gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Lazeri İlk Bulan Kişi Kimdir

Konu, 'icatlar ve buluşlar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Lazeri İlk Kimler Buldu Lazeri İlk Bulan Kişi Kimdir

Evet Melek'ler günümüz teknolojisinde mükemmel sonuçlaraa neden olan lazeri ilk kim bulmuş, bu konumuzda öğreniyoruz :)

Lazer İlk kez 1917 yılında Albert Einstein tarafından hayal edilmiş 1954′te maser denilen lazerin öncüsü bir teknoloji bulunmuş.

Bu teknoloji lazerdeki light kelimesi yerine microwave kelimesinin koyulmuş halidir Lazerden tek farkı görünmez olmasıymış 1958′de “maser”in mucitleri Charles Townes ve Arthur Schawlow, görünür bir lazer üzerinde çalışmışlar ancak ilk optik lazer ışınını yaratan kişi Theodore Maiman olmuş 1960 yılında da aynı bilimadamları tarafından günümüzde çok daha gelişmiş şekilleri kullanılan lazer bulunmuştur.

Lazeri İlk Bulan Kişi Kimdir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. çıkışı ilk bulan bana anlatsın öfffff

çıkışı ilk bulan bana anlatsın öfffff

: arkadaşlar ben çıkışı bir türlü bulamadım bulanınız olursa anlatın çıldıracağımmm
  2. Gebeliğin ilk dönemlerindeki bulantı için ne yapılır ?

Gebeliğin ilk dönemlerindeki bulantı için ne yapılır ?

Sevgili melekler, ben 6 haftalak hamileyim ve malum bulantılarla ve iştasızlıkla mücadele ediyorum, bulantılarla nasıl başa çıktınız neler yapıtınız bizim gibi yeni ve ilk kez hamilelik geçirenlere tiyolar verirseniz çok memnun olurum, zira 2 gün hafta sonum paso yatarak ve çok az su içerek geçti, bu şekilde bebeklerimiz nasıl beslenecek ... bebisim
  3. Lazeri İlk Kim Buldu

Lazeri İlk Kim Buldu

Lazeri İlk Kim Buldu ? Hiç düşündünüz mü merak ettiniz mi Lazeri İlk Kim Buldu diye ben çok düşünüyorum biliyorsanız merakımı giderin:)
  4. Lazeri ilk kim buldu

Lazeri ilk kim buldu

Lazeri ilk kim buldu Lazerin icadı Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu sayfamızda günümüz teknolojisinin harikalarından biri olan lazerin icadı hakkında merak edieln tüm bilgileri paylaşıma sunuyoruz. İlk çalışan optik lazer 1960 yılında Theodore Maiman tarafından yapıldı.1958 yılında, Charles Townes ve Arthur Schawlow maseri geliştirdi. Maser, lazerin gelişiminde çok önemli bir yer...
  5. aya ilk ayak basan kişi kimdir

aya ilk ayak basan kişi kimdir

aya ilk ayak basan kişi kimdir ? lütfen çok acil cevap yazın

Sayfayı Paylaş