüzünde seni bir görmüş de ben olsaydım
Senin visâlinle bir gülmüş de ben olsaydım
Sana hicret eden bir Kureyş de ben olsaydım
Damar damar seninle, hep seninle olsaydım
Bâtılı yıkmak için kuşandığın kılıcın
Kabzasında bir dirhem gümüş de ben olsaydım.”

Merhaba, paylasımınla ılıglı bır sorum var. aslında bu soru bugune kadar baya ınsana sordugum ancak gercekten tatmın edıcı bır cevap alamadıgım bır soru. bunu onceden belırtmek ıstıyorum :)

Kutlu dogum haftası neye göre kutlanıyor? yanı bu haftayı nasıl sabıtleyebılıyorlar? Sabitlene biliyorsa neden Mevlit kandilini kutluyoruz? O da Peygamberimizin doğumu için kutlanmıyor mu? Ayrıca eger gercekten boyle bır sabıtleme mumkunse neden ramazan ayını da sabitlemiyoruz?

Gerçekten kutlu dogum haftası neye gore kutlanıyor cok merak edıyorum. Beni bilgilendirirsen gercekten cok sevinirim...

Sevgilerimle...

canım allah razı olsun paerformans ödevime çok yardımı dokundu saol

Geri