gebe
  1. Sidelya

Sidelya Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Leyl-i Lal Sidelya......

Konu, 'Burası benim köşem...' kısmında Sidelya tarafından paylaşıldı.

sidelya oyunları Selam kızlar,Adana dan Zeynep ben 29 yaşında evli bir kız annesiyim.Kıraç hayranı,ve slow müzik dinlemeyi çok severim.Şiir ve kısa makaleler yazarım.Kalemim ve kağıtlar en büyük sırdaşım dert ortağımdır. Şimdilik bu kadar:)

[​IMG][​IMG]
    Bir gül yaprağı iliştir göğsüne..Gül kokusu kaplasın yüreğini…Kötü rüzgarlar kokusuyla kaybolsun.Dostluk saç, umut saç, bütün güzellikler doğumu yaşatsın benliğinde.Unutulmuş ne varsa sevgiden, iyilikten kalan, hatırlansın yıllar boyu…Seninle bilsin insanlık, gerçekten insan olmanın ne olduğunu…Kin barındırma göğsünde…[​IMG]

Son düzenleme: 28 Ekim 2010
  2. »| HeRCai |«

»| HeRCai |« Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    38
    Aramiza hosgeldin canim :)
    allah melegini sana bagislasin :)

keyifli forumlar ve kalici dostluklar dilerim :)

3. Sidelya

Sidelya Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Burası Adana Merkez Camisine uzaktan bir görüntü

Meşhur Adana kebabımız

Çoban Dede ziyaretinin hemen alt tarafı yeni düzenleme ile insana huzur veriyor.

Çok eskilerden Küçük Saat meydanı

Görsel zevkimiz Hilton-sa

Tarihi Taşköprümüz

Dilberler Sekisi gece aşk ve gezi bir başka burda

4. Sidelya

Sidelya Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hercai canım çok teşekkür ederim,aranızda olmak güzel...İyiki geldim..

5. makber

makber Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    canım aramıza hoşgeldin sefalar getirdin...
    eminim burda keyifli vakit geçireceksin..

ayrıca makalelerini bizimle paylaşırsan seviniriz :)

:ar4fd:

Sidelya bunu beğendi.
  6. orkide

orkide Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    38
    aramıza hg canım keyifli forumlar kalıcım dostluklar dilerim :D:D:D

Sidelya bunu beğendi.
  7. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    hoşgeldin....iyi ki geldin...

Sidelya bunu beğendi.
  8. Sidelya

Sidelya Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ederim arkadaşlar,burada olmak keyifli gerçekten....
    Bu günden bahsedeyim birazcık..

Burdan benim kıza alışveriş yaptık.:)Güzel kıyafetler aldık.Yağmurlu bir havada eşim ve kızımla uzun bir aradan sonra,birlikte dolaşmak çok güzeldi.

Bu nezih mekanda iftarımızı yaptık..Eşimle uzun zamandır görüşemiyorduk valla süper bir gün oldu bizim için:serefe:

9. Sidelya

Sidelya Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bir avuç yağmur damlası biriktir avucunda… Ellerine yağsın yağmur, her damlası umut olsun, sevda olsun, aşk olsun, dua olsun yaratana. Çünkü her damla yağmurla yeniden dirilir toprak…Topraktan al öğüdünü, sevincini ,yaşama dair ne varsa senden kalan…Toprakla yeşersin: dal dal, tomurcuk tomurcuk fidan olsun sevincin içinde…Bir damlası ol yağmurun…İnsan olmanın diriliğini, tazeliğini göster bütün kuruyan dallara…Ellerinle besle yağmuru…Yağsın, yağsın hiç durmadan…

10. Sidelya

Sidelya Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    TarifSiz .. Seviyorum Seni
    iCimde Sakladığım KimSesiz aSkın Sahißisin Sen..
    Hep SenmiSsin ßeklediğim ..
    Sana SaklıyormuSum Yüreğimdeki Kırık Yetim DuyguLarı..
    ASk'sın ßende .. HüzünSün ..
    Göremediğim .. Dokunamadığım Can Yarım ..
    SöylenmemiS Nice Sevda Sözümsün ..
    iCimdeki Yaralara ßelki De Tek Cözümsün..
    Bir aTeş
    DüStü Yüreğime .. Tam Suraya Sevgili ..
    Hani Sol Yanımda GöğSümün Hemen aLTındaki Yer Var Ya..
    aLev aLev Su anDa ..
    aCaßa Diyorum .. Hani Tek iSTeğim
    ßu Ama .. aCaßa ßen mi DüStüm aKLına..
    uZanıp Da .. Yüreğimi mi Tuttun eLLerinLe

11. Sidelya

Sidelya Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu yazdığım ve kendimle hesaplaştığım yazılarımdan birisi..

Kendimle konuştum bugün sessiz sessiz.Aynalara bakarak yüzleştim hayatla.Meğer insan hep acı ile sevinci bir arada yaşarmış.En çokta hayatını keşkeler doldururmuş.Ne kötüymüş ''keşke''ler,''ama''lar,''eğer''ler..............
    Keşke,annemle babamla daha çok oturup zaman geçirseydim daha çok yanlarında olabilseydim,keşke beni uyardıklarında kulaklarımı tıkamasaydım,keşke çocuğuma daha çok zaman ayırsaydım,keşke sevdiklerimi hiç üzmeseydim,keşke eşime günde bir değil binlerce kez ''Seni Seviyorum'' deseydim,keşke dostlarımı daha iyi seçseydim,keşke hatalarımdan ders çıkarmayı becerebilseydim,keşke keşke keşke.................................

Ama,dünyaya yeniden gelirsem bir daha bu hataları hiç yapmayacak,hayatımda hiş keşke bırakmayacağım..................Yeni bir hayat artık hiç olmayacak,geç kaldık değil mi...........................
    Eğer.........................Eğer gelebilirsem neden olmasın,umut bitmek tükenmek bilmeyen yaşama hevesi değil midir..............................
    Pişmanlıklar yaşarmış insanoğlu,ve en kötüsü kendine bile itiraf edemedikleri varmış.Bugün kendime konuşamadıklarımı konuştum.Hayatımda kimselere itiref edemediklerimi kendime ettim.Kağıda kaleme satırlara şarkılara döktüm ağlayarak,bağırarak,çığlık çığlık,susarak,gözlerimle konuşarak:küstüm:,ve sessizce...................usulca masumca arsızca.......... İçimde bir çocuk vardı hiç öldürmediğim,ama kuytusuna terkettiğim..............İyiki doğdun,iyiki varsın içimdeki.(ÇOCUK)hep yaşa ve beni bırakma olur mu.....Gülen yüzüm,doğru yanım en masum anım,şen kahkahalarım ol.....31.07.09

içinizdeki çocuğu öldürmeyin.............

12. Sidelya

Sidelya Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kimseye değerinden fazla değer verilmeyeceğini öğrendim acıda olsa!!!

ADI YOK(sun)!!!
    12 Yıllık bir arkadaşlığımız vardı O'nunla...Arada bir tabir yerinde ise kedi köpek gibi birbirimizi yer,sonunda tilki misali dönerdik kürkçü dükanımıza.Ne kavgalar ettik,bir o kadar da güzel günler paylaşmıştık.Yeri geldi telefonlarımızı kapattık yüzümüze yeri geldi,özledik aradık saatlerce konuştuk,sabah 4 lere 5 lere kadar mesajlaşırdık.Kimi zaman kontör biter birbirmize transfer eder öyle devam ederdik.İyi kötü DOST tuk ve kimse ayıramazdı bizi.Olmadı 12 yılın ardından ortak arkadaşlarımıza hakkımda konuştuğunu,özeleştiriyi bana yapması gerekirken ardımdan yapmaya başladığını duydum.Üzüldüm,ama yuttum,kör sağır dilsiz oldum.Arkadaşımdı,sırdaşımdı.Birlikte güldüğüm,ağladığım, sevindiğim,karamsar olduğum,hayal kurduğum,kardeşten öteydi bende.
    Zamanla dahada ileri gitti.Küstüm 2 ay konuşmadım.Dün ortak bir arkadaştan ameliyat olduğunu ve yatalak olduğunu duydum.Çok üzülmüştüm.Koşa koşa gideyim dedim.Arkadaşımla çıktık evinin yoluna koyulduk.Geldik kapısının önüne kadar.Zile basıcak arkadaş bir an duraksadı ve bana ''senden bahsediyor''dedi........Bir an dinledim,
    '''O çok nankör,hiç bir iyiliğini görmedim,en kötü günümde beni terketti,ne zaman kötü zamanımda yanımda oldu ki???diyordu
    Kalakaldım 12 yıl geçti gözümün önünden.Trafik kazası geçirdi,ben yanında idim,intihar etti gece ben hastaneye yetiştirdim,panik atak krizine girdi,ben destek oldum,çocuklarına şiddet uygulardı ben elinden alırdım,eşi ile boşanma aşamasına geldi ben ve eşim konuştuk,(şimdi iyi kötü yuvarlanıp gidiyorlar)kolu kırıldı 1 ay yemeğini temizliğini herşeyini yaptım,eşi ameliyat oldu ben kapısında onunla bekledim,gece 3 sabah 5 lerde arardı ağlayarak bende ağlardım O nunla....Kim nankör,kimin hiç iyiliği dokunmamış,kim O nu terketmiş kendimle hesaplaştım.O gün kapısından dönerek DOST luğumuza son noktayı koydum.
    Bu DOST lukmuydu onuda anlayamadım.Değil yıllar bir ÖMÜRDE geçse bir insanı tanımaya yetmiyormuş.Anladım ki kimseye değerinden fazla değer vermeyecekmişsin.Anladım ki,kimseye körü körüne sevgi gösterisi yapmayacakmışsın.Anladım ki,hayır demeyi bilecekmişsin.Anladım ki,hakkında konuşuluyorsa yüzleşecek,yalana bir şans vermeyecek,affedici olacak ama bazı şeyleri unutmayacakmışsın.Anladım ki,birini gerçekten DOST görüyorsan arada bir gözlerine bakacak,orada kendini görmüyorsan,boşa kürek sallamayacakmışsın.Çünkü değil 12 yıl bir hayat yığılır kalırmış acı sözlerde,güneş ellerinde söner,sular gözlerinde buz kesilirmiş!!!!
    Yalan dostluğuna,bir sigara yaktım!!!!Yolun açık olsun,DOST(um)sandığım ADIYOK(sun).....
    31.07.09

13. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
  14. »| HeRCai |«

»| HeRCai |« Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    38
  15. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83

Sidelya bunu beğendi.
Leyl-i Lal Sidelya...... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Leyl suresi

Leyl suresi

Kirmani'ye göre; bu sureyi rüyasinda okuyan veya dinleyen kimse, zekatini hiç bir zaman dogru bir sekilde vermez. Bir insana mal verip ihsanda bulunur ise de ondan hayir görmez, zarara ugrar. Rizkini tedarikte zorluk çeker. Gece gündüz ibadetle mesgul olur. Sonunda sehadete erer. Bir baska rivayete görede: Kisinin rüyada Leyl süresini veya ondan bir parçayi okudugunu görmesi, geceleri ibadetle...
  2. Lal

Lal

Lal taşı işlerdeki büyük başarıdır. Evlilik ve kısmeti de belirtir.Cabir'ül Magribi'ye göre; rüyasinda taninmis bir kisinin kendisine bir lal tasi verdigini gören, o kisinin akrabasindan güzel iyi bir kadin ile evlenir. Eger tasi veren taninmis biri degilse alacagi kadin da taninmis bir aileden degildir. Rüyada bir kadinin kendisine bir lal tasi hediye edildigini görmesi, sansinin açildigina....
  3. Suretıl leyl

Suretıl leyl

KisininRüyada Leyl süresini veya ondan bir parçayi okudugunu görmesi, geceleri ibadetle geçirmeye ve yüce Allah'a çok ibadette bulunmakla sereflenmeye isarettir
  4. Panik - Lal Lal La

Panik - Lal Lal La

hep o vardı düşlerimde karşımdaydı o gece dokundu gözleri gözlerime sevişmek bir başka seninle birlikte el ele dolaşırken hava güzel zannederken beni bitirdi telefonda yok olup gitti biranda geri döndü aylar sonra başladım şarkı yazmaya lal la lal lal la la la lal la
  5. Lal-i Sevda

Lal-i Sevda

Zaman yine tüm acımasızlığı ile sahnede... Benzim hüzün sarısı.. Gözlerimde bir ceylan ürkekliği... Kırık dökük alfabemin kayıp olan üç harfine eşitlemiştim adını... Oysa nicedir yürüdüğüm yollar yokluğuna çıkarmış, bilemedim... Sahi! Gittiğin yolların dönüşü var mı Lal-i Sevda? Seni götüren vagonun arkasından öylece bakarken yüreğim tökezledi 'umuda' giden yollarda... Şimdi kör...

Sayfayı Paylaş