gebe
  1. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0

Lavandin Çiçeğinin bakımı

Konu, 'Bitki ve Bitki Bakımı' kısmında mislinay tarafından paylaşıldı.

Lavandin Çiçeği; maviye çalan gri, dökülmeyen, yoğun, ince yaprakları vardır. Her türlü toprakta rahatlıkla yetişir. Mayıs-haziran aylarında sarı renkte top top çiçekler açar. Susuzluğa dayanıklıdır. Ama yağmurdan ve sulamadan sonra çok hoş bir koku yayar. Lavandin Çiçeği; güneş ya da yarı gölge bir alan onun için idealdir. Her sene iki kez budanmak ister. Yaz aylarından yarı odunsu dallarından çelik alarak üretebilirsiniz. Dertsizdir. Bakımı için yorulmanıza gerek kalmaz.

2. aclya

aclya Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    lavanta kokusu kadar güzel doğal koku azdır sanırım

Lavandin Çiçeğinin bakımı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. çiçek Bakımı

çiçek Bakımı

Salon bitkilerinin bakımı için bir takım aletlere ihtiyaç vardır. Saksı ve altlığı Sulama kovası Sprey (nemlendirmek için) Gübre Yosunlu destek çubuğu Bahçe Makası Parlatıcı sprey Zararlı ve hastalıklar için ilaç Salon bitkilerinizin suya olan ihtiyacını parmağınızı 2 cm kadar toprağa batırarak anlayabilirsiniz. Kuruysa sulamak gerekir. Kış mevsiminde çiçeklerin dinlenmesi...
  2. Mum Çiçeği Bakımı

Mum Çiçeği Bakımı

mum çiçeği mum çiçeği bakımı çiçeğinin bakımı cicegi bakimi hoya video Mum çiçeği büyükannelerimiz zamanından beri evlerimizin baş tacı çiçeklerindendiR. Ancak şimdilerde pek yetiştirilmiyor. Adeta unutulmaya yüz tuttu. Halbuki dayanıklı koyu yeşil yaprakları, mumdan yapılmış hissini veren nefis kokulu zarif çiçekleriyle gayet dekoratif ve kolay yetişen bir bitkidir. Sarmaşık cinsinden...
  3. Sardunya Çiçeğinin Bakımı

Sardunya Çiçeğinin Bakımı

sardunya çiçeği sardunya, çiçek bakımı, çiçek resimleri, hakkında bilgi için yazımıza buyrun arkadaşlaar. Alınmaz, darılmaz, fazla naz yapmaz. Güzel renkleriyle bahçe ve balkonları şenlendirir aylar boyunca. İşte bu yüzden popülerliğini kaptırmaz sardunya… Balkonunuza en çok yakışacak çiçeği mi arıyorsunuz? Rengarenk çiçekleriyle sardunya yetişir imdadınıza:D:D… Çiçek yetiştirmeye...
  4. Acı Bakla çiçeği resimleri

Acı Bakla çiçeği resimleri

Acı Bakla çiçeği resimleri AcıBakla fotografları Daha önce hiç acı bakla bitkisini gördünüz mü? Ben yeni görüyorum ve benim gibi görmemişler için ki acı bakla için geçetli görmemişlik kelimesi :D:D Neyse anlayan anladı işte ben gibiler için acı bakla bitkisinin resimlerini paylaşıyorum Melek'ler:) Türkiye hem kültürü yapılan türler ve onların yabani formları, hem de sınırlı amaçlarla...
  5. Begonya çiçeği bakımı

Begonya çiçeği bakımı

Begonya çiçeğim çok kötü durumda bakımıda yapıyorum ama bir yerde hata yapıyorum sanırım:(

Sayfayı Paylaş