gebe
  1. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83

Lal-i Sevda

Konu, 'Çöplük' kısmında HaYaL tarafından paylaşıldı.

Zaman yine tüm acımasızlığı ile sahnede...
    Benzim hüzün sarısı..
    Gözlerimde bir ceylan ürkekliği...
    Kırık dökük alfabemin kayıp olan üç harfine eşitlemiştim adını...
    Oysa nicedir yürüdüğüm yollar yokluğuna çıkarmış, bilemedim...

Sahi! Gittiğin yolların dönüşü var mı Lal-i Sevda?

Seni götüren vagonun arkasından öylece bakarken yüreğim tökezledi 'umuda' giden yollarda...
    Şimdi kör bir balıkçıyım oltasına takılmış umudu çıkarmaya çalışan...
    Ellerim kan revan...

Susma Lal-i Sevda...Sus(ma) ...
    Söyle kaç celsede hüküm giyer Aşk...
    Daha kaç geceye bulaşır yokluğunun isi...
    Kaç kez daha işgal eder Şehr-i İstanbul'u hüznüm...

Biliyormusun Lal-i Sevda! ...
    Ayaz değdiğinden beri gülümsememe küflü bir yalnızlık kaldı zulamda...
    Sırtımda kanlı gömleğim masamda kırık bir kalem...

Tabureler mi? Onlar çoktan devrildi...

Lal-i Sevda konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Lal

Lal

Lal taşı işlerdeki büyük başarıdır. Evlilik ve kısmeti de belirtir.Cabir'ül Magribi'ye göre; rüyasinda taninmis bir kisinin kendisine bir lal tasi verdigini gören, o kisinin akrabasindan güzel iyi bir kadin ile evlenir. Eger tasi veren taninmis biri degilse alacagi kadin da taninmis bir aileden degildir. Rüyada bir kadinin kendisine bir lal tasi hediye edildigini görmesi, sansinin açildigina....
  2. Panik - Lal Lal La

Panik - Lal Lal La

hep o vardı düşlerimde karşımdaydı o gece dokundu gözleri gözlerime sevişmek bir başka seninle birlikte el ele dolaşırken hava güzel zannederken beni bitirdi telefonda yok olup gitti biranda geri döndü aylar sonra başladım şarkı yazmaya lal la lal lal la la la lal la
  3. Lal Kadın

Lal Kadın

Güzel sitemizin güzel meleklerine güzel bir yazıyı takdim ediyorum.Yazarı:Hadiye Kaptan olan bu şiir tadındaki yazıyı çok beğendim ve sizinle paylaşmak istedim.Yüreğine sağlık hadiye kaptan... Lâl Kadın Genel adı kadın Tek kişilik sureti çağrılır Sâkine Işığına vurulmuş kilit Kör bakışlarında hep tek yön Çöl toprağı gibi çıplak Yeşeremeyen kişi Görünmez bağlarla ilmek ilmek...
  4. Leyl-i Lal Sidelya......

Leyl-i Lal Sidelya......

sidelya oyunları Selam kızlar,Adana dan Zeynep ben 29 yaşında evli bir kız annesiyim.Kıraç hayranı,ve slow müzik dinlemeyi çok severim.Şiir ve kısa makaleler yazarım.Kalemim ve kağıtlar en büyük sırdaşım dert ortağımdır. Şimdilik bu kadar:) Bir gül yaprağı iliştir göğsüne..Gül kokusu kaplasın yüreğini…Kötü rüzgarlar kokusuyla kaybolsun.Dostluk saç, umut saç, bütün güzellikler doğumu...

Sayfayı Paylaş