gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

lepistes balıklarıyla ilgili özellikler

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Bu aralar kafayı akvaryumlara taktım.Nerde bir balıkçı görsenm dalıyorum içeri. Sanırım akvaryum alacam.Yalnız balıklar hakkında pek bilgim yok. Herkes lepistes al diyor, bana özelliklerini yazabilirmisiniz ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Araştırmalara göre lepistesler öğrenme ve sayma yeteneğine sahip…
    Binlerce hayvan türlerinde beynin büyüklüğü ile ilgili bir araştırma yapan bilim adamları, lepistes gibi süs balıklarının sanılandan çok daha zeki olduğunu ortaya çıkardı.
    Ayrıca erkek lepistesler, canlılar aleminin en üreme meraklısı üyelerinden biridir. Yaşayış şekli 2428 derecedir

Bu balıklar sanılandan zekiymiş
    “Current Biology” dergisinde yayınlanan araştırmaya göre lepistesler, öğrenme ve sayma yeteneğine sahip.

İsveç’teki Uppsala Üniversitesi araştırmacıları, lepistesleri beyin büyüklüğüne göre gruplara ayırdı ve beyni diğerlerinin beynine nazaran % 9 oranında daha büyük olan balıklardan bir grup oluşturdu.

Bilim adamlarımız, büyük bir beyne ve bilişsel yeteneklere sahip olmanın lepisteslere maddi olarak oldukça pahalıya mal olduğunu da keşfetti.

Sindirim sisteminin, büyük beyne sahip dişilerde % 8, büyük beyne sahip erkeklerde ise %20 oranında daha küçük olduğu belirlendi.

lepistes balıklarıyla ilgili özellikler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Balık Burcu Temel Özellikler

Balık Burcu Temel Özellikler

TEMEL ÖZELLİKLER Yönetici Yıldızınız: Neptün (Hayalleri temsil eder) Grubunuz: Su, negatif Burcunuzun cinsiyeti: Dişi Üstün yeteneğiniz: Başkalarına karşı ilgi, şefkat Özelliğiniz: Canlılık Emeliniz: Huzur Amacınız: Servete ve mutluluğa ulaşmak Anahtar Sözcüğünüz: Hayalcilik Yenmeniz gereken huyunuz: Kendi değerinizi küçümsemek Uğurlu gününüz: Persembe Uğurlu sayılarınız: 7, 11, 73, 354, 7299...
  2. Balık Burcu İnsanının Özellikleri

Balık Burcu İnsanının Özellikleri

Anahtar kelime: Hayal kurmak Şifre: Kendimi bir hayal ya da ideale adamalı ve onun gerçekleşmesi için uğraşmalıyım. İlke: Birlik Olumlu uygulaması: Merhamet Olumsuz uygulaması: Kendini kurban etmek. Özellikleri: Duygusal, hassas, anlayışlı, merhametli, fedakar, verici, yumuşak, romantik, hayal gücü kuvvetli, idealist, gizemli, sezgisel, telepatik, spiritüel, sınırsız, sonsuz, birleşen,...
  3. Morina Balığının Özellikleri

Morina Balığının Özellikleri

Morina Balığı Ve özellikleri nelermiş dedim ve özelliklerini buldum.. A ve D vitaminleri bakımından çok zengin olmasına karşın, kokusunu örtmek oldukça güçtür. Aslında, üst deriyi din­lendiren, iyileştiren ve güçlendiren tütün balığı yağından daha az vitamin içerir. Köpek Balığının Karaciğer Yağı Deriyi derinlemesine yağlayan, özel-fikle hassas ciltlere çok iyi gelen bir yağdır. Pratikte...
  4. balıkların ortak özellikleri

balıkların ortak özellikleri

arkadaşlarım balıkların ortak özellikleri nelerdir teşekkürler.
  5. Balıkların Ortak Özellikleriyle İlgili Bilgiler

Balıkların Ortak Özellikleriyle İlgili Bilgiler

balıklar, ortak özellikleri, nelerdir, açıklamalar, açıklamalar, ile ilgili bilgiler burada melekler Biyoloji derslerinden hatırladığımız bir konuyla ilgili bilgiler vermek istiyoruz melekler :) Balıkların ortak özellikleri... Solungaç solunumu yaparlar. Üyeleri yüzgeç şeklindedir. Denizlerde ve tatlı sularda yaşar, dış döllenme ve gelişme yaparlar. Vücutları zaman zaman dökülebilen...

Sayfayı Paylaş