gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Laz usulü fotoğraf kursu

Konu, 'Komik Yazılar Duvar Yazıları' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Rize'de aylik olarak yayinlanan ve 10 yildir araliksiz çikan "Foto Forum" isimli dergide yer alan bir kösede, abonelere Laz usulü kafiyeli manilerle birlikte fotograf dersi veriliyor. Karadeniz Teknik Üniversitesi Mimarlik Bölümü Ögretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Mustafa Resat Sümerkan tarafindan
    10 yildir araliksiz çikartilan ''Foto Forum'' isimli aylik dergideki, ''Kemence esliginde fotograf dersleri '' konulu bir köse herkesin ilgisini çekiyor.

Laz usulü derslerden bazilari söyle:

Ders Konusu: Filtreler

Karadag ormaninda
    Kovaladim ayiyi
    Hava sislendugunde
    Kullaniruk sariyi

Baktum karsida Rize
    Taktum bi polarize
    Net ettum besyuzlugu
    Geldik yarlan göz göze

Mavi renkli filitre
    Tenleri koyi eder
    Sut beyazi Fadimem
    Birdan bire oldi esmer

Ders Konusu: Objektifler

Gelinler ellerine
    Kina yakarlar kina
    Teleylan bakilinca
    Aysem gelur yakina

Bi evde iki baci
    Allahum bana aci
    Yarim sigmaz vizore
    Yok mi bi genis açi

Haçan girdi horona
    Titrer idi omizi
    Bocuk cekilaceksa
    Takaruz makromizi

Ders Konusu: Diyaframlar

Dugun guni gelende
    Göge mermi saçulur
    Diyafram göze benzer
    Kisilur da açilur

Barmaklarum usidi
    Diyafram açamadum
    Kaynatam basti bizi
    Becerip kaçamadum

Vermez ise bubasi
    Anlasur da kaçaruk
    Az isikli yerlerde
    Diyaframi açaruk

Ders Konusu: Fotograf çekimi

Dik tutup makinayi
    Vizorunden bakaruk
    Alan derinluguni
    Diyaframlan saglaruk

Yuksek enstantaneylan
    Çekilur uçan ari
    Günes battiktan sonra
    Kullanun B ayari

Perde obturatorun
    Puskuli ben olayim
    Kablo denklansor gibi
    Belune dolanayim

Ders Konusu: Filmler

Filimum yuksek ASA
    Gren yapacak gren
    Yitirdum Fadimemi
    Yok midur oni goren

Filimin ust tarafi
    Gümus kaplidir gümus
    Gel karanlik odama
    Edelum senle cümbus

Filim çektim bin ASA
    Diyafram kisa kisa
    Kaynanam koyi çikmis
    Ne gam ettum ne tasa

Laz usulü fotoğraf kursu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. fotoğraf çekerken açısını iyi ayarlamak lazım:)

fotoğraf çekerken açısını iyi ayarlamak lazım:)

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. Yönetici Kursu

Yönetici Kursu

aradığınız kişi şu anda bir başkasıyla görüşüyor nasıl yapılır İşinize yaramasa bile astlarınızdan hazırlaması zor raporlar isteyin. *Size sunulan rapor ne kadar özenle hazırlanmış olursa olsun eksik tespit edin ve beğenmediğiniz kısımlarına çizik atın. *Asla astlarınıza özel hayatınızdan bahsetmeyin,Onların yanında sürekli işten bahsedin. *Günaydın,iyi akşamlar derken bile ses tonunuz...
  3. kpss kursu

kpss kursu

eşim eylülde sınava girecek bende yardımcı olması açısından eşimi hafta sonları gidebileceği bir kursa yazdırdım kurstaki bir bayanın dikkatini çekmiş eşim bayan eşime devamlı msjlar atıyor olmadık saatlerde arıyor eşim fazla önemsemiyor nasılsa vazgeçer diyor ama vazgeçecek gibide görünmüyor gittim güzelce konuştum anlamadı hatta daha fazla rahatsız etmeye başladı numarasını değiştirmesini...
  4. Diksiyon Kursu :)

Diksiyon Kursu :)

Kursa başladım yeni değil aslında 1 kadar oluyo ama sadece hafta sonları olduğu için fazla ilerleyemedik tabi... Zevkli oluyo dersler... Sıkılıyorum yapıcak bişey yok duyenlere tavsiye ederim... Diksiyon bitiminde devamına da hızlı okuma koymuşlar bunu bilmiyodum ama benim için çok ii olcak... Bi taşla iki kuş gibi bişey xD Tavsiye ederim herkese :)
  5. Kızlar Bana Türkçe fotoğraf düzenleyici proğram lazım

Kızlar Bana Türkçe fotoğraf düzenleyici proğram lazım

Kızlar basit olacak ama kullanışı iyi olacak ara yüzü türkçe bir fotoğraf düzenleyici proğramı arıyorum. Kullandığınız proğramlar varsa bana yardımcı olur sanız sevinirim. Teşekkürler.

Sayfayı Paylaş