gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Lazer epilasyonda her kıl başarı ile yok edilebilir mi?

Konu, 'Lazer Epilasyon' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Lazer epilasyonda kullanılan tüm cihazlarda çalışma prensibi olarak melanin hedef olarak seçilmiştir. Melanin'in yoğun olduğu koyu ve kalın kıllarda başarı oranı yüksek olup, melanin oranı düşük olan açık renkli kıllarda başarı oranı daha düşüktür. Başarıyı etkileyen bir diğer faktör de kişinin ten rengidir. Ten rengi koyu olanlarda cildin yüzeyel tabakasında yer alan melanin fazla olduğu için yan etki riski yüksektir. Bu nedenle, lazer epilasyon amacı ile verilen enerji hem cilt etkilenmemesi için etkin maximum dozda verilemeyeceğinden hemde cilt yüzeyine dağılacağından başarı oranı düşer veya seans sayısı artar.

Özetle lazer epilasyondaki başarı kılların koyu ve kalın, ten renginin açık olması ile doğru orantılıdır. Doğru uygulama ve uygun dozlar verildiğinde her kıl kökünde az veya çok etkilenme söz konusu olacaktır. Ancak etkilenme oranı, uygulayıcının tecrübesine, cilt tipinin doğru belirlenmesine ve kılın yapısı ve hangi evrede olduğuna göre değişim gösterecektir.

2. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Lazer epilasyonda her kıl başarı ile yok edilebilir mi?
    Bilgiler için teşekkürler

3. fırtına

fırtına Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Lazer epilasyonda her kıl başarı ile yok edilebilir mi?

paylaşımınların için tşkkrler :)

Lazer epilasyonda her kıl başarı ile yok edilebilir mi? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Her tondaki cilde lazer epilasyon uygulanabilmekte midir ?

Her tondaki cilde lazer epilasyon uygulanabilmekte midir ?

Her tondaki cilde lazer epilasyon uygulanabilmekte midir ? Lazer epilasyon uygulaması için en uygun aday açık cilt rengine sahip olup tüyleri de koyu renk olanlardır. Lazer ışığı, cilde herhangi bir zarar vermeden geçip sadece kıl kökünü tahrip ettiğinden hassas ciltlere de uygulama yapılabilmektedir.
  2. Her tondaki cilde lazer epilasyon uygulanabilmekte midir ? Kızlar

Her tondaki cilde lazer epilasyon uygulanabilmekte midir ? Kızlar

Her tondaki cilde lazer epilasyon uygulanabilmekte midir ? Lazer epilasyon uygulaması için en uygun aday açık cilt rengine sahip olup tüyleri de koyu renk olanlardır. Lazer ışığı, cilde herhangi bir zarar vermeden geçip sadece kıl kökünü tahrip ettiğinden hassas ciltlere de uygulama yapılabilmektedir.
  3. Vücutta her bölgeye lazer epilasyon uygulanabilir mi?

Vücutta her bölgeye lazer epilasyon uygulanabilir mi?

lazer epilasyon genital lazer epilasyon genital bölge bölge bölgeye Lazer epilasyon vücutta kılın olduğu hemen hemen her bölgeye yapılabilir. lazer epilasyon uygulaması Yüz, ense, boyun, kulaklar, kaslar, kol, koltukaltı, bacak, göbek, kalça, sırt, omuzlar, belde uygulandığı gibi, göğüs, meme, bikini çizgisi gibi hassas bölgelerde de uygulanabilir. Lazer epilasyon uygulamasının...
  4. Lazer epilasyon kıllar alındıktan sonra uygulanmaz mı?

Lazer epilasyon kıllar alındıktan sonra uygulanmaz mı?

lazer epilasyonda en iyi makina ışınlı epilasyon lazer epilasyon makinaları ben alındıktan sonra ve enson çıkan makinalar Lazer epilasyon işleminde amaç, kıl ve kıl köklerinin tahrip edilmesidir. Lazer epilasyon cihazları ile verilen ışın siyah renge odaklanan dalga boyuna sahiptir ve bu özelliği kullanılarak mevcut kıl vasıtası ile kıl köküne ulaşarak kökü tahrip ederek köke zarar verme...
  5. lazer epilasyonla sonuc alan var mi?

lazer epilasyonla sonuc alan var mi?

lazer epilasyon yaptıran varmı lazer epilasyon yaptıranlar yaptıranlar lazerli Selam melekler,bu konuyu aradim ama tam olarak bu baslik altinda bulamadim.Umarim acilmis bir konuyu ikinciye acmiyorumdur.Benim merak ettigim lazer ile kesin sonuc alan var mi?Malesef ben koluma yaptiriyorum ve daha bir sonuc alamadim.Bunu da belirteyim ki hormon testide yaptirdim ve birsey cikmadi.Benim gibi sonuc...

Sayfayı Paylaş