Lahit Mezardaki 5 Cesedin sırrı ne

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

ölülerin mezardaki görüntüleri lahit mezar görüntüleri lait mezar [​IMG]

Lahit mezardaki 5 iskeletin sırrı ne?
    Muğla'nın Milas ilçesinde bir inşaatın temel çalışmalarında ortaya çıkarılan lahit mezarın geç klasik-erken Helenistik döneme ait olduğu tespit edildi. Mezarda 5 insan iskeletinin bulunduğu tespit edildi.

Emek Mahallesi'nde Müze Müdürlüğünün denetiminde bir inşaatın temel çalışmaları sırasında bulunan mezarda çalışma yapan arkeologlar, mezarda baş kısımları kuzey tarafına gelecek şekilde beş insan iskeletinin olduğunu tespit etti. Mezardan ayrıca ölülerin yakılarak küllerinin konulduğu kap olarak bilinen 3 adet urne, 1 adet unguanterium (koku şişesi), 1 adet vazo ve 1 adet kulplu testicik ortaya çıkarıldı.

Milas Arkeoloji Müzesi Müdürü Erol Özen, mezara rastlanmasının ardından temel çalışmalarının durdurulduğunu belirterek, “Mezarda uzman ekiplerimiz gerekli incelemeyi yaparak rapor hazırladılar. Rapor, Koruma Kuruluna gönderildi ve sonucu bekleniyor.” dedi.

İHA

2. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

kıralın muafızları ve herbırı aynı amabır yerde ayrı ayrı olarak yatarlar

Lahit Mezardaki 5 Cesedin sırrı ne konusuna benzer içeriklerimiz
  1. beynin 9 sırrı....

Ser verir sır vermez: BEYİN Kafamızda taşıdığımız 1 kilo 350 gramlık koca bir labirent. Her gün tepemizde ve bizi o yönetiyor. Bazen duygusal, bazen sinirli; kimi zaman manik, kimi zaman depresif. En güzel duyguların da, şeytani emellerin de planlayıcısı o... Sırlarla dolu, kapalı ve karanlık bir kutu gibidir beynimiz. İşte beynin çözülemeyen 9 sırrı! 1. Bilgi nöronlarda nasıl...
  2. Tok Kalmanın Sırrı

Kilo veremiyorsanız, sofranıza bir göz atın... Bir türlü doymak bilmiyorsanız masanızı donattığınız yiyeceklere bir göz atın... Belki de seçiminizi yanlış yapıyorsunuzdur. Çünkü bazı yiyecekler sizi kurt gibi acıktırırken bazıları uzun süre tok tutar. Peki hangi yiyecekler acıktırır, hangileri iştah kapatır?... İştah kapatan dost yiyecekler Avokado: B6 vitamini deposudur. Kansere...
  3. Titanicin sırrı

titanikte kaç kişi kurtuldu titanikte kaç kişi öldü titanikten kurtuldu titanic öldü titanik Tüm zamanların en ünlü gemisi Titanik, herkes tarafından bir deniz faciası nedeniyle tanınır oysa dev yolcu gemisinin ardında inanılmaz bir gizem saklı. Titanik’in akıl almaz öyküsünü sunarken uyarıyoruz. Bir düşünün, Titanik’i batıran gerçekten bir buz dağı mıydı? Hiç kimse onun dünyanın en...
  4. devlet sırrı...

Ülkenin birinde İçip kafayı bulan bir sarhoş, sokakta 'öküz başbakan öküz başbakan' diye sayıklıyormuş. İki polis adamı karakola götürmüşler. Sonra adam mahkemeye çıkmış. İdam cezası almış. İdam edilmeden önce cezasının nedenini sormuş: -Bu ülkede demokrasi vardı hani? Herkes istediğini söyler. -Senin suçun o değil ki.. Devlet sırlarını açıklamak... :minik::minik:
  5. Yasamın sırrı

Hep hayal eder insan "simdi bir deniz kenarinda olsaydim, bacaklarimi suya uzatmis, sevgilimin kollarinda uzansaydim. Kumsalda bir evde yasasaydim, hic bir seyi zorunlu oldugum icin yapmasaydim. Okumadan diplomaya, calismadan paraya sahip olsaydim. Sevdiklerimi hep yanimda, sevmediklerimi dunyanin bir ucunda tutsaydim"diye. Oysa mutlu olmak icin ihtiycain olan tek sey saglik....
  6. mumların sırrı

mum sadece elk gittiğinde bize ışık tutmak içi işe yaramıyor bakın bakalım daha ne işlere yarıyormuş:):) Artık mumlara biçimleri, kokuları ve renkleriyle sadece bir aksesuar olarak bakılmıyor. İnsan psikolojisini etkilediğine dair ciddi iddialar var. Bunları bilmek ister misiniz? Yeşil mum Hareketin ve verimliliğin sembolü olarak görülüyor ve vücut-beyin enerjisini dengelediği söyleniyor....
  7. hızlı yaşa genç öl cesedin yakışıklı olsun

Hayatımız, yaptığımız tercihlerin toplamıdır ." W. Dwyer Bir astsubay adayı, askeri okuldan mezun olup göreve başladıktan sonra, ne zaman arkadaşları ile bir araya gelse, yerli yersiz, sık sık "Hızlı yaşa genç öl". Cesedin yakışıklı olsun" sözünü tekrar edip duruyordu. Arkadaşları, onu böyle söylemesinin doğru olmadığını belirtip, onu vazgeçirmeye çalıştıkları halde, genç...
  8. Lahit kurtarma operasyonu

İlk aşamada yüksek nem oranı düşürülmeye çalışılıyor 06 Eylül 2010 Pazartesi, 10:17:34 TÜLAY ŞUBATLI / AHT Muğla Milas’ta tarihi eser kaçakçıları tarafından bulunarak talan edilen Karia Kralı Mausolos’un babası Hekatomnos’un mezarı için kurtarma çalışmaları başlatıldı. İlk etapta Muğla Müze Müdürlüğü başkanlığında dört uzmandan oluşan bir Bilimsel Danışma Kurulu oluşturuldu. Muğla...
  9. Mezardaki kimdur da.....

Melişlerime çok ama çok kolay soru soruyorum; Birçocuk mezarda ağlıyor tımam mı .. mezarda yatan kişinin annesi , çocuğun annesinin kaynanası olduğuna göre mezardaki kişi çocuğunu nesi olabilir? Yuhh diyorum bu arada dıdısının dıdısının dıdısı .... derler ya bu olmalı .. Beynim durdu yaww....
  10. Rusya 'da Bulunan Uzaylı Cesedin Sırrı Çözüldü..

rusyada bulunan uzaylı türkiye de bulunan uzaylı son Uzaylı buldukları iddisıyla dikkatleri üzerlerine çeken ve çektikleri videoyla tıklanma rekorları kıran iki genç, görüntülerin sahte olduğunu itiraf ettiler. Bazı komplo teorisyenleri ise bu açıklamaların ,devletin gerçek bir olayı gizleme ve saklama çabası olduğunu vurguladılar..

Sayfayı Paylaş