gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Kuzu Kavurmalı Makarna

Konu, 'Makarnalar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Malzemeler 600 gr. Sotelik Kuzu Eti 150 gr. Arpacak Soğanı veya Normal Soğan
    3 Diş Sarmısak
    1 Adet Kereviz
    1 Adet Havuç
    1 Kutu Soyulmuş Domates Konservesi (400 gr.)
    1 Adet Kuru Kırmızı Biber
    60 gr Margarin
    2 Adet Defne Yaprağı
    Kekik
    40 gr Kuru Üzüm
    1/2 Demet Kıyılmış Maydanoz
    1 Paket Makarna (500 gr.)
    4 Yemek Kaşığı Zeytinyağı
    100 gr Kaşar Peynir

Yemeğin Tarifi
    Soğanı soyup kıyın. Sarmısağı ezin. Kereviz ve havucu temizleyip küçük küçük doğrayın. Domateslerin suyunu süzün, çıkan suyu saklayın. Domatesleri küçük küçük doğrayın. Acı biberi incecik kıyın.
    Kozu etini tuzlayın ve geniş bir tavada yağı iyice kızdırıp kuvvetli ateşte iyice kavurun. Soğan, sarmısak, kereviz, havuç ve acı hiheri ekleyip kavurmaya devam edin.
    Domatesleri ekleyin, bir taşım pişirip üç çay bardağı su ve domates suyunu ekleyin. Tuz, defne, kekik ve yıkanmış üzümleri ekleyin. Kısık ateşte kapağı kapalı olarak 1 saat pişirin. Kıyılmış maydanozu serpip ateşten servis tabağına alıp zeytinyağı ile karışalım.
    Makarnayı pakette belirtildiği gibi haşlayın. Süzün, servis tatırın.
    Kuzu etli sos ve ince ince kıyılmış peynir ile servis yapın.
    1 paket kremşantiyi üzerinde yazan tarife göre hazırlayın. 2 adet portakal, 2 adet elma, 2 adet muz ve 3 adet mandalinayı ayıklayıp küçük küçük doğrayın.
    Hazırladığınız kremşanti ile karıştırıp servis tabağına alın. Iyice soğuduktan sonra 2 adet kiviyi dilimleyin. Meyva salatasının üzerini kivi dilimleri ile süsleyip servis

Kuzu Kavurmalı Makarna konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kuzu

kuzu

: Kuzu .Rüyada kuzu güzel bir çocuk sahibi olacağına yorumlanır. Rüyada kuzu güzel bir çocuk sahibi olacağına yorumlanır. Güzel arkadaşlar edinecek, mutlu bir yaşam sürdüreceksiniz. Ölü bir kuzu, mutsuzluğun ve sorunların işaretidir. Müjdeli haberdir.Rüyada görülen kuzu, ana ve babasina itaat eden bir çocuktur. Hanimi gebe olan kimse rüyada bir kuzu bagislandigini görse, itaatli bir erkek...
  2. Makarna

Makarna

Rüyada makarna görmek , o rüyayı görenin, felaket bir şekilde obur olduğuna işarettir. Rüyada makarna ufak zararlara uğrayacaksınız demektir. Rüya sahibi bir kadınsa, yakında bir erkekle ilişkiye gireceğine yorumlanır. Ufak zararlara uğrayacaksınız. Rüya sahibi bir kadınsa yakında hayatına yabancı bir erkeğin gireceği anlamına gelir. Hayırlı iş ve kısmettir.Rüyada makarna görmek, o rüyayi...
  3. Kavurmalı Dolama Börek

Kavurmalı Dolama Börek

Malzemeler : * 5 su b. un * 1 çorba k. tuz * su İç harcı için: * 5 patates * 2 soğan * 200 gr. kavurma * sıvıyağ * yumurta Hazırlanışı : Karıştırma kabına 5 su bardağı un,1 çorba kaşığı tuz ve alabildiği su ilave bir hamur elde edin. İç harcı için patatesleri haşlayın ve rendeleyin.Tavaya 2 adet yemekil kesilmiş olan soğanları ekleyin.Üzerine 200 gr.kavurmayı ilave edip kavurun.Üzerine...
  4. Kuzu Kuzu meee Resimleri

Kuzu Kuzu meee Resimleri

kuzu kuzu isimleri Bu kuzular çok sevimli.Bayram sonu sizlere biraz vijdan azabı çektireyim dedim :oppucuk:Nasıl yediniz bu zavallı kuzuları :D hahaha (Not:Ben yemedim valla ) Yirimm yirimmm .:D
  5. Kuzu Kuzu Muhabbet

Kuzu Kuzu Muhabbet

Hadi bakalim hayirli ugurlu olsun benim kösem. aslinda sadece üstteki cümleyi yazmistim önce ama kisa buldular uzattim.arkadaslar ziyaret eden herkese tesekkür ederim.eliniz bos gelmeyin cok ayip hahaha

Sayfayı Paylaş