gebe
  1. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113

Lazer Epilasyonda Sağlık Açısından Risk Var mı?

Konu, 'Lazer Epilasyon' kısmında ßeLeN tarafından paylaşıldı.

lazer epilasyon, yararları, sağlık yönünden etkileri, nasıl yapılır, ne zaman yapılır, merak edilen herşey burada
    Hayır yok! Ağda vb. epilasyon amaçlı kullanılan yöntemlerde deri iltihaplanmaları ve bulaşıcı hastalık görülme riski bulunmaktadır. Oysa ki lazer epilasyonda böyle bir durum yoktur. Hızlı bir yöntemdir, kanserojen etkiye sahip olduğunu gösteren veri bulunmamaktadır.

Lazerdeki optik enerji ısı enerjine dönüşerek hedef yapıyı tahrip eder.

Bu tahrip etkisi sayesinde elde edilen sonuçlar kalıcıdır. Kıllar tekrar çıksa bile eski gibi olmayacaktır; açık renkli ve zayıf tüyler şeklinde olur ki bunlar estetik anlamda sorun teşkil etmez.

Esteticare Estetik ve Plastik Cerrahi Dal Merkezi

2. sporlife

sporlife Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    bi yerde ağdanın mikropların vücuda girişini kolaylaştırdığını okumuştum

3. sporlife

sporlife Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    linki buldum :

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 31 Ağustos 2014
  4. eylul doğan

eylul doğan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    ağda en fazla deride sarkmalara neden olabilir. ama lazer epilasyon daha çok yeni bir teknik, son senelerde bu kadar popüler oldu. Sonuçlarını değerlendirmek için ya da zararlı değildir demek için çok erken. He derseniz yaptırmıcak mısın, çok istiyorum yaptırmak, orası ayrı. Kökten kurtulmuş oluyor insan.

5. selma ak

selma ak Forum Okuru

lazer epilasyon yaptırdım memnunumda tamamen bitti tekrar etmedi de çok büyük bi rahatlama :)

Lazer Epilasyonda Sağlık Açısından Risk Var mı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Lazer epilasyonun yan etkisi var mıdır?

Lazer epilasyonun yan etkisi var mıdır?

Lazer epilasyonun yan etkisi var mıdır? İşlem, hastanın cilt ve kıl tipine uygun enerji değerleri ile yapıldığında lazer epilasyonun hiçbir yan etkisi yoktur. Uygulama sonrasında kısa süreli olarak, hafif bir kızarıklık, kabarıklık ve yanma görülebilir ki bu da tedaviden sonraki birkaç saat içinde kendiliğinden geçmektedir. Çok hassas ciltlerde kızarıklıklar 2-3 gün devam edebilir
  2. kolanya sağlık açısından büyük risk taşıyor...

kolanya sağlık açısından büyük risk taşıyor...

hamilelikte kolonya kullanımı hamilelikte kolonya koklamak gebelikte kullanımı koklamanın zararları Kolonyanın içeriğindeki maddelerin sağlık açısından büyük risk taşıdığı belirtildi. Vücuda solunum, ağız ve deri yoluyla giren bu maddeler beyni, ciğerleri ve deriyi etkiliyor. Kolonya yapımında etil alkol yerine metil alkol kullanıldığını vurgulayan Dr. Murat Akbaş, "Bu tür kolonyaları...
  3. Gebelikte Lazer Epilasyon Yapılır mı?

Gebelikte Lazer Epilasyon Yapılır mı?

Bu konu gebelikte lazer epilasyonu hakkında bilgilere yer vermektedir. Anne olacağını anlayan her kadın , bebeğini her türlü olumsuz etkenlerden korumak için detaylı bir arayış içine girer. Anne adaylarının çevresine ve doktoruna danıştığı kafasını kurcalayan birçok soru vardır. Hamilelikte lazer epilasyonu da bunlardan biridir. sizler için gebelikte lazer epilasyonu yapılır mı? Yan etkisi...
  4. Lazer Epilasyon Yan Etkileri Var mı?

Lazer Epilasyon Yan Etkileri Var mı?

İstenmeyen tüyleri ortadan kaldıran lazer epilasyon işlemi milisaniyelik atışlarla gerçekleştirilen bir işlemdir. Düz bir demet halinde yayılan lazer ışınının kıl köklerine yoğunlaştırılması sonucunda kalıcı sonuçlar ortaya koyan lazer epilasyon işlemi kendisini kanıtlamış bir uygulamadır. Kıl kökünde oluşan ısı sonucunda tahrip olan kıl kökü zayıflayarak, zaman içerisinde dökülmeye bırakılır....
  5. Hala Lazer Epilasyon yaptırmadınız mı?

Hala Lazer Epilasyon yaptırmadınız mı?

Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık iki aydır lazer epilasyon yaptıran bir bayan olarak, bu konuda fikir sahibi olmak isteyen arkadaşlara naçizane düşüncelerimi ve aldığım sonuçları belirtmek istedim. Öncelikle şu söyleyerek başlamak istiyorum; Lazer epilasyon çok fazla ürkütücü bir şey olmamakla birlikte, doğru ve hijyenik bir klinik tercih edildiği takdirde muhteşem sonuçlar veren, muazzam bir...

Sayfayı Paylaş