gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.524
    Ödül Puanları:
    113

Laboquick Ovulasyon Testi Kullanımı

Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

Laboquick Ovulasyon Testleri, Luteinik hormonu (LH) analizinin idrarda tür bazında tespit edilmesine yönelik immünokromatografik tabanlı tek kademeli ve hızlı bir testtir. Luteinik hormonu (LH) insan idrarında her daim bulunmaktadır. LH bayanlarda her ay ve hamile kalmaya en uygun günden hemen öncesinde önemli ölçüde artış gösterir ve bu durum yaygın olarak Luteinik hormon dalgalanması olarak değerlendirilir. Bu Luteinik hormon artışı, yumurtlamayı tetikler ve bu durumda yumurtalıklardan yumurtanın serbest bırakıldığı anlamına gelir.
    labopregnancy5.jpg

Yumurta, ovulasyondan yalnızca 6 - 24 saat aralığından döllenebilir. Bu nedenle, ovulasyonun artışını test ile tespit edilmesi hamile kalmak isteyen bayanlar için büyük önem taşımaktadır. En iyi test uygulama zamanları sabah 11:00, öğlen 15:00 ve akşam 22:00 saatleridir. Bir çok kişi test uygulamasını gün aşırı olarak tavsiye ediyor olsa da gün içerisinde bir den fazla uygulanacak test doğru sonucu tam zamanında ulaşmanızı sağlayacaktır. Sabah erken yapılan test günün ilerleyen saatlerindeki gibi beklenilen Luteinik hormon değerlerine gelmeyebilir. Luteinik hormon artışı tam zamanında tespit edilmek isteniyorsa, günün bir erken saaatinde diğeri ise daha ileri zamanda yapılmalıdır.

Laboquick Ovulasyon Testi Ne Zaman Yapılmalıdır?
    Laboquick Ovulasyon Testi günün herhangi bir saatinde yapılabilir ancak tavsiye edilen zaman sabah saat 10:00’dan sonra ve akşam 20:00’den öncedir. Eğer bir günde iki kez test yapılmak isteniyorsa her iki test zamanı arasında 8 saat olması kısa Luteinik hormon artışlarını yakalamakta faydalı olacaktır. Test her tekrarlanan uygulama dönemi için ve gün içinde aynı zamanlarda uygulanmalıdır. Test uygulaması öncesi 2 saat sıvı alınmamalıdır. Test başlama zamanını tayin etmek için, adet döneminin uzunluğu belirlenir. Adet dönemi uzunluğu, bir dönemin başlangıcı (ilk kanama zamanı) ile bir diğer kanamanın başlangıç zamanının öncesidir. İlk kanama günü sayılmalıdır ve bu ilk gün olarak belirlenmelidir. Eğer adet düzensizliği varsa ve her ay birkaç günden daha fazla sapma gösteriyorsa, son 3 ayın ortalama gün sayısı ilk gün olarak belirlenir.
    Laboquick Ovulasyon Testi Paket İçeriği
    Luteinik Hormonu (LH) Tespiti için Ovulasyon Testi
    Plastik damlalık
    Kullanım kılavuzu
    kaynak: ovulasyon.net

Laboquick Ovulasyon Testi Kullanımı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ovulasyon testi kullanan varmıı

ovulasyon testi kullanan varmıı

yumurtlama testi ovulasyon testi kullananlar yumurtlama kullananlar ben almayı düşünüyorum ovulasyon testi ..kullanan arkadaşlar bilgi verebilir mi acaba?????
  2. Ovulasyon testi ve bildikleriniz

Ovulasyon testi ve bildikleriniz

Melekler ovulasyon testi hakkında bildiklerinizi paylaşırmısınız hamıle kaln varmı................
  3. DİGİTAL OVULASYON TESTİ CLEARBLUE

DİGİTAL OVULASYON TESTİ CLEARBLUE

Arkadaşlar Clearblue digital testlerıne Takmış durumdayım bu ara hepsını tek tek deniyorum ben birşey anlayamadım ıkı tane ovu testı aldım dun aksam ıkısınıde yaptım aynı anda (bozukmu degılmı dıye bakmak ıstedım) sonuç buyurun .. resımde goruldugu üzere aynı anda yaptığım Testlerden bırısınde gülen yüz cıktı dıgerınde çıkmadı.. ben tabı halıylen gülen yüze kanarak dun gece ve bu sabah...
  4. ovulasyon testi kullanan varmı

ovulasyon testi kullanan varmı

selam melekler ovulasyon testi kullanan varsa aranızda testin nasıl yapıldığını bana tarif edebilirmi bende hamile kalmak istiyorum sanırım bu testi düzenli yaptığınızda hamile kalma şansı oluyormuş ovulasyon testi kullananların yorumlarını bekliyorum
  5. adet, yumurtlama, ovulasyon testi

adet, yumurtlama, ovulasyon testi

Merhaba kızlar, bende artık Allahtan çocuk isteyenlerdenim ve inşallah tüm isteyenlere nasip eder. bu zamana kadar hiç kendimi takip etmemiştim. adetim biter bitmez çalışmaya başladık. 1 gün ara ile. neyse ovulasyon testi aldım p... marka. sürekli çift çizgi fakat renkleri ikisinin aynı koyulukta değil. baktım olacak gibi değil. :oops:10 gün yaptım testi adet biter bitmez hep aynı. son adet...

Sayfayı Paylaş