gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Lambayı İlk Kim Buldu

Konu, 'icatlar ve buluşlar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Lambayı İlk Kim Buldu, Lamba Kimin İcadı,
    Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu yazımızda bir misafirimizin sorusu üzerine, sizlerle ve elbette ki o soruyu soran misafirimiz ile lambanın icadı hakkında bilgiler paylaşacağız.

Kimyanın yanı sıra iş adamı ve ünlü bir mucit olan Thomas Alva Edison, çalışmaları sonucu insanlığa büyük yarar sağlayan lambayı icat etmiştir.

Edison, bilim arkadaşlarıyla ummalı bir çalışma sürdürüyordu. Uykusuzluk, yorgunluk ve başarısızlık hiçbir zaman onun için caydırıcı unsur olmadı. Ancak arkadaşlarından bazıları inançlarını çoktan yitirmişti. Öyle ki, arkadaşlarından biri Edison’a, “Artık bu işi bıraksak, bine yakın deney yaptık ve hiçbirinden sonuç alamadık” dedi. Bunun üzerine Edison, “Evet, hiçbir sonuç elde edemedik ancak aradığımız şeyin bin farklı şekilde yapılmamasını öğrendik” dedi. Bu söz, Edison’un tarihe geçmiş en önemli sözüdür.

Lambayı İlk Kim Buldu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Trafik lambasını kim buldu Trafik lambasının icadı

Trafik lambasını kim buldu Trafik lambasının icadı

trafik lambası ne işe yarar Trafik lambasını kim buldu, Trafik lambasının icadı, Trafik lambası ilk ne zaman bulundu, trafik lambası nasıl bulundu, trafik lambasının icadı, trafik lambasının icadı hakkında bilgi, İlk trafik lambası hakkında ki sorularınızın yanıtları bu yazımızda yer almaktadır. Sevgili Melek'ler, trafik düzenini sağlayan trafik lambası kim tarafından ve hangi tarihte...
  2. Lambayı kim buldu, lambanın icadı

Lambayı kim buldu, lambanın icadı

lamba icat tarihi lambanın icat tarihi lambanın icadı icad lambayı kim etti Bu yazı: Lambayı kim buldu, lambanın icadı, lamba ne zaman bulundu, lamba hangi tarihte icat edildi, lamba nasıl bulundu, ilk lamba nezaman bulundu hakkında bilgiler içermektedir. Evet, Sevgili Melek'ler; bize ışışk veren lambalar olmazsa olmaz değil mi? Pki hiç lambayı kim hangi tarihte buldu diye merak ettiniz mi?...
  3. Banyoyu İlk Kim Buldu

Banyoyu İlk Kim Buldu

Banyoyu Kim Buldu Banyoyu İlk Kim Buldu Hiç düşündünüz mü, günün tüm stresini attığınız ve vücut temizliğiniz için yıkanmak için girdiğiniz banyonuzu ilk kim keşfetti diye? Evet Sevgili Melek'ler, bu yazımızda banyonun icadını konu alıyoruz. Romalılar döneminde banyo yapmak, bir uygarlık belirtisi sayılıyordu ye bu nedenle hemen her evde bir banyo vardı. M.S. 5. yy’da Roma...
  4. Lambayı Kim Buldu

Lambayı Kim Buldu

Lambayı Kim Buldu kızlar lambanın icadı hakkında ki bilgileri paylaşırsanız bana çok yardımcı olmuş olursunuz.
  5. Mikseri İlk Kim Buldu

Mikseri İlk Kim Buldu

Mikseri İlk Kim Buldu arkadaşlar hiç merak ettiniz mi Mikseri İlk Kim Buldu diye ben ettim ve soruyorum Mikseri İlk Kim Buldu :)

Sayfayı Paylaş