Lamaze yöntemi

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Lamaze yöntemi
lamaze tekniği lamaze yöntemi lamaz kılma oyunları lamaz oyunları
Lamaze yöntemi hakkında sizlere merak ettiğiniz tüm bilgileri aktarıyorum lamaze yöntemi nedir kimlere ve nasıl uygulanır gibi sorularınıza yanıt olarak aşağıdaki sizler için paylaştığım bilgelere göz atabilirsiniz
Lameze yöntemi ile alakalı merak edilen ve bilinmesi gereken tüm bilgileri uzmanlar açıkladı.
ay-ay-gebelik-takibi1-7662.jpg

Lameze Yöntemi
• Bu yöntemle anne adayı doğum sırasında bebeğin anne karnından dışarı hangi mekanizma ile çıkacağını bildiğinden,hangi kasları niçin kastığını,hangi organların nasıl ve niçin açıldığını,bebeğin doğum kanalında nasıl ilerlediğini bildiğinden doğumun hangi safhasında olduğunu daima fark edecek ve doğum ekibinin verdiği bilgileri rahatlıkla anlayacaktır.

• Doğumun her safhasında psikolojik olarak hazırlanmış,fizik olarak güçlü bir organizmayla bilinçli bir şekilde cevap verecektir.

• Lamaze yönteminin esası ünlü Pavlow’un şartlı refleksine dayanır.Bir kişinin beyni belli bir uyarıyı kabul edip analiz etmek ve doğru olan cevabı vermeye göre eğitilebilir.

• Bu yöntemi Lamazeden önce uygulayan Rus psikologlar Bu yönteme ‘Psikoprofilaksi’adını verdiler.Kabaca beynin ve şuurun korunması demektir.

• Bu araştırmacıların yaptığı çalışmalarda;bilinçli eğitilmiş gebeler her rahim kasılmasında korku ve kendini sıkmak yerine,gevşeme ve bilinçli nefes almayla cevap vermiş,bu kadınların doğumları son derece kısa sürmüş ve kolay olmuştur.

• Rus bilim adamları 1950 yılında Paris’te bu deneyimlerini bir kongrede anlatmışlar ve Pariste klinik direktörü olan Dr.Lamaze bu tekniği öğrenmek amacı ile Rusya’ya gitmiştir.

• Geri döndüğünde Fransa’da ağrısız doğum denilen bir tekniği başlatmıştır.Daha sonra bu teknik tüm dünyaca benimsenmiştir.

• Her ne kadar bazı kişiler Lamaze yöntemi ile hazırlandıktan sonra doğum sırasında hiç ağrı çekmediklerini söyleyecek kadar ileri gitmişlersede asla herkes ağrı çekmeyecek anlamına gelmez. Kesinlikle ağrılar daha az olacaktır.Ama yinede ağrı kesicilere ihtiyaç duyulabilir.

• Lamaze yöntemi ile hazırlanmış gebelerde sezaryan ve müdahaleli doğum,hazırlanmamış gebelere oranla çok daha az olacaktır.

• Ama bu asla dotor müdahalesi olmadan doğum olacak anlamına gelmez.Bazen doktor müdahalesine rağmen sezaryan gerekebilir.

• Tabiki bizim amacımız;sağlıklı bir bebek doğurtmak ,annede sorunsuz bir doğum gerçekleştirmek,bu olaydan tüm ailenin bilinçlibir şekilde mutluluk duymasını sağlamaktır.

Lamaze Yönteminin Kazançları

• Bize göre en büyük kazanç;bir kadının hayatındaki en önemli olayda bilinçli ve aktif rol almasıdır.

• Çoğu yerde olduğu gibi unutulmuş pasif bekleyen kişi olmaktan kurtulacak ve doğumda eşine yardım ederek aktif rol alacaktır.

• Lamaze yöntemi ile doğuma hazırlanmış ve doğumda aktif rol alan babaların;

• Çocuk sevgileri neredeyse annelik duygusu kadar güçlüdür.

• Doğumdan sonraki mesleki yaşantılarındaki belirgin şekilde arttığı ve kendine olan özgüvenin güçlendiği gözlenmiştir.

waowwwwwwwww benim en cok korktugum konu dogum buna kendimi psikolojikmen nasil hazirlayacagim bilmiyorum ama okuyunca bu konuyu biraz rahatladim diyebilirim hatta esimede okutacagimm

cok sagol mawisim benim allah razi olsunn

Geri