gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Lale Mansur kimdir

Konu, 'Kim Kimdir ?' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

lale mansur kimdir lale mansur kimdir, hayatı, kısaca hayatı, biyografi, hakkında bilgiler, filmleri, dizileri

"Amerikalı" adlı sinema filminde ki başarısı ile göz dolduran başarılı oyuncu Lale Mansur hakkında bilgiler sunuyoruz bu yazımızda sizlere Melek'ler.

Lale Mansur
    (d. İstanbul), Türk sinema ve dizi film oyuncusu.
    İstanbul Devlet Konservatuvarı Bale Bölümü'nden mezun oldu. 1992 yılında ilk uzun metrajlı Filmi Düş Gezginleri'nde oynadı. Şu anda Hatırla Sevgili'de Yasemin'in annesi Nezahat rolünde oynamaktadır.

Filografi

Mutluluk 2007
    Esir Kalpler 2006
    Hatırla Sevgili 2006
    Düşler ve Gerçekler 2005
    Simbiyotik 2004
    Gece Yürüyüşü 2004
    Peki Olur Şekerim 2003
    Karşılaşma 2002
    O da Beni Seviyor 2001
    Nasıl Evde Kaldım 2001
    Samyeli 2000
    Şaşı Felek Çıkmazı 2000
    Çatısız Kadınlar 1999
    Mavi Düşler 1998
    Nihavend Mucize 1997
    Aşk Üzerine Söylenmemiş Herşey 1995
    Cemile Ve Umudun Masalı 1995
    Artist Palas 1994
    Yorgun Savaşçı 1993
    Amerikalı 1993
    Tersine Dünya 1993
    Düş Gezginleri 1992
    Umut Yarına Kaldı 1988

Ödülleri

15.Ankara Film Festivali, 2003 En İyi Kadın Oyuncu "Karşılaşma"
    29.Antalya Film Şenliği, 1992 En İyi Kadın Oyuncu "Düş Gezginleri"
    7.Sadri Alışık Ödülleri, 2002 En İyi Kadın Oyuncu "O da Beni Seviyor"

Lale Mansur kimdir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Laleler

Laleler

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. Lale Yavaş kimdir

Lale Yavaş kimdir

lale yavaş kimdir, biyografisi, hayatı, kısaca hayatı, filmleri, dizileri, resimleri hakkında bilgiler, hatırla sevgili "Hatırla Sevgili" dizisi ile ün yapan Lale Yavaş ve hayatı hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri bu yazımızda paylaşıyoruz Melek'ler. Lale Yavaş (d. 1978, Zürih) Türk kökenli İsviçreli oyuncu Türk bir ailenin kızı olarak 1978'de Zürih'te doğup Bern...
  3. Lale Mansur Kimdir, Resimleri var mı

Lale Mansur Kimdir, Resimleri var mı

Merhaba sizden Lale Mansur biyografisini ve mümkünse Lale Mansur resimlerini paylaşmanızı rica ediyorum aranızda Lale Mansur Kimdir, bilen varsa lütfen istediğim bilgileri paylaşsın.
  4. Lale Mansur Kimdir Biyografik Bilgileri Fotoğrafları

Lale Mansur Kimdir Biyografik Bilgileri Fotoğrafları

Lale Mansur Kimdir Kısaca Lale Mansur hayatı Usta aktör Şener Şen ile oynadığı Amerikalı filminde ki rolüyle hafızalara kazınan oyuncu Lale Mansur kimdir kısaca hayatı hakkında bilgiler veriyoruz sizlere melekler :) Lale Mansur 1956 yılında İstanbul'da doğdu. İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nde uzun yıllar baş balerin olarak görev yaptı. Oyunculuğa BBC için çekilen Childhood belgeseli...
  5. Hallac-ı Mansur kimdir niye öldürüldü?

Hallac-ı Mansur kimdir niye öldürüldü?

Asıl adı Hüseyin bin Mansur’dur. Hallac denilmesinin sebebi şudur: Bir gün, arkadaşı olan bir hallacın dükkanına girdi. Bir işinin görülebilmesi için onun yardımını rica etti. Fakat hallacın gittiği yerden dönüşü biraz uzun sürdü. Geldiğinde; "Ya Hüseyin, senin için bugün işimden oldum" diye söylendi. Hallac-ı Mansur onun endişeli hâline bakarak gülümsedi; "Üzülme senin işini de...

Sayfayı Paylaş