gebe
  1. ms_enemy

ms_enemy Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

Lekelerle baş edemiyor musunuz?

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında ms_enemy tarafından paylaşıldı.

[​IMG] Koltuğunuza meyve suyu döküldüğünde ne yapıyorsunuz? Veya diyelim ki elinizi kestiniz ve kan perdeye bulaştı, şimdi ne yapmalısınız? Canınızı sıkan bu lekelerden kurtulmanız için size bir kaç önerimiz var. Mürekkep lekesine alkol, kan lekesine de bulaşık deterjanı. Masrafsız, kolay ve pratik. Çay, kahve ve kan: Bir bardak ılık suya, bir çay kaşığı renksiz bulaşık deterjanı karıştırın ve uygulayın. Varsa yarım bardak suya, bir çorba kaşığı kadar amonyak ilavesiyle veya iki ölçek su içine bir ölçü sirke karıştırak da aynu sonucu alabilirsiniz.

Mürekkep: Mürekkep lekesini, üzerine az miktarda alkol döküp silin. Leke çıkana kadar bu işleme devam edin.

Çikolata: Üzerine ıslak deterjanı sürdükten beş dakika sonra bol suyla durulayın, silerek kurulayın veya kuru temizlemecinizin tavsiyesini alın. Benzol maddesi ve türlerini kullanabilirsiniz. Ancak bu işlem yapılırken yeterli havalandırmayı sağlayın, sigara ve ateşten uzak tutun.

Sakız: Bölgeyi içinde buz olan naylonla soğutun, sakızı ve mumu bir alet yardımıyla kazıyın veya Kuru temizlemecinizin tavsiyesini alın. Benzol maddesi ve türevlerini kullanın. Bu işlem yapılırken yeterli havalandırmayı sağlayın, ortamı sigara ve ateşten uzak tutun. Bir bardak ılık suya, bir çay kaşığı renksiz bulaşık deterjanı karıştırın ve uygulayın.

2. melegimeren

melegimeren Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Lekelerle baş edemiyor musunuz?
    emeğine sağlık paylaşım için teşekkürler canım

3. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0

bilgiler için saol canım
    emeğine sağlık

4. esena

esena Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    38

paylaşım için saol asil meleğim

Lekelerle baş edemiyor musunuz? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Evinizdeki eşyalarla baş edemiyor musunuz?

Evinizdeki eşyalarla baş edemiyor musunuz?

evdeki eşyalarla elektroskop Evinizdeki eşyalarla baş edemiyor musunuz? Evinizdeki eşyalarla baş edemiyor musunuz? Eşyalarınız o kadar fazla ki onları koyacak yer bulamıyorsunuz. Üstüne üstlük bu kalabalıktan dolayı eviniz her zaman dağınık görünüyor. Evinizdeki her türlü depolama sorunundan kurtulmanız için çözüm aşağıda… Dar mekanlar ve küçük dolaplar hakkında bilmeniz gereken her...
  2. Test:Kolay Baştan Çıkıyor musunuz?

Test:Kolay Baştan Çıkıyor musunuz?

İnsanların ilişkiler karşısındaki konumu genellikle değişmez. Hele aşk söz konusu olduğunda. Kimimiz hep baştan çıkarırız. Kimimiz ise hep baştan çıkan oluruz. Kimimizse kendi kendine gelin güvey olur. Ya siz, sizin durumunuz ne, merak ediyor musunuz? O halde test edin, gerçeği görün! 1. Aşık olduğunuzda... a) Güzelleşirsiniz, karizmanız artar. b) Çeneniz düşer. c) Karnınız ağrır. d)...
  3. Kolay Baştan Çıkıyor musunuz?

Kolay Baştan Çıkıyor musunuz?

İnsanların ilişkiler karşısındaki konumu genellikle değişmez. Hele aşk söz konusu olduğunda. Kimimiz hep baştan çıkarırız. Kimimiz ise hep baştan çıkan oluruz. Kimimizse kendi kendine gelin güvey olur. Ya siz, sizin durumunuz ne, merak ediyor musunuz? O halde test edin, gerçeği görün! 1. Aşık olduğunuzda... a) Güzelleşirsiniz, karizmanız artar. b) Çeneniz düşer. c) Karnınız ağrır. d)...
  4. hamilelik lekeleri ne zaman başlar

hamilelik lekeleri ne zaman başlar

hamilelik lekeleri ne zaman başlar, gebelik lekeleri ne zaman başlar konusunda yardımınızı rica ediyorum. Sağolun.
  5. Güneş lekeleriyle başım dertte ne yapsam bilmiyorum....

Güneş lekeleriyle başım dertte ne yapsam bilmiyorum....

Merhaba melekler, son 5-6 yıldır çok ciddi bir leke sorunum başladı. sürekli koruyuculu güneş kremleri ve fondotenler kullanmama rağmen giderek daha geniş bir alana yayılmaya devam ediyorlar. Öyle ki artık fondoten sürmeden sokağa çıkamaz oldum. Yazın sürekli şapka ile geziyorum, mümkün olduğunca güneşten kaçıyorum. Peki yok mu bunun bir çözümü? Kimyasal hiçbir ürün kullanmak istemiyorum...

Sayfayı Paylaş