gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.517
    Ödül Puanları:
    113

Laminat Parke Çizikleri Nasıl Yok Edilir?

Konu, 'Bilmedikleriniz' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

Evlerin zemin kaplamasında sıklıkla kullanılan laminat parkelerde oluşan çiziklerin nasıl giderileceğini biliyor musunuz?
    Döşenmesi ve uygulanması da son derece kolay olan laminat parkelerin uzun yıllar boyunca kullanılabilmesi ise bakımlarının doğru bir şekilde yapılması gerekir. Bakımlarının yanında laminat parkelerin çizilmelere karşı da korunmaları gerekir. Her ne kadar laminat parkeler çok hassas ürünler olmasa da, sert ve sivri çizimlerin teması sonucunda kolaylıkla çizilebilirler.

Laminat Parke Çizikleri Nasıl Giderilir.jpg

Özellikle sandalye, masa ve koltuklar kaydırılarak hareket ettirildiğinde, laminat parke üzerinde çizilmelere sebep olabilirler. Bu yüzden öncelikle laminat parkelerin çizilmemesi için mobilya ayaklarının altında yapışkan keçeler kullanılmalıdır. Bu şekilde hem laminat parkelerin çizilmesi, hem de mobilya çekilirken gürültü oluşması engellenmiş olur.

Ev dekorasyonunun önemli bir parçası olan laminat parkeler doğal görüntüleri ile ortamlara sıcak bir hava katarlar.Laminat parkelerde oluşan çizikler, derinliklerine göre farklı müdahalelerle kapatılabilir. Laminat parkelerdeki yüzeysel çiziklerin giderilmesi için en çok kullanılan yöntem rötuş kalemi veya parke kalemi olarak adlandırılan ürünlerin kullanılmasıdır.

Piyasadan kolaylıkla temin edilebilecek olan rötuş kalelerinden laminat parke rengine en uygun olan alınmalıdır. Bu kalem kullanılarak, çizilen bölge dikkatli bir şekilde boyanmalı, çizik dışına taşan boyalar da nemli bir bezle temizlenmelidir. Çizikteki boya kuruduğunda laminat parke eski görünümüne kavuşmuş olacaktır. Ayrıca kahverengi tonlarındaki ince çiziklerin pratik bir şekilde giderilmesi için ayakkabı boyalarından da faydalanılmaktadır.

Daha derin çiziklerde ve deliklerde ise ahşap macunları kullanılmalıdır. Macun uygulanmadan önce çiziğin kenarlarındaki çıkıntılar zımparalanarak düzlenmeli ve bu bölge nemli bir bezle silinerek tozlardan arındırılmalıdır. Daha sonra çizik, parke rengine uygun renkte bir miktar ahşap macunu ile doldurulmalı ve macunun kuruması beklenmelidir. Macun kuruduktan sonra çıkıntı yapan fazlalık macun zımpara ile parke seviyesine getirilmelidir.

Eğer parke renginde ahşap macunu temin edilemezse parkedeki çizik beyaz renkli macun ile doldurulmalı ve ardından macunun üzeri uygun renkteki rötuş kalemi ile boyanmalıdır.

Laminat Parke Çizikleri Nasıl Yok Edilir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Laminat Parke Modelleri

Laminat Parke Modelleri

laminat parke 2011 Laminat parkede nelere dikkat edilmeli, hangi modnel seçilmeli, hangi renk seçilmeli, gibi konularda evlerini laminat parke döşetmek isteyen meleklerimize mobideko.com ayrıntılı bir araştırma yapmış. LAMİNAT PARKE MODELLERİ Konunun ayrıntıları için lütfen TIKLAYINIZ
  2. Sivilceler Nasıl Yok Edilir

Sivilceler Nasıl Yok Edilir

Sivilceler Nasıl Yok Edilir Meselesi her yaştan insan in oldukça önemlidir nedeni cildimizi bozduklarından fiziksel görünümünde oldukça etkilerler ve hepimiz kurtulmak isteriz. Sivilceler için en iyi çözüm Damla Sakızlı Papatyalı Sabun dur birçok sabun üreticisinin ürün portföyünde var herhangi birini alabilirsiniz. Yüzünüzde ve vücudunuz da Oluşan Sivilcelerin Yok Olmasına , Aknelerin...
  3. Sivilceler nasıl yok edilir

Sivilceler nasıl yok edilir

Sivilceler nasıl yok edilir ? Bıktım bıktım bu sivilcelerden ne olur bana da yardım edin Sivilceler nasıl yok edilir :S
  4. Gülüş Çizgileri Nasıl Yok Edilir?

Gülüş Çizgileri Nasıl Yok Edilir?

gülüş çizgileri, gülüş çizgileri yok etme, yüzdeki çizgiler Sevgili melekler, yıllar geçtikçe cilt yıpranır, yorulur ve artık yerçekimine, mimiklere karşı koyamaz hale gelir. Yaş geçtikçe burnumuzun köşelerinde ve ağzımızın kenarlarında can sıkıcı çizgiler oluşur. İşte bu çizgilerden kurtulabilmenin yolları nelermiş, buyrun birlikte öğrenelim... Sarkmayla nasıl baş ederiz? Derin...
  5. Et Beni Nasıl Yok Edilir?

Et Beni Nasıl Yok Edilir?

et beni nasıl alınır, et beni nasıl yok edilir,et beni kopması,et beni nasıl düşer,et beni hakkında bilgiler, Vücudun türlü türlü bölgelerinde doğuştan ya da sonradan husule gelen et benleri, ne kadar cilt sağlığını tehdit etmeyen bir sorun olsa da, görünümleri ve istenmeyen bir bölgede çıkmaları ile kişilerde psikolojik sorunlara yol açar. Hemen hemen her insanda bulunan et benleri,...

Sayfayı Paylaş