gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Kuzu Tandır (4 Kişilik)

Konu, 'Et Yemekleri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

kuzu tandir kebabi kuzu tandır video et tandır nasıl yapılır nasıl yapılır video evde Malzemeler 800 gram kuzukol
    2 adet havuç
    2 adet soğan
    1 demet maydanoz sapı
    2 adet sivri biber
    1 çay bardağı et suyu
    Sıvı yağ
    Tuz, karabiber

Yemeğin Tarifi
    On hazırlık olarak domateslerin, soğanların ve havuçların kabuklarını soyun. Geniş bir fırın. tepsisinin içine kuzu budunu, soğanları, havuçları, domateslerl, sivri biberleri ve maydanoz saplarını yerleştirin. Malzemelerin üzerine tuz ve karabiber serperek 200 derecelik fırına koyun.
    Etin piştİğine emin olduktan sonra ki bu yaklaşık 40-45 dakika sürebilir, fırından çıkartın. Tepside bulunan sebzeleri ayırarak, hepsini mikserden geçirin. 1 çay bardağı et suyunu da ekleyerek püre haline getirin.
    Servis tabağına püreyi ve eti yerleştirin. Arzu edersenız, yanına koyacağınız iç pilav İle servıs yapabilirsiniz.

Kuzu Tandır (4 Kişilik) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tandır Kebabı (4 Kişilik)

Tandır Kebabı (4 Kişilik)

testi kebabı 4 kişilik resimli Tandır Kebabı (4 Kişilik) Malzemeler 650 gr Kuzu Kol 1 Adet Limon 1 Adet Soğan 4 Adet Domates 4 Adet Sivribiber 4 Adet Patates Karabiber Tuz Yemeğin Tarifi Kuzu kolu yıkayıp fırın tepsisine yerleştirin. Üzerine limon suyunu sıkıp tuz ve karabiber serpin. Domates, soğan ve sivri biberleri küçük küçük doğrayıp kuzu kolun yanına yerleştirin. Kızgın fırında 45...
  2. Kavunlu Jöle (4 Kişilik)

Kavunlu Jöle (4 Kişilik)

Malzemeler 1 Adet Orta Boy Kavun 1 Paket Meyve Jölesi 2 Adet Nektar 2 Adet Orta Boy Armut 3/4 Sy Bardağı Vişne 4-5 Adet Mürdüm Eriği Yemeğin Tarifi Kavunun içini bir kaşık yardımıyle çıkarın. Jöleyi paketin üzerindeki tarifteki gibi hazırlayın. Kavunun içinden çıkardığınız parçaları blendırdan geçirin. Jölenin içine ekleyin. Nektarları, armutları ve erikleri küçük küçük parçalar halinde...
  3. Paradise (4 Kişilik )

Paradise (4 Kişilik )

Malzemeler 4 cl Cin 2 cl Kayısı Likörü 4 cl Portakal Suyu Yemeğin Tarifi Malzemelerin hepsini şeykırda karıştırdıktan sonra portakal dilimiyle süslediğimiz bardakta servis yapalım.
  4. Alabalık Buğulama (4 Kişilik)

Alabalık Buğulama (4 Kişilik)

MALZEMELER 4 adet Alabalık (fileto edilmiş) 4 adet defne yaprağı 3 adet domates 3 adet çarliston biber 1.5 adet limonun suyu 70 gr. tereyağ(margarin veya likit yağ da olabilir) 250 gr. mantar 1 çorba kaşığı kapari turşusu Tuz ve karabiber HAZIRLANIŞI Domatesler halka halinde kesilip yağlanmış tavaya dizilir.Alabalık filetoları domateslerin üzerine yerleştirilir.Bakiye domatesler ise dörde...
  5. tassavvuf 'ta 4 kapı vardır

tassavvuf 'ta 4 kapı vardır

TASAVVUF'TA 4 KAPI VARDIR 1- Şeriat Kapısı 2- Tarikat Kapısı 3- Marifet Kapısı 4- Ha...kikat Kapısı Öğreti olarak bu kapılar birer birer geçilerek Hakikate ulaşılır. Öğrencilerinden biri Mevlana'ya sormuş; "Efendim, bu 4 kapı meselesini ben pek anlayamıyorum. Bana anlayabileceğim bir lisanla anlatır mısınız?" "Şimdi bak, karşı medresede dersini çalışan dört kişi var ve...

Sayfayı Paylaş