gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Kuzu kulağının faydaları

Konu, 'Bitki ve Bitki Bakımı' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

kuzu kulağı, otu, salatası, yemeği, yararları, faydaları,

Yemeği ve salatası oldukça lezzetli olan kuzu kulağının faydalarına yer verdik bu yazımızda Melek'ler:)

Kuzu Kulağının Yararları
    Kuzu Kulağının Faydaları
    Kuzu Kulağı (Rumex acetosa): Nemli yerlerde yetişen, geniş ve kabarık yapraklı, ortalama 50 cm boylarında otsu bir bitkidir. Bol miktarda C vitamini ile tanen, reçine, şekerler ve nişasta içerir.

Kuzu Kulağının Faydaları ve Tıbbi Etkileri: İdrar söktürücü ve kabızlığı giderici etkilere sahiptir. Ateşi düşürür. Kanamayı durdurmaya yardımcı olur. Diş ağrılarını dindirir. Mide şişliğini giderir. Kanı temizler. Egzama, sedef ve sivilce gibi cilt hastalıklarına karşı faydalıdır. C vitamini açısında zengin bir besin olan kuzukulağı, C vitamini eksikliğinden kaynaklanan Skorbüt hastalığına karşı da faydalıdır. Kansızlığa iyi gelir.

Kuzu Kulağı Nasıl Kullanılır? Yaprakları salata gibi yenebilir. Haşlanan bitkinin suyu içilebileceği gibi gargara olarak diş ağrısını kesmek için kullanılabilir. Haricen ise sivilce ve egzamaya karşı lapa olarak sorunlu bölgeye sürülür. Böbrek rahatsızlığı olanların ve romatizmalıların yememesi tavsiye edilir.

Kuzu kulağının faydaları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kuzu

kuzu

: Kuzu .Rüyada kuzu güzel bir çocuk sahibi olacağına yorumlanır. Rüyada kuzu güzel bir çocuk sahibi olacağına yorumlanır. Güzel arkadaşlar edinecek, mutlu bir yaşam sürdüreceksiniz. Ölü bir kuzu, mutsuzluğun ve sorunların işaretidir. Müjdeli haberdir.Rüyada görülen kuzu, ana ve babasina itaat eden bir çocuktur. Hanimi gebe olan kimse rüyada bir kuzu bagislandigini görse, itaatli bir erkek...
  2. Kuzu Kuzu meee Resimleri

Kuzu Kuzu meee Resimleri

kuzu kuzu isimleri Bu kuzular çok sevimli.Bayram sonu sizlere biraz vijdan azabı çektireyim dedim :oppucuk:Nasıl yediniz bu zavallı kuzuları :D hahaha (Not:Ben yemedim valla ) Yirimm yirimmm .:D
  3. Ayı Gülü (Ayı Kulağı) Bitkisi ve Faydaları

Ayı Gülü (Ayı Kulağı) Bitkisi ve Faydaları

Ayı Gülü (ayı kulagı) Ayı Gülü Neye İyi Gelir Ayı Gülü Hakkında Bilgi Alternatif tıp tedavilerinde kullanılan ayıgülü ya da ayı kulağı olarak bilinen bitkinin faydaları ile ilgili bilgiler şöyle melekler :) Bu bitkinin cok faydası vardır 15 gr içilirse dahilindeki yelleri giderir,karaciger ve böbreri kuvetlendirir Tohumlarından 15 er gr kitre ile yutulursa , icerdeki yanmiş...
  4. Kuzu Kuzu Muhabbet

Kuzu Kuzu Muhabbet

Hadi bakalim hayirli ugurlu olsun benim kösem. aslinda sadece üstteki cümleyi yazmistim önce ama kisa buldular uzattim.arkadaslar ziyaret eden herkese tesekkür ederim.eliniz bos gelmeyin cok ayip hahaha
  5. Kuzu Kulağının Vücuda Faydaları

Kuzu Kulağının Vücuda Faydaları

Ekşilik, Ebemekşisi, Ekşimik, Rumex Acetosa, Turşuotu gibi isimler ile de anılan kuzu kulağı bitkisi, çok yıllık otumsu olan bitkilerdendir. 60 satim’e kadar boyu uzayabilir. Gövde yapsı; kabarık, çizgili ve yeşil tonlarında rengi olan bir gövdeye sahiptir. Ok ucu biçimindeki yapraklarında tüy bitmez. Yaz aylarında kırmızıya çalan renklerinde çiçekleri açar ve bu çiçekleri kopardığımızda...

Sayfayı Paylaş