gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

lahmacun böregi

Konu, 'Hamur İşleri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

MALZEMELER Yarım paket kuru maya 1 su bardağı ılık su
    1 su bardağı ılık süt
    Az miktar tuz ve karabiber
    3 yumurta
    2,5 bardak kadar un

Harcı için
    Yarım kilo kıyma
    2 adet orta boy soğan
    3 adet yeşil biber
    2 adet domates
    2 yemek kaşığı margarin

HAZIRLANIŞI
    Maya bir bardak ılık su ile yumuşatılır. Un, ılık süt, tuz, maya hepsi bir arada yoğurulur. Hamur 2 saat kadar dinlendirilir. Dinlenen hamur kabarır. Hamur dinlenirken soğanlar ince ince doğranır. Biberler ufak ufak kesilir. Kıyma, soğan, yeşil biber hafifçe kızdırdığımız margarinde 5 dakika kadar çevrilir. Üzerine rendelenmiş domates ilave edilir ve çay kaşığının ucu ile tuz ve aynı ölçüde karabiber eklenir. 2-3 dakika bu şekilde pişirilir. Öte yandan 2 saat kadar dinlenmiş olan hamurdan yumurta büyüklüğünde toplar koparılır ve el ile ufak lahmacun ebadında şekil verilir. Herbirinin üzerine hazırlanan bu harçtan konulur. 160 derecede 25 dakika kadar pişirilir. Çıkmasına yakın 3 yumurta çırpılıp herbirinin üzerine gezdirilir ve 2 dakika sonra fırından

lahmacun böregi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. lahmacun

lahmacun

pizza tavasında lahmacun Malzemeler: un ( bu isteginize göre bagli) ben 3 su bardagi un kullandim 1 paket yas maya 3 yemek kasigi yogurt gerektigi kadar sicak su tuz Harci icin: Kiyma ( buda isteginize göre bagli) ben 250gr kullandim 2 bas sogan maydanoz 1 sivri yesil biber 1,5 yemek kasigi domates salcasi yarim yemek kasigi biber salcasi siviyag tuz Hazirlanisi: Bir kabin icine Unu, yas...
  2. Ekmek Lahmacunu

Ekmek Lahmacunu

Malzemeler 8 dilim bayak ekmek veya tost ekmegi Portakal büyüklügünde bir top orta yagli kiyma 1 adet orta boy domates 1 adet sivri biber 1 cay kasigi tuz, karabiber Yapilis Tarifi Kiyma, tavla zari seklinde dogradiginiz domates ve ince ince kiydiginiz sivri biberi bir kapta karistirin. Tuz ve karabiberi ekleyip yogurun. Bu kiymali harci bayat ekmeklerin üzerine kalin bir tabaka halinde...
  3. Mevlana Böregi

Mevlana Böregi

mevlana böreği mevlana boregi böregi konya böreği tarifi Mevlana Böregi 4 Kişilik, Hazırlama süresi: 40 dakika, Pişirme süresi: 20 dakika Malzemeler: 1 çay bardağı Yoğurt 1 çay bardağı Zeytinyağı 1/2 adet Limonun Suyu Alabildiği kadar Un Tuz, yeteri kadar Su İçi için : 500 gr Kıyma 2 adet Soğan 1 demet Maydanoz Tuz, Karabiber Hazırlanışı: Malzemelerin...
  4. Lahmacun

Lahmacun

Rüyada lahmacun yemek, nefsinize çok düskün oldugunuz için zaman zaman mide hastaligina yakalandiginiza. yiyecek ve içeceginize biraz daha dikkat ederek sagliginin korumaniz gerektigine isarettir.
  5. paçanga böregi

paçanga böregi

Malzemeler: 2 adet yufka 150 gram pastırma ½ çay bardağı zeytinyağı 50 gram kaşar 2 adet domates 3 adet sivribiber Yapılışı: 1. Domatesi geniş bir sahana rendeleyin.Kısık ateşte suyunu çekene kadar pişirin.içerisine zeytinyağ ve sivri biber ilave edilip 1-2 dakika kaynatın ve pastırmayı ilave edin. Tekrar iki dakika daha pişirin ve ocaktan alın.Soğumaya bırakın.Siz daima domatesi sade...

Sayfayı Paylaş