gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.218
    Ödül Puanları:
    113

Leyl suresi

Konu, 'L-M' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Kirmani'ye göre; bu sureyi rüyasinda okuyan veya dinleyen kimse, zekatini hiç bir zaman dogru bir sekilde vermez. Bir insana mal verip ihsanda bulunur ise de ondan hayir görmez, zarara ugrar. Rizkini tedarikte zorluk çeker. Gece gündüz ibadetle mesgul olur. Sonunda sehadete erer. Bir baska rivayete görede: Kisinin rüyada Leyl süresini veya ondan bir parçayi okudugunu görmesi, geceleri ibadetle geçirmeye ve yüce Allah'a çok ibadette bulunmakla sereflenmeye isarettir

Leyl suresi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Suretıl leyl

Suretıl leyl

KisininRüyada Leyl süresini veya ondan bir parçayi okudugunu görmesi, geceleri ibadetle geçirmeye ve yüce Allah'a çok ibadette bulunmakla sereflenmeye isarettir
  2. Zülfü Livaneli - Leylim Ley

Zülfü Livaneli - Leylim Ley

Döndüm daldan kopan kuru yaprağa leylim ley Seher yeli dağıt beni kır beni, leylim ley Götür tozlarımı buradan uzağa, leylim ley Yarı çıplak ayağına sür beni, leylim ley, Leylim ley, leylim ley Ayın şavkı vurur sazım üstüne, leylim ley Söz söyleyen yoktur sözüm üstüne, leylim ley Geley hilal kaşlım dizim üstüne, leylim ley Ay bir yandan sen bir yandan sar beni. leylim ley, Leylim ley, leylim...
  3. Nazan Öncel - Leylim Yar

Nazan Öncel - Leylim Yar

Başımda deli sevdalar Yüreğimde yar Gözlerim bir mihenktaşı Aynalar kadar Dallarımı kırdılar da Susar leylim yar Korkarım uzaktır yollar Gençliğim kadar Tutuştu kanım ilk önce Hoşçakal gülüm deyince Hata neydi böyle sence Belki uzaklar Ölürüm bir tek sebeple Unuttum artık derse Hançer gerekmez mi bize Benim sevdam var Saçlarımda yıldızlar Yüreğimde nar Seviyorum dağlar kadar Fakat bilmez yar...
  4. LEYL Suresi hakkında bilgi ve Türkçe meali

LEYL Suresi hakkında bilgi ve Türkçe meali

leyl duası LEYL Geceye yeminle başladığı için "Leyl" denilmiştir. Mekke'de inmiştir, 21 (yirmibir) âyettir. Bu sûrede insanoğlunun iki zıt davranışından, cömertlik ve cimrilikten bahsedilir. İmanlı olmakla cömertlik, imansızlıkla cimrilik arasındaki ilişkiye dikkat çekilir. Rahmân ve Rahîm (olan) Allah'ın adıyla. 1. (Karanlığı ile etrafı) bürüyüp örttüğü zaman geceye, 2. Açılıp...
  5. Leyl-i Lal Sidelya......

Leyl-i Lal Sidelya......

sidelya oyunları Selam kızlar,Adana dan Zeynep ben 29 yaşında evli bir kız annesiyim.Kıraç hayranı,ve slow müzik dinlemeyi çok severim.Şiir ve kısa makaleler yazarım.Kalemim ve kağıtlar en büyük sırdaşım dert ortağımdır. Şimdilik bu kadar:) Bir gül yaprağı iliştir göğsüne..Gül kokusu kaplasın yüreğini…Kötü rüzgarlar kokusuyla kaybolsun.Dostluk saç, umut saç, bütün güzellikler doğumu...

Sayfayı Paylaş