gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

kutu sütten yoğurt nasıl yapılır?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

selam herkese.... sorum şu: kutu sütten yoğurt mayaladım tutmadı, nerde hata yapmış olabilirim? açık sütten zaten hep yoğurt yapıyorum aslında,ama kutu sütle olmadı nedense ?

2. BeyazMelek

BeyazMelek Super Moderator

Beğenilen Mesajlar:
    325
    Ödül Puanları:
    63
    Sayın ziyaretçimiz evde pastörize sütten yoğurt yapmanın püf noktaları şöyle:
    1 litre pastörize süt
    1 yemek kaşığı yoğurtSütü tencereye alıp 1-2 dakika yüksek ateşte ısıtıyoruz. Önceden pastörize edildiği için kaynatmaya gerek kalmayacak.
    Isıttığımız sütü mayalayacağımız kaba aktarıyoruz.
    Sütün sıcaklığını parmağımızla kontrol etmek için; Süte parmağımızı sokup 6′ya kadar saydığımızda elimiz sütün ısısına dayanıyorsa maya için uygun sıcaklıkta demektir.
    Yoğurdu süte tahta bir kaşık yardımıyla katıp hafifçe karıştırıyoruz. Üzerine hava alabileceği delikli bir kapak örtüp her tarafını hareket ettirmeden sıkıca sarıyoruz.
    4 saat sonunda yoğurt kabımızı hareket ettirmemeye çalışarak buzdolabına koyuyor ve en az 5-6 saatte burada kıvama gelmesi için bekletiyoruz. İşte bu kadar.

3. PİNKİ

PİNKİ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    77
    Ödül Puanları:
    0
    ha kutu süt ha normal süt ikiside aynisi degilmi???

4. gonca 16

gonca 16 Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113
    her sütten yoğurt tutmuyor.denemediğim süt kalmadı ama dia süt muhteşem.süper tutuyor yoğurdum.denemenizi tavsiye ederim.

5. ÖzGüL

ÖzGüL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    599
    Ödül Puanları:
    193
    bide kızlar yoğurdu sarıp samalamak yerine ben artık fırına koyuyorum hiç hava almadığı için inanılmaz güzel tutuyor :)

kutu sütten yoğurt nasıl yapılır? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Evde Yoğurt Nasıl Yapılır?

Evde Yoğurt Nasıl Yapılır?

yoğurt, evde nasıl yapılır, ev yapımı, mayalanması, anlatımı, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Yoğurt en faydalı gıdalardan biridir şüphesiz.Özellikle evde yapılan yoğurt katkısız olması açısından daha kıymetlidir.Şimdi sizlere doğal, katkısız ve lezzetli yoğurdun tadına varabilmeniz için ev yapımı yoğurdun tarifini veriyorum: Malzemeler 1 Litre Süt 1...
  2. Yoğurt Maskesi Nasıl Yapılır?

Yoğurt Maskesi Nasıl Yapılır?

Yoğurt Maskesi Nasıl Yapılır? Arkadaşlar cildim için yoğurt maskesi yapmak istiyorum ama nasıl yapılır bilmiyorum siz biliyorsanız yapılışını yazın
  3. Evde Yoğurt Nasıl Yapılır

Evde Yoğurt Nasıl Yapılır

Evde Yoğurt Nasıl Yapılır Evde Yoğurt Nasıl Mayalanır Evet Evde Yoğurt Yapılışı Yoğurdunu evde kendi yapmak isteyenler, kendi mayaladığı yoğurdu yemek isteyenler, işte size evde yoğurt yapmannı inceliklerini içeren bilgiler Melek'ler; Öncelikle aldığınız sütü güzelce kaynatıyorsunuz sütünüz kaynamaya başladığında taşmaması için içerisine çelik bir kepçe koyarsanız taşmaz diye biliyorum...
  4. anne sütüyle yoğurt yapılır mı?

anne sütüyle yoğurt yapılır mı?

anne sütüyle yoğurt yapılıyormuş ama ben çok şaşırdım bu yoğurt aynı derecede vitaminli olur mu? deneyen var mı aranızda
  5. Bebekler için yoğurt nasıl yapılır?

Bebekler için yoğurt nasıl yapılır?

bebekler için yoğurt tarifi,bebekler için yoğurt yapma,bebeğe yoğurt nasıl yapılır,yoğurt nasıl yapılır,yoğurt tarifi,yoğurt hakkında bilgiler Sütün yeterince sıcak olmaması yoğurdun mayalanmasını engeller. Aynı şekilde süt çabuk soğursa mayalanma olmaz, dolayısıyla üstünü çok sıkı kapatmanız gerekir. Kışın radyatörlerin üzerinde bekletebilirsiniz, yazın da yavaş soğuması için çelik tencere...

Sayfayı Paylaş