Leopold Manevraları nedir nasıl yapılır

Konu, 'Gebelik' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

 1. Eller, iyi eğitimli bir akla bağlı, özellikle akut bir dokunma duygusu var. Her zaman karın muayenesi ile konumu, sunum, nişan ve boyutuna göre değerlendirmek gerekir. Elleriniz sıcak ve nazik bir basınç ile, yumuşak kıvamlı, dalgalı amniyotik sıvı, belirsiz özetliyor ve bebeğin küçük yumru parçaları karın palpe.


  Leopold manevraları ile fetusun abdominal palpasyon yönünü belirlemek için kullanılır.
  1. Fetal kutup "baş veya makat" belirlemek için uterin fundus Palpasyon fundus. İki elinizi kullanarak ve anne karın sıkıştırarak, fetal yön duygusu (yatay veya enine) elde edilir.

  2. Fundus lateral taraf fetal sırt ve küçük parçalar konumunu belirlemek için palpe edilir .. Fetal omurga düz ve doğrusal bir firma olarak palpe. Değişen kontur ve hareketleri ile fetal ekstremitelerin palpabl. Bu manevranın amacı, fetal arka sol veya sağ olup olmadığını belirlemek için.

  3. Bu manevranın amacı sunulması kısmının pelvis konumunu belirlemek için. Sunulması kısmı (baş veya makat) belirlenen angajman simfizis ve derecesi üzerinde palpe edilir. Sınav başparmak suprapubik bölgede bir elin parmaklarını kullanır (basketbol Palming benzer) ve yan yana sunulması parçası taşımak için çalışır. Küçük bir hareket oluşur ya da sadece fetal boyun palpabl ise sunulması parçası yapmaktadır.
  4. Köşenin fetal oksipital önem ve fleksiyon belirlenir. Fetal vertex fleksiyonda ise, sefalik önem fetal küçük parçalar olarak aynı tarafta palpe edilebilir. Sefalik ayrı bir önem omurga ve kafa olarak aynı tarafta not ise tepe çok iyi fleksiyondayken değildir.


  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

 1. leopold manevraları

  ,
 2. leopold manevraları nasıl yapılır

  ,
 3. leopold manevrasi

  ,
 4. leopart manevraları,
 5. leopold manevraları video,
 6. leopold manevraları kaçıncı haftada yapılır,
 7. leopold manevralari kaçıncı haftadan itibaren yapılır,
 8. leopold manevraları video türkçe,
 9. leopolt manevrası,
 10. hangi aylarda leopold hangi manevraları,
 11. 1.leopold manevrası kısaca,
 12. fetal baş fundus,
 13. 4. leopald manevrasi nasil yapilir,
 14. leopold manevraları konu anlatimi video