gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

lezzetli Kek Görünümlü Pilav Nasıl Yapılır

Konu, 'Yemek Tarifleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Kek Görünümlü Pilav Tarifi Resimli Kek Görünümlü Pilav Nasıl Yapılır

Ben de kek görünümlü pilavı yeni duydum, bir misafirimiz tarifini istemiş, araştırdım ve misafirimizin sayesinde bende bir pilav çeşidini daha öğrendim ve benim gibi bilmeyen Melek'lerimiz ve misafirlerimiz için, bu sayfamızda kek görünümlü pilav tarifini sizlerle paylaşıyorum Melek'ler:)

Kek Görünümlü Pilav Malzemeleri:
    2 su bardağı pirinç
    1 kase mantar
    2 çorba kaşığı kuru domates
    2 çorba kaşığı kuş üzümü
    1 su bardağı et suyu
    1 tane yufka
    1 tane havuç
    1 tane kuru soğan
    1 tutam maydonoz
    Sıvıyağ
    Tuz

Kek Görünümlü PilavınYapılışı: Tencereye sıvıyağı alın. Üzerine doğranmış soğanı biraz kavrulduktan sonra rendelenmiş havucu, daha sonra da mantarı ekleyip kavurun. Ardından minik doğranmış kuru domatesleri ve kuş üzümünü ekleyin. En son pirinci ve tuzu ekleyip kavurun. Et suyu ve su ilave ederek demlenmeye bırakın. Ortası boş bir kek kalıbını yağlayın. 1 tane yufkayı 8 üçgen parçaya kesin. Yufkaları kalıbın dışından taşacak şekilde yerleştirin. Pişip demlenen pilavı içine doldurun. Maydanozları doğrayıp serpiştirin. Kenardan sarkan yufka parçalarını içe doğru kapatıp fırında 180 derecede yufka kızarana kadar pişirin. Daha sonra ters çevirip dilimleyerek servis yapın.

lezzetli Kek Görünümlü Pilav Nasıl Yapılır konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Uzakdoğu pilavı nasıl yapılır

Uzakdoğu pilavı nasıl yapılır

Uzakdoğu pilavı MALZEMELER 400 gr. tavuk suyunda haşlanmış Amerikan Pirinci 1 büyük baş soğan 1 adet domates rendesi 1 yemek kaşığı soya sosu 1 çay kaşığı sarımsak tozu 250 gr. haşlanmış sivri biber ve havuç 250 gr. kuşüzümü 2 yemek kaşığı soya yağı 3 bardak su bir tutam maydanoz HAZIRLANIŞI Pilavı normal pilav şeklinde pişirin. Suyunu çekince içine haşlanmış sivri biber, havuç ve kuş...
  2. Kek Görünümlü Pilav Tarifi Resimli

Kek Görünümlü Pilav Tarifi Resimli

Merhaba kızlar geçenlerde bir arkadaşımda Kek Görünümlü Pilav yedik. harikaydı eşimde çok beğendi acaba siz tarifini biliyor musunuz banada verseniz. Lütfen Kek Görünümlü Pilav Tarifi Resimli tarif olursa sevinirim hanımlar:)
  3. Macar Pilavı Nasıl Yapılır ?

Macar Pilavı Nasıl Yapılır ?

macar pilavı macar pilavı tarifi macar pilavı nasıl yapılır Dünya mutfakları içinde özellikle Gulaş yemeğiyle öne çıkan Macar mutfağından bir pilav tarifiyle karşınızdayız melekler :) Macar pilavı. Şimdi lafı fazla uzatmadan tarifimize geçiyoruz.. :) Malzemeler Amerikan pirinci 1 kg. Margarin yağı 250 gr. Macar salamı 100 gr. Sosis 100 gr. Mantar 200 gr. Bezelye...
  4. Lezzetli mi Lezzetli Kavun Şerbeti Nasıl Yapılır....

Lezzetli mi Lezzetli Kavun Şerbeti Nasıl Yapılır....

Kavun Şerbeti Nasıl Yapılır Kavun Şerbeti Tarifi Kavun şerbetini daha önce denemeyenler için pratik bir tarif.Hemde bu sıcak havalarda buz gibi kavun suyu hem yararlı hemde serinletici olacaktır...Yani şuan olsa olmasın demem :) Kavunun yararlarından da unutmadan da bahsedelim burada... Kavun şerbeti Malzemeler 1 kavun 1 lt. su 1 su b. toz şeker 1 limon 1 dal taze tane...
  5. üzümlü kek nasıl yapılır

üzümlü kek nasıl yapılır

Kakaolu vanilyalı falan yapıyorum da meyveli kek hiç denemedim mesela çok sevdiğim üzümlü keki evde nasıl yapabilirim, tarifini verirmisiniz ?

Sayfayı Paylaş