gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

kutlu doğum haftasının anlam ve önemi

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Selamlar arkadaşlar. Kutlu doğum haftasının anlam ve önemi hakkında bir yazı hazırlıyorum ve sizlerin de katılımlarınızı bekliyorum.Şimdiden teşekkürler..

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Kutlu Doğum Haftası; Peygamber Efendimizin dünyaya teşrifleri olan Mevlid-i Nebevî yani halk dilinde bilinen adıyla Mevlid Kandili asırlar boyunca kutlanmaktadır.
    Kutlu Doğum Haftası, peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)'in doğum gününü kutlamak amacıyla her yıl 14-20 Nisan arasında kutlanır. Bu çerçevede peygamberimizin hayatı anlatılırken, peygamberimize bu haftada salatı şerifler, naatı şerifler okunur. Bize bıraktığı Kuran-ı Kerim'den mesajlar verilir.

Kutlu doğum haftası başlangıcı miladi takvime göre Rebiülevvel ayının 12. gecesi sayılır ve 12. geceden itibaren bir hafta kutlanır.

kutlu doğum haftasının anlam ve önemi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kutlu Doğum ve Mevlid Kandili

Kutlu Doğum ve Mevlid Kandili

Kutlu Doğum ve Mevlid Kandili Hayatın gayesi, yaratılışın mânâsı silinmiş, yok olmuştu. Herşey mânâsız başıboşluk ve hüzün örtülerine bürünmüştü. Ruhlar birşey bekliyor, bir nurun zulmet perdesini yırtmasını içten içe hissediyordu. O vahşet devrinde kâinat ufkundan bir güneş doğdu. Bu güneş âhirzaman Peygamberi Hz. Muhammmed Aleyhissalâtü...
  2. kutlu doğum haftasında ne olur ?

kutlu doğum haftasında ne olur ?

kutlu doğum haftasında ne olur ? arkadaşlar bana bu konuda lütfen bilgi verin yaaa!!!
  3. Kutlu Doğum Haftasında Neler Yapılır ?

Kutlu Doğum Haftasında Neler Yapılır ?

kutlu doğum haftası kutlu doğum haftası etkinlikleri kutlu doğum haftası nasıl kutlanır Sevgili melekler, Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed (S.A.V.) 'in doğumu şerefine kutlanan doğum haftası etkinliklerinin neler olduğuyla ilgili bilgiler şöyle melekler :) Kutlu Doğum Haftası, islam dininin peygamberi Hz. Muhammed'in (s.a.v) miladi olarak doğum günü olan 20 nisan'ın içinde geçen haftaya...
  4. ilköğretim haftasının anlam ve önemi hakkında yazı lazım

ilköğretim haftasının anlam ve önemi hakkında yazı lazım

Slm, bana ilköğretim haftasının anlam ve önemi hakkında yazı yollayabilecek biri var mı ? İlköğretim haftası önemi nedir acaba ?
  5. Kutlu Doğum Haftasında Neler Yapılır?

Kutlu Doğum Haftasında Neler Yapılır?

bu konu kutlu doğum haftasında yapılacak ibadetler hakıknda bilgiler içermektedir. Kutlu doğum haftası peygamber efendimiz(S.A.V) in doğumunun şerefine kutlanan mübarek bir haftadır. Bu haftayı boş geçirmemek ve elimden geldiğince ihya edersek bizim yararımıza olacaktır. 14/20 nisan aralarında kutlu doğum haftasın da neler yapılır diye merak edenler için dini bilgileri sizler için...

Sayfayı Paylaş