gebe
  1. AYTASI

AYTASI Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    32
    Ödül Puanları:
    28

Lâl (!)

Konu, 'Güzel Sözler & Mesajlar' kısmında AYTASI tarafından paylaşıldı.

lal ile ilgili sözler
    LâL (!)
    sen bir meryem sükûtunu hal bilir,
    susma orucunu tutarsın,
    ben bayramı bekleyen oruçlar olurum; hali imar eden,
    şimdilerde ben de susuyorum, bir narin hali örüyorum;
    /toprağımı öpüyorum, seni yetiştirdi diye/
    lale devrimden kalan en kıymeti parçamı sunuyorum edeple;
    lâl’im,
    sana lâyıktır ömür baharımdan lâlelerim….

Yüreğim,
    sana yakıştı bu hâl,
    haydi topla lâlelerimi,
    mevsimine baharın tadını da al!
    (alinti)​

Lâl (!) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. .. Aşk-ı LâL ..

.. Aşk-ı LâL ..

(..suskunluk tehlikeli bir silahtır, lütfen sevilenlerin ulaşamayacağı yerlerde saklayın!) I ateşe koşan kelebekler gibi koştum sana tüm şehir gördü beni, bir tek sen görmedin II şiir kokan ellerimi tuttun bedenimdeki arzuyla seviştin törpüledin korkularımı gözlerimin kahvesinden içtin III Rabih dinlemiyorum artık, heyecanlarını anımsatıyor Ezginin Günlüğü,...
  2. Boşver Lâl Oldum

Boşver Lâl Oldum

......boşver ...............lâl oldum ......................kanarım ...........................aldırma bana ..................................uğrama yalnızlığıma .............boşver Damla damla düş gözlerimden Yanağımdan süzülen iki damlada ol Dökülen yapraklarında Sokağımda ki çınarın Üşürüm, titrerim Aldırma bana Uğrama yalnızlığıma Varsın uzasın yollarım Çıkmaz...
  3. aşkı lâl...

aşkı lâl...

ateşe koşan kelebekler gibi koştum sana tüm şehir gördü beni, bir tek sen görmedin şiir kokan ellerimi tuttun bedenimdeki arzuyla seviştin törpüledin korkularımı gözlerimin kahvesinden içtin hatırlıyor musun? sevdiğin o kadın bendim Rabih dinlemiyorum artık, heyecanlarını anımsatıyor Ezginin Günlüğü, beni sevdiğin günleri Düş Sokağı, sevişmelerimizi benim için sen dinle, temizlensin...

Sayfayı Paylaş