gebe
  1. LaViNYaM

LaViNYaM >>>ιкιz αηηєѕι<<< Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    697
    Ödül Puanları:
    113

Lavişin maklube tarifi......

Konu, 'Pilavlar' kısmında LaViNYaM tarafından paylaşıldı.

kıslar dün bi maklube yapayım dedim nasıl olmuş bi bakın bakalım :D:D ben ve özellikle eşim cok beğendi:sigara:
    Lavişim Maklube Tarifi:

Öncelikle 200 gr kuşbaşını iyice kavurdum sonra 2 su bard pirinc yıkadım ılık suda beklettim kavurduğum etin üzerine pirincin yarısını döşedim onun üzerine daire daire kesip kızarttığım patatesleri döşedim isteyen bezelye havuc ta döşeyebilir sonra onun üzerine yine pirinci döşedim düzelttim ve üzerine tuz döktüm göz kararı sıcak su olarakta 2 bardan pirince 4 bardak sıcak su koydum kapağını kapattım suyunu cekene kadar pişti sonra demlemeye aldım altta resmini paylaşacağım :D:D

ya esasen benim tencere yanlış secim oldu görünüş olarak en üstte etler görünecekti ama dağıldı bende elimle şekil verdim :D:D idare edin artık:tik:

2. gonca 16

gonca 16 Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113
    zaten karnım aç laviş birde sen böle güzel yemeği koymuşsun iyice acıktım hee :D

3. LaViNYaM

Beğenilen Mesajlar:
    697
    Ödül Puanları:
    113
    :D:D sende yap işte kısss tarifi verdik:D:D

4. gonca 16

gonca 16 Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113
    bugün balık yapıcam canım.kocişimi bekliyorum.ohhh yanında bol salata ve soğan bayılırımmm :D amma acıkmışım he vallaha ağzım sulandı hehehe

5. LaViNYaM

Beğenilen Mesajlar:
    697
    Ödül Puanları:
    113
    aslında tam istedğim gibi olmadı dağıldı yaa tam kalıp gibi cıkması lazımdı tersi düz olması lazımdı:D:D

6. LaViNYaM

Beğenilen Mesajlar:
    697
    Ödül Puanları:
    113
    balığı ben sosluyorum pul biber kekik tuz karabiber sonra ince dilim dilim soğan ve sarmısakla bekletiyorum bi yarım saat süper bi tat oluyo yanına da salata dediğin gibi bide soğan kıyacaksın maydonozlu sumaklı filan oo süper oluyo tabi değişmez tat rokaaaaaaa :D:D

7. gonca 16

gonca 16 Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113
    hehe ama bence bölede güzel gözüküyo.yemeğin tadından ziyade tabağı süslemekte çok önemli ve masayı güzel süslemek.ben misafir varken yemek odasını acayip süslerim ve yemekleride :)

8. gonca 16

gonca 16 Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113
    offfff laviş bayılıcam şimdi :D öyle bi anlattınki valla şimdi benim charlie yi pişirip yicem hee :D

9. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113
    maklubeyi makbule diye okudum hahahaha diyom makbuleyi nasıl yapmış nedemek istiyo bu kıs hahaha ağzım sulandı nen süper görünüyo ellerine sağlık canım bi gün bende deneyecem :D:D

10. LaViNYaM

Beğenilen Mesajlar:
    697
    Ödül Puanları:
    113
    afiyet olsun kıslar asimm makbule nasıl yapılır acaba hahaha gonca aman kıss yazık ona elleşme papişe :D:D

11. gonca 16

gonca 16 Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113
    :D zaten sırf tüyden ibaret namuzsuz.yemek yerken bile rahat vermiyo.kedilere vericem bigün onu.ziyafet çeksinler :D

12. LaViNYaM

Beğenilen Mesajlar:
    697
    Ödül Puanları:
    113
    :abo: anamm yazık kıssss

gonca 16 bunu beğendi.
  13. gonca 16

gonca 16 Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113
    seninde böle manyak bi hayvanın olsaydı emin ol çıldırırdın.ne bakıyon lan kapçık diyo suratıma bakıp yaa :D

14. LaViNYaM

Beğenilen Mesajlar:
    697
    Ödül Puanları:
    113
    ayy kim öğretti onları ona sen öğretmedinmi :D:D

15. gonca 16

gonca 16 Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113
    ikizim sağolsun :D bide ne ediyon la şakir diyo hahaha :D kusma sesi çıkarıyo iğğğ :D

Lavişin maklube tarifi...... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tarif

Tarif

Tarif Adamın biri, ilk defa gittiği küçük bir kasabada şaşkın şaşkın gezindikten sonra yol kenarında duran bir arabanın yanına sokulmuş ve arka koltukta tek başına oturan çocuğa: - Buraların yabancısıyım, demiş. Parkın hemen yanı başındaki fırını arıyorum, çok yakın olduğunu söylediler. Çocuk, arabanın penceresini iyice açtıktan sonra: - Ben de buraya ilk defa geliyorum, demiş. Ama sağ...
  2. Lavişten Poğaça Tarifi ....

Lavişten Poğaça Tarifi ....

poğaça tarifleri poğaça tarifi pogaca sekilleri poça çeşitleri Malzemeler: 1 Su bardağı ılık süt Yarım su bardağı sıvı yağ Yarım pk yaş maya Göz kararı tuz, 1 çay kaşığı şeker 1 yumurta akı içine, sarısı üstüne sürülecek 1 yemek kaşığı yoğurt Aldığı kadar un Yapılışı: Bütün malzemeleri karıştırıp ele yapışmayacak yumuşak bir hamur yoğurun.Hamuru yarım saat dinlendirin.sonra ne şekilde...
  3. LaViŞLe HaMiŞLiK YoLuNdA....:)

LaViŞLe HaMiŞLiK YoLuNdA....:)

Canlarım Ciğerlerim Melişlerim valla kendimi çok iyi hissediyorum buranın uğuruna inananlardanım o yüzden hamişliğe doğru son gaz devam diyorum:D:D Sizinde katılımlarınızı bekliyorum bana destek verirseniz sevinirim yaptığımız gelişmeleri yazalım paylaşalım olarmı melişlerim:):oppucuk: Bizde böyle hamiş kalmak için hep birlikte elele diyemiyorum kocişlerinizle el ele tutuşun artıkın...
  4. 14 Temmuz 2012 Burç Yorumlarınız...Burççu Lavişten ....:)

14 Temmuz 2012 Burç Yorumlarınız...Burççu Lavişten ....:)

Burç Günlük Burç Burcunuz bugün size ne söylüyor bilmek istemezmisiniz? Hadi gelin beraber bakalım bugün neler gelişecek hayatınızda...Peki ya 2013 te burçlar size neler getirecek bilmek istemezmisiniz .... Hadi buyrun meleklerim beraber burçlarınızın yorumlarını inceleyelim.... 21 Mart -20 Nisan Kendinizi güçlü bir konumda görüyor olabilirsiniz fakat...
  5. Lavişim İyi Ki Doğdun Canım Kardeşim :)

Lavişim İyi Ki Doğdun Canım Kardeşim :)

Lavişim; Önünde ki yılların geçirdiğin yılları aratmasın, Sağlık ve neşe içinde hep sev, sevil, Hayatın zorlukları seni yıldırmasın, Sorunlar senden korksun sen onlardan değil. Ömrün neşeyle dolsun, Keder yüzünden uzak dursun, Kucağını bir bebek doldursun Doğumgünün kutlu olsun :kiss:

Sayfayı Paylaş