gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

lezzetli Kol böreğinin yapılışı resimli

Konu, 'Yemek Tarifleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Kol böreği nasıl yapılır kıymalı kol böreği tarifi Kol böreğinin yapılışı

Çay davetklerinde ve pazar kahvaltılarında muhteşem bir lezzet sunuyor ve kıymelı kol böreği tarifini, bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz Melek'ler. Kol böreği nasıl yapılır diyenler, sizleri böyle alalım :)

Malzemeler:

1/2 kg un (yaklaşık 5 su bardağı)
    1 tatlı kaşığı tuz
    3 çorba kaşığı sirke
    250 gr tereyağı (ben tereyağı ve zeytinyağı karıştırdım ve daha az miktarda kullandım)

İç malzemesi:

400 gr kıyma
    2 adet soğan
    1 tutam maydanoz
    tuz, karabiber

Yapılışı:

Tuz ve unu karıştırın. Sirkeyi ve suyu (yaklaşık 1,5 su bardağı ılık su) ekleyerek karıştırın. Yumuşak bir hamur hazırlayın. 10 dk dinlendirin. Hamuru en az 12 adet bezeye ayırın. Her birini tabak büyüklüğünde un ile açın. Tereyağını eritin ve ılıtın. Açılan her bezeye eritilmiş tereyağı veya tereyağı+zeytinyağı karışımını sürün. 2 adet yemeklik doğranmış soğanı bir miktar zeytinyağında kavurun. Soğana kıymayı ekleyin ve kavurmaya devam edin. Ocaktan almadan hemen önce tuz, karabiber ve incecik kıyılmış maydanozu ekleyerek karıştırın. Üst üste konulmuş hamurları olabildiğince ince açın. Bir kenarına kıymalı harçtan boylu boyunca yayın ve 1-2 defa sarın. Dibinden bıçakla bir uçtan diğer uca kesin. Yağlanmış tepsiye sararak yerleştirin. Kalan hamurun yine kenarına harçtan yayarak aynı şekilde devam edin. Üzerine yumurta sarısı sürün. Susam ve çörekotu serpiştirerek 200 derece fırında pişirin.

lezzetli Kol böreğinin yapılışı resimli konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kol böreği

kol böreği

sarıyer kol böreği açma kol böreği el açması el yapımı ev yapımı Kıymalı kol böreği Malzemeler: ½ kg un, 250 g böreklik katı yağ (ya da margarin), 1 yumurta, tuz, aldığı kadar su, 1 tutam tozşeker İç malzemesi: 200 g kavrulmuş kıyma, 1 doğranıp kavrulmuş soğan, 1 avuç kuş üzümü, 1 avuç çam fıstığı Üstü için: 1 yumurta sarısı ve 1 yk sıvıyağ (çırpılmış) Yapılışı: Tüm malzemeleri yoğurup,...
  2. Tavuklu Börek Harcı Yapılışı

Tavuklu Börek Harcı Yapılışı

tavuklu börek harcı, nasıl yapılır, malzemeleri, yapılışı, reçetesi, ile ilgili bilgiler burada melekler Hiç böreğinizi tavuklu yapmayı düşündünüz mü melekler? :) Bir de böyle deneyin, pişman olmayacaksınız..:) Tavuklu Börek Harcı için Malzemeler şunlardır; 1 tavuk göğüsü, 2 adet havuç, 2 çay bardağı bezelye tuz, karabiber, 1 çay bardağı un, 1 çay bardağı süt Tavuklu Börek Harcı...
  3. Kol böreği nasıl yapılır?

Kol böreği nasıl yapılır?

Kızlar eşim çok seviyor ama ben yapmayı pek bilmiyorum acaba Kol böreği nasıl yapılır? yardım edin bana
  4. Ispanaklı Peynirli Börek Çok Lezzetli Çoookkk...

Ispanaklı Peynirli Börek Çok Lezzetli Çoookkk...

Ispanaklı Börek Ispanaklı Peynirli Börek Tarifi Kızlar eminim hepinizin çok seveceği bir börek olacak....Valla normalde ben yapıyorum bunu ve cok güzelde oluyor..Denemenizi tavsiye ederim ....kahvaltıda filan çok hoş oluyor...Tabi parmaklarınızı yemeyin aman :D:D..Bu da bi çeşit ıspanaklı börek tarifi... Ispanaklı Peynirli Börek 1 normal fırın tepsisi için: Malzemeler: 5 yufka...
  5. Lezzetli Samosa Börek Tarifi Buyrun Melekler

Lezzetli Samosa Börek Tarifi Buyrun Melekler

samosa börek samosa böreği Biz bayanların çay saati toplantıları meşhurdur bilirsiniz melekler :) Her ne kadar altına gelen zamlar sebebiyle altın günlerine büyük bir darbe inmiş olsa da bizler çay saatlerimizden asla vazgeçmedik :D:D İşte bu çay saatleri için hazırlayabileceğiniz leiz mi leziz samosa böreği tarifi ile karşınızdayız :) Malzemeler 1 kahve fincanı sıvıyağ 1 çay...

Sayfayı Paylaş