gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Leblebi Anne Sütünü Arttırıyor!

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

leblebi anne sütünü arttırır mı leblebinin faydaları

Sevgili melekler, özellikle yeni bebek sahibi olan kadınlar bebeklerine yeterli miktarda süt vermek için uğraşır dururlar. Kimisinin sütü bolken, kimisi bu konuda yeterince şanslı olmayabilir. Ancak tüketilen gıdalara dikkat edildiği takdirde anne sütü arttırılabilir. Mesela yapılan araştırmalar leblebinin anne sütünü arttırdığını göstermiştir. Anne sütünü artıran leblebi, midenin asit fazlasını alır, mideyi rahatlatır. Neredeyse yok denecek kadar az yağ içerir ve içinde bulunan yağlar vücuda yararlıdır. Tokluk hissi verir. Bu sebeple diyet yapanlar için kilo kaybına da yardımcıdır.

karakuzu bunu beğendi.
  2. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113
    Bende hemen hemen her aksam yiyorum. Tokluk hissi versin diye en basta:D:D Sütü artirdigini bilmiyodum ama :)

TİTAN bunu beğendi.
Leblebi Anne Sütünü Arttırıyor! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Anne Sütü

Anne Sütü

Hamilelik süresince büyük bir özlem duyarak bebeğini dünyaya getiren annenin bebeğine verebileceği en güzel armağan anne sütüdür. Anne sütü ile beslenmek bebeğin fiziksel ve zihinsel gelişimini en iyi şekilde sağlayacak, bebekle anneyi birbirine yakınlaştıracak ve dolayısıyla bebeğin annesinin göğsünde kendini güvende hissetmesini sağlayacak tek yoldur. Bunun yanı sıra bebeği anne sütü ile...
  2. anne sütü

anne sütü

Bebeğinizi anne sütünden mahrum etmeyin Anne sütü, sentetik olarak üretilemeyen ve bebeği ilk 6 ayda birçok hastalıktan koruyan maddeleri içermesi (biyolojik üstünlük) yanında anneyle bebek arasındaki eşsiz iletişime imkan veriyor. Son 40 yıldaki araştırmalar anne sütünün beyinsel gelişimden, kemik sağlığına; enfeksiyonların önlenmesinden, kan basıncına bir dizi konuda olumlu etkisi...
  3. Leblebi

Leblebi

Eşler arasındaki muhabbete, sevgi ve yakınlığa delalet eder.Rüyada leblebi yenmesi, karaciğer ve siroz hastalığı kabul edilir. Rüyada leblebi görmek iyi olmayan bir işten gelen paradır. Leblebi yiyen bir kişi bir borcu ödemeye mecbur olacak demektir. Leblebi aldığını gören bir kimse birine kefil olacaktır. Leblebi kavurduğunu görmek i başkalarının yüzünden borca girmek demektir. Rüyada leblebi...
  4. Süt Anne :)))

Süt Anne :)))

Genç bir kadın, aylardır şantiyede olan kocasına aşağıdaki satırları yazar: ’Sevgilim, Biliyorsun, sen şantiyedeyken nur topu gibi bir bebeğimiz oldu. Sütüm yetmediği için, yavrumuzu besleyebilmek amacıyla bir sütanne tuttum. Yalnız, bu sütannenin zenci olmasından dolayı çocuğumuz, emdiği sütün etkisiyle zaman içinde zenciye dönüştü. Haberin olsun dedim. Bu konuda benim bir suçum...
  5. Süt Anne :)

Süt Anne :)

Genç bir kadın, aylardır şantiyede olan kocasına aşağıdaki satırları yazar: 'Sevgilim, Biliyorsun, sen şantiyedeyken nur topu gibi bir bebeğimiz oldu. Sütüm yetmediği için, yavrumuzu besleyebilmek amacıyla bir sütanne tuttum. Yalnız, bu sütannenin zenci olmasından dolayı çocuğumuz, emdiği sütün etkisiyle zaman içinde zenciye dönüştü. Haberin olsun dedim. Bu konuda benim bir suçum olduğunu...

Sayfayı Paylaş