Leopold Manevraları nedir nasıl yapılır

Konu, 'Gebelik' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

 1. SadmiN

  SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Kayıt: 29 Mayıs 2007
  Mesajlar: 15.215
  Beğeniler: 889

   
  Eller, iyi eğitimli bir akla bağlı, özellikle akut bir dokunma duygusu var. Her zaman karın muayenesi ile konumu, sunum, nişan ve boyutuna göre değerlendirmek gerekir. Elleriniz sıcak ve nazik bir basınç ile, yumuşak kıvamlı, dalgalı amniyotik sıvı, belirsiz özetliyor ve bebeğin küçük yumru parçaları karın palpe.

  Leopold manevraları ile fetusun abdominal palpasyon yönünü belirlemek için kullanılır.
  1. Fetal kutup "baş veya makat" belirlemek için uterin fundus Palpasyon fundus. İki elinizi kullanarak ve anne karın sıkıştırarak, fetal yön duygusu (yatay veya enine) elde edilir.

  2. Fundus lateral taraf fetal sırt ve küçük parçalar konumunu belirlemek için palpe edilir .. Fetal omurga düz ve doğrusal bir firma olarak palpe. Değişen kontur ve hareketleri ile fetal ekstremitelerin palpabl. Bu manevranın amacı, fetal arka sol veya sağ olup olmadığını belirlemek için.

  3. Bu manevranın amacı sunulması kısmının pelvis konumunu belirlemek için. Sunulması kısmı (baş veya makat) belirlenen angajman simfizis ve derecesi üzerinde palpe edilir. Sınav başparmak suprapubik bölgede bir elin parmaklarını kullanır (basketbol Palming benzer) ve yan yana sunulması parçası taşımak için çalışır. Küçük bir hareket oluşur ya da sadece fetal boyun palpabl ise sunulması parçası yapmaktadır.
  4. Köşenin fetal oksipital önem ve fleksiyon belirlenir. Fetal vertex fleksiyonda ise, sefalik önem fetal küçük parçalar olarak aynı tarafta palpe edilebilir. Sefalik ayrı bir önem omurga ve kafa olarak aynı tarafta not ise tepe çok iyi fleksiyondayken değildir.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
Leopold Manevraları nedir nasıl yapılır konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Manevra

  Çok büyük ve önemli değişiklik, yeniliktir.Rüyada askeri bir manevrada bulunmak, hayatinizda bazi degisiklikler yapacaginiza isarettir. Bir rivayete göre, manevra görmek, ev halkina verdiginiz bir sözü yerine getiremeyeceginiz için bazi mazeretler hazirlamak istediginize de yorumlanir.
 2. Rabıta nedir nasıl yapılır

  rabıta nedir rabıta nasıl yapılır Melekler bilmiyenler varsa işte rabıta. Rabıta kelime manası; Bağ, ilişki, müridin ruhaniyetinden feyiz alacağına inanarak kâmil şeyhinin suretini zihninde tasavvur etmesidir. Müridin şeyhini severek yâd etmesi ve suretini zihninde canlandırmasıdır. Kulun kendi sıfat ve vasıflarından sıyrılıp çıkması fena, Allahın sıfat ve vasıflarıyla süslenmesi, insanın...
 3. İstişare Nedir,Nasıl yapılır?

  Arkadaşalr İstişare Nedir,Nasıl yapılır? bu konuda tecrübeli ve bilgili arkadaşlarımı bekliyorum
 4. Krepe Nedir, Nasıl Yapılır?

  krepe nedir, krepe nasıl yapılır, krepe uygulaması Sevgili melekler, bir kuaför terimi olan krepe, saçı bir tarak yardımıyla kabartma işlemidir. Saça şekil verirken, topuz yaptırırken, boyama işlemlerinde ve saça hacim kazandırmak istenen durumlarda krepe işlemine başvurulur. Yalnız krepenin profesyonel ellere bırakılması en doğru olandır. Zira acemi ellerde yapılan krepe saça zarar...
 5. Trakeostomi Nedir? Nasıl Yapılır?

  trakeostomi nedir,trakeostomi nasıl yapılır,trakeostomi ne için yapılır,trakeostomi ,işlemi hakkında bilgiler Trakeostomi işlemi acil durumlarda, nefes yolları aniden tıkandığında, yüzünüz veya boynunuzda travmatik yaralanmalar meydana geldiğinde başvurulan nadir bir uygulamadır. Çoğu durumda sağlık durumunuzun uzun bir süre boyunca solunum makinesi (vantilatör) kullanılmasını...

Sayfayı Paylaş