gebe
  1. BaBy

BaBy Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Lazın mektubu...

Konu, 'Komik Yazılar Duvar Yazıları' kısmında BaBy tarafından paylaşıldı.

lazın mektubu Uy sevgili usagim, Allah'in selami tabiidir. Mektubumu çok yavas yaziyorumm, Cunku bilirim, okuman zayiftir, cabuk okuyamazsin. Benden sana sual edersen, Allahima bin sukur iyiyim, yeni bir is buldum. Emrimde 1500'e yakin adam var, hepsi de
    sessiz sedasiz, kendi hallerinde. Ne is buldugumu sorarsan soyleyecegim patlama, mezarlik bekcisi oldum.

Gectigimiz hafta buraya iki defa yagmur yagdi. Biri pazartesinden persembeye oburu de persembeden pazara. Bacin Emine bir
    usak doguracak, daha erkek midir kiz midir belli degil, hacan o yuzden sana dayi mi oldun, teyze mi oldun soyleyemiyorum.

Bahriyede askerlik yapan 10 usagu da kaybettik bindikleri denizalti bozulmus, motoru durmus, inmis asagi, denizaltiyi
    itekleyip, motorunu calistirmak istemisler. Temel amcan da dukkan acti, o da
    30 a aldigini 25 e verir, surumden kazaniyormus oyle dedi. Bizim koye findikcilarin Temel'i muhtar sectik, akillu usakta. Gecen gun
    hepimizu zelzeleye karsi asi yaptirdi. Temel hem akillidir, hem de durusttur. Gecenlerde bir taksinin soforu koye varmis, muhtari ariyor,
    meger yolda bir tavuk ezmis sahibini sorarmis. Muhtar Temel tavuga bakmis, ha bu bizden
    degildir bizim koyde yassi tavuk yoktur demis. Senin kucugun Ergin cok akilli usak cikti. Gecen gun tepeye varmis, elinde bir ip
    sallayip duruyor. Anan uy usagum ne edersin orada demis. O da hava durumuna bakiyorum demis. Cektim onu aksam karsima, anlat
    bakayim su hava durumu isini dedim. Anlatti, meger ip sallaninca havanin ruzgarli oldugunu; ip islaninca da yagmur yagdigini
    anlarmis. Cok akilli usak vesselam. Sen o yasta boyle akilli degildin. Senin gonderdigin resmi aldik, bir yaninda bir Alman herifbir
    yaninda bir Alman karisi var, ortada da sen. Iyiki resmin arkasina ortadaki benim diye yazmissin yoksa tanimayacaktik. Ya iste boyle
    usagim. Memleketten sana bol bol havadis. Yeni havadis olursa yine yazarim. Baki hudaya emanet ol. Baban

NOT: Mektuba para koyacaktim, ama gec aklima geldi, zarfi
    kapatmisim:deli::deli:

Lazın mektubu... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Mektup

Mektup

Kişinin kendisine gelen mektup yüksek mevkiye, önemli ve kaydadeğer söze, Müjde ihtiva eden mektup korktuğu şeyden emin olmaya, çocuk ve eşle rızıklanmaya, Muhtevası güzel bir mektubu birine göndermek ihtiyaçların giderilmesine, itibar ve saygınlığa, Mekktup getiren kimseyi dövmek üzücü bir duruma yahut dinden uzaklaşmaya, Her türlü mektup habere yahut müjdeye, Yazıları silinmiş mektup,...
  2. mektup

mektup

gidiyorum mektubu gidiyorum mektup seni seviyorum mektupları mektupları Okuyormusun. Önce uzunluğuna baktın dimi yazının. ‘Ne anlamlar çıkarmam lazım acaba!’ diye düşünürken, şimdi oku baştasın. Çıkarma hiçbir anlam. Olanı, olduğu gibi gör. Görebildiğin kadar çünkü HERŞEY. Çıkarma hiçbir anlam. Nasılsa geri dönüşüm kutusuna yollamadık mı biz tüm anlamlarımızı. Şimdiden yazayım bunları....
  3. Mektup...

Mektup...

Bir annenin ogluna yazdigi bir mektubu okuyacaksiniz simdi meleklerim :) Komik oldugu kadarda cok Saf bir mektup buyrun =) Sevgili Oğlum! Hızlı okumadığını bildiğim için bu mektubu yavaş yavaş yazıyorum. Bir gazetede, "insanların başına, genellikle evlerinin 2 km. civarında kaza gelmektedir." yazısını okuyunca evimizden taşındık.Taşındığımız evde bizden önce oturanlar adresleri...
  4. sevgiliye mektup

sevgiliye mektup

Sen...Yüzümdeki gülüşlerin,ellerimdeki terlemenin,yüreğimdeki deli atışın sebebi...Her gece uykum,her sabah güneşim.Yıldızım,ay'ım,akan kanım.Bitmeyen masalım.Bahçedeki çiçeğim,çiçekteki rengim.Gökyüzüm,denizim,mavim sen... Sevdamın adresi,aşkımızın menzili,içkimdeki tat,yaşadığım hayat sen...Sebebim,niyetim,geleceğim,geçmişim,bilinmezl iğim,belirsizliğim,kararlılığım,kararsızlığım...
  5. sevgiliye mektuplar

sevgiliye mektuplar

Gene aynı yerden yazıyorum sana... Sen aynı yerde misin bilinmez. Sevgilim gidişinin arkasından aylar geçti, yıla döndü. Belki geleceksin diye bekledim. Gelecek misin? Giden unutulurmuş bebeğim.. Ben unutamadım, gidişinden sonra çok ağladım, sensizliğe dayanamadım, sensizlikte yandım. Sonra elime kalemimi alıp hep sana yazdım. Kitaplığımda çok şiirlerim var, çok sevdaları anlatan...

Sayfayı Paylaş