gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Lavanta yağı

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

lavanta yağının faydaları lavanta yağı yaği yagı yagi Lavanta yağının faydaları ve kullanımıyla ilgili bilgileri sizler için paylaşıyorum.
    Hazırlanış Biçimi : Ballıbabagiller familyasından yurdumuzda bolca yetişen bir bitkidir. Yağı genelde kozmetik amaçlı olup, esans ve banyo yağı olarak da kullanıldığı gibi cilde sürüldüğünde ateş düşürür. Ayrıca kokusu da uyarıcıdır.

İçindekiler : Pinen,cineol,borneol ve organik asitler içerir.

Faydaları : İdrar arttırıcıdır.Romatizma ve kas ağrılarını dindirir.Baş ağrısı ve strese iyi gelir.Yağlı ciltler için tavsiye edilir.Akneleri temizler.Ateşi düşürür.Kozmetikte esans olarak kullanılır.Vücuttaki kötü kokuları giderir.İyi bir aromaterapi yağıdır.Ayrıca banyo yağı olarak da kullanılır.Selülit tedavisinde faydalıdır.Saçtaki sirkeleri giderir.Sivrisinek ve güveleri uzaklaştırıcı etkisi vardır.

Kullanım Şekli : Günde 1 defa bir çay bardağı suya veya şekere 2 damla damlatılarak alınır.

Haricen cilde masaj yapılarak uygulanır.

Güzellik İçin : Biraz pamuk yardımıyla yüz temizlenirse akneli cildi temizler.

2. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

öneriler
    bunlar doktor tavsiyeleri mi

Lavanta yağı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Lavanta Yağı Faydaları ve Kullanımı

Lavanta Yağı Faydaları ve Kullanımı

lavanta yağı nasıl kullanılır lavanta yağının faydaları yağı faydaları kullanımı yağının ve kullanımı Baş ağrısı, stres, kas ağrıları, romatizma ağrılarında ve ayrıca güve, sivri sinekleri uzaklaştırmak için tavsiye edilir. Parfümeri sanayinde de kullanılması tavsiye edilir. Infüzyon yoluyla antidepresyon, uykusuzluk ve vücuttaki kötü kokuları gidermeye yardımcı olur. Antiseptik olarak...
  2. lavanta yağının saça faydaları

lavanta yağının saça faydaları

Lavanta yağının saça faydaları Kızlar lavanta yağının saçlara acayip faydası varmış diye duydum. Bu faydalar nelerdir ve ben bunu kullanmak istersem hangi şeyden ne kadar karıştırıp ne yapıp saçıma sürmem gerekiyor bu kış ayında inanılmaz zayıfladı saçlarım moralim bozuluyor yhaa
  3. Lavanta Yağının Faydaları

Lavanta Yağının Faydaları

Lavanta Yağının Faydaları nelerdir lütfen bana Lavanta Yağının yararlarını yazın kızlar.
  4. Lavanta Yağının Faydaları Nelerdir Öğrenelim Melekler

Lavanta Yağının Faydaları Nelerdir Öğrenelim Melekler

Lavanta Yağının Faydaları Lavanta Yağının Faydaları Nelerdir Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu yazımızda bitki yağları arasında hoş kokusu ve sayısız faydalarıyla bildiğimiz lavanta yağından bahsediyoruz sizlere ve lavanta yağının faydalarını bilmeyen tüm arkadaşlarımızla... Aromatik yağların en güzel kokanlarından biri de şüphesiz lavantadır. Lavanta yağının 1-2 damlası aklınıza gelmeyen...
  5. Lavanta yağı ne işe yarar ?

Lavanta yağı ne işe yarar ?

lavanta yağı faydaları,lavanta yağının faydaları nelerdir,lavanta yağı ne işe yarar,lavanta yağı neye iyi gelir,lavanta yağı hakkında bilgiler Lavantayı güzel kokusuyla evimizdeki bütün mekanlarda tercih ediyoruz. Gardırobumuzda, mutfağımızda, salonumuzda, banyomuzda kötü kokulardan kurtulmak için kullandığımız lavantayı sağlık alanında da kullanabileceğinizi biliyor musunuz? 2-3 damla...

Sayfayı Paylaş