gebe
  1. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83

Lahmacun Dediğin

Konu, 'İtirazım Var Asabiyim Ben' kısmında HaYaL tarafından paylaşıldı.

pizza tarifi lahmacun tarifi lahmacun [​IMG]
    Ne zamandır canım lahmacun istiyordu.Gözüme kestirdiğim bi kaç tarif vardı becerebilirsem yapayım diye düşünüyodum.Ama lahmacun taş fırında güzel olur o lezzeti veremem dedim.

Geçen pazar da pideciye gidip yaptırayım dedim pideci kapalıydı :D

Eşime de söyledim o akşam şansına küs lahmacun yaptırcaktım ama pideci kapalıydı benim yemeklerime kaldın diye.Onun da aklında kalmış canım benim bu gün aradı akşama yemek yapma lahmacun yaptırayım dedi.iyi dedim hem canım istiyodu hem de yemek derdinden kurtuldum. ohyandan

Neyse eşim gelirken lahmacunları getirmiş ama benim için tam hayal kırıklığı oldu.:uhu:Yav kardeşim lahmacun dediğin yağlı olur ıslak olur ne bileyim kırmızı olur de mi.Valla resmen fırından aldığım ekmekler bu lahmacunlardan daha lezzetliydi :DResmen hevesin kursağımda kaldı.:huhe:

İşte buna itiraz ediyorum kardeşim.Yapamıyosanız amenna yapmayın ama yapıyosanız da adam gibi yapın şu güzelim lahmacunu.Beceremiyosanız hiç bulaşmayın... :nur:

Son düzenleme: 29 Eylül 2010
  2. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    off offf söylemesi ayıp bizim taş fırından böyle çıkıyor allah nazardan saklasın

Lahmacun Dediğin konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. lahmacun

lahmacun

pizza tavasında lahmacun Malzemeler: un ( bu isteginize göre bagli) ben 3 su bardagi un kullandim 1 paket yas maya 3 yemek kasigi yogurt gerektigi kadar sicak su tuz Harci icin: Kiyma ( buda isteginize göre bagli) ben 250gr kullandim 2 bas sogan maydanoz 1 sivri yesil biber 1,5 yemek kasigi domates salcasi yarim yemek kasigi biber salcasi siviyag tuz Hazirlanisi: Bir kabin icine Unu, yas...
  2. lahmacun böregi

lahmacun böregi

MALZEMELER Yarım paket kuru maya 1 su bardağı ılık su 1 su bardağı ılık süt Az miktar tuz ve karabiber 3 yumurta 2,5 bardak kadar un Harcı için Yarım kilo kıyma 2 adet orta boy soğan 3 adet yeşil biber 2 adet domates 2 yemek kaşığı margarin HAZIRLANIŞI Maya bir bardak ılık su ile yumuşatılır. Un, ılık süt, tuz, maya hepsi bir arada yoğurulur. Hamur 2 saat kadar dinlendirilir. Dinlenen hamur...
  3. Ekmek Lahmacunu

Ekmek Lahmacunu

Malzemeler 8 dilim bayak ekmek veya tost ekmegi Portakal büyüklügünde bir top orta yagli kiyma 1 adet orta boy domates 1 adet sivri biber 1 cay kasigi tuz, karabiber Yapilis Tarifi Kiyma, tavla zari seklinde dogradiginiz domates ve ince ince kiydiginiz sivri biberi bir kapta karistirin. Tuz ve karabiberi ekleyip yogurun. Bu kiymali harci bayat ekmeklerin üzerine kalin bir tabaka halinde...
  4. kolay lahmacun

kolay lahmacun

kolay lahmacun evde kolay lahmacun Malzemeler : 4 adet yufka 7-8 tane sivri biber 2 adet domates 500 gr kıyma 2 baş soğan Yeteri kadar tuz, karabirer Yarım su bardağı sıvı yağ 1 adet yumurta 1 su bardağı yoğurt Hazırlanışı: Soğanı yemeklik doğrayın. Kıyma, 2 yemek kaşağı yağ ve salça ile kavurun. Tuz ve karabiber iiave edin. Kalan yağ, yoğurt ve yumurtayı karaştırın.Yufkanın birini yayıp bu...
  5. Lahmacun

Lahmacun

Rüyada lahmacun yemek, nefsinize çok düskün oldugunuz için zaman zaman mide hastaligina yakalandiginiza. yiyecek ve içeceginize biraz daha dikkat ederek sagliginin korumaniz gerektigine isarettir.

Sayfayı Paylaş