gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

LCD Ekranlar Nasıl Temizlenmeli?

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

lcd ekran temizliği lcd ekran nasıl temizlenir

Sevgili melekler, teknolojinin gelişmesiyle birlikte evlerde ve ofislerde artık lcd ekranlar kullanılmaya başladı. Televizyonlarda ya da bilgisayarlarda kullanılan lcd ekranlar hassas olmaları sebebiyle temizlenmelerine de ayrıca özen gösterilmesi gerekiyor.

LCD ekranların temizliğinde kullanılacak özel sıvı temizleyiciler, mikrofiber olarak adlandırılan hassas yüzey temizliğinde kullanılan bezler her zaman elimizin altında olmalıdır. Televizyon yada bilgisayar ekranınızın çizilmeden temizlenmesi için çok hassas davranmanız gerekmektedir. Aksi halde ekranlar çok kolay çizilecek ve sizi rahatsız eden bir görüntü oluşacaktır.

LCD ekran temizliğinde kullanılan özel temizlik maddelerini marketlerde kolaylıkla bulabilirsiniz. Eğer ürünün yanında size özel temizlik bezi verilmemişse, mikrofiber dediğimiz bezi yine marketlerde bulabilirsiniz.

LCD ekranların temizliği oldukça pratiktir. Öncelikle televizyonunuzun mutlaka kapalı olmasına dikkat edin. Ekran temizleyiciyi mikro fiber bezinizin üzerine sıkın ama çok az uygulamanız gerekmektedir. Beziniz sadece nemlensin, mümkünse ıslanmasın. Eğer evinizde temizleyici sıvınız yoksa ellerinizi yıkayın ve mikrofiber bezle elinizi kurulayın. Nemlenen bezle ekranlarınızı temizleyebilirsiniz. Bunun haricinde ekran ve monitörlerin temizliğinde kesinlikle kimyasal bir temizleyici kullanmayın. Temizleyici sıvıyı kesinlikle direk olarak ekrana püskürtmeyin. Hafif dairesel hareketlerle silin. Ekrana basınç uygulamayın.

karakuzu bunu beğendi.
  2. ÖzGüL

ÖzGüL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    599
    Ödül Puanları:
    193
    amannn ben kocamın eskı atletlerini temizlik bezı yapıyom çokta güzel siliyo mikrofiber bezde neymiş hahaha

karakuzu bunu beğendi.
  3. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113
    Hhahaha özgülllll :hhh:

LCD Ekranlar Nasıl Temizlenmeli? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. çizilen lcd ekranları temizlemek

çizilen lcd ekranları temizlemek

ekran çizikleri lcd ekran çizik lcd çizikleri çizik giderme giderme Lcd ekranınızdaki çizikleri gidermenin çok kolay bir yolu var ekranı vazelin yada biryantinle silerek çiziklerden eser kalmadan kurtulabilirsiniz. ben denedim ve hayretler içinde kaldım kızımın çizmiş olduğu monitörü biryantinle sildim monitördeki çizik kayboldu.
  2. Göz makyajı nasıl temizlenmeli?

Göz makyajı nasıl temizlenmeli?

göz makyajı nasıl temizlenmeli Bir kere tüm güzellik uzmanları uyarıyor ki asla makyajlı yatmayın ve makyajınızı temizleyin! Bazen göz makyajı temizlerken fazla zorluk çekeriz ne kadar temizlensede yine kozmetik makyaj ürünlerinin kalıntıları kalabilir bunun için sizlere pratik bazı örenilerde bulunmak istiyorum Makyajınızın tamamen temizlenmesi ve sağlıklı bir cilde sahip olmanız adına...
  3. Karides Nasıl Temizlenmeli?

Karides Nasıl Temizlenmeli?

karides nasıl temizlenir karides temizleme yöntemleri karides temizleme önerileri Sevgili melekler, protein deposu karidesin sağlığa pek çok faydası bulunuyor. Selenyum açısından son derece besleyici olan karides nasıl soyulur size tarif ediyoruz... Tarifinizde nasıl gerektiğine bağlı olarak kabuklu veya kabuksuz şekilde pişirilebilir. Karidesin temizlenmesinin ise kendine has bir...
  4. Kalamar Nasıl Temizlenmeli?

Kalamar Nasıl Temizlenmeli?

kalamar nasıl temizlenir kalamar nasıl temizlenmeli Sevgili melekler, deniz ürünleri "Deniden babam çıksa yerim" diyenler için adeta bir cennetken, bir hamsiyi bile eline almaktan çekinenler içinse tam bir kabustur. Oysa deniz ürünleri sağlık açısından son derece faydalar içerir. Biz de bu sayfamızda deniz ürünü sevenler için kalamar nasıl temizlenir tarif etmek istiyor ve...
  5. Parkeler nasıl temizlenmelidir?

Parkeler nasıl temizlenmelidir?

Evlerin şık dekorasyonunu tamamlayan ahşap yer döşemesi Parkelerin, uzun yıllar dayanıklı olması için özen göstermek gerekmektedir. Diğer yer döşemelerine göre daha pahalı ve kullanımı dikkat isteyen parkenin bakım detaylarını bilirseniz, uzun yıllar boyunca ilk günkü parlaklığını koruyabilirsiniz. Ahşap parkeye zarar veren kullanım hataları; Sık sık su ile temizlemek parkenin verniğini...

Sayfayı Paylaş