gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Lezzetli ve resimli donut tarifi

Konu, 'Yemek Tarifleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

donut tarifi resimli donut yapımı

Evet melek'ler, yeni bir lezzet keşfetmek isteyen ve yeni tatlar öğrenmek isteyenler için, bu sayfamızda harika donut tarifini sunuyoruz arkadaşlarım:) Buyrun sizde yeni bir lezzet keşfedin :)

Malzemeler

2 yumurta
    Yarım paket yaş maya
    Yarım su bardağı sıvı yağ
    1 tatlı kaşığı tarçın
    3 yemek kaşığı toz şeker
    1 su bardağı ılık su
    4 su bardağı un

Hazırlanışı

Yaş mayayı ıslık suda eritip içine 3 kaşık şekeri ekleyelim, karıştıralım. Hamur yoğurma kabına unu boşaltalım. Erittiğimiz mayayı ve diğer malzemeleri ilave edelim. Hamuru güzelce yoğuralım. Merdane ile 1 cm ya da 1 parmak kalınlığında açalım. Büyük ağızlı bir su bardağı ile daireler keselim. Ortalarını da daha ufak bir daire ile kesip boşaltalım. Ben balın kapağını kullandım :) Kestiğimiz hamurları fırın kağıdının üzerine alıp biraz bekletelim. Mayasının gelip kabardığını göreceksiniz. 180 derece fırında kabarıp pembeleşene dek pişirelim.

Fırından çıkınca biraz soğumasını bekleyelim. Sonra hayal gücümüzü de katıp süsleyelim. Mesela çikolatayı ben mari usulü eritip çikolata ile kaplayabiliriz. Bal sürebiliriz. Krokan serpebiliriz. Tarçın veya pudra şekeri de serpebiliriz

tna bunu beğendi.
  2. tna

tna Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    deneyeceğim merak ettim:)

Lezzetli ve resimli donut tarifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Serinleten lezzetli şerbetler ve tarifleri

Serinleten lezzetli şerbetler ve tarifleri

şerbet, kültürü, tarihi, tarifleri ve dahası burada arkadaşlar Biz Türk'ler için şerbetin yeri bir farklıdır. Geçmişten bu güne serinlemek için içtiğimiz şerbet içeceğinin tarihçesini ve tariflerini, sizler için bu makalemizde topladık Melek'lerim:A İçin için serinleyin:A Şerbet kültürü: Şekerin bal, gül, çeşitli baharat ve meyvelerle kaynatılıp su ile sulandırılmış şekline şerbet denir....
  2. Kolay Ama Lezzetli Pasta Tarifleri

Kolay Ama Lezzetli Pasta Tarifleri

Kolay Ama Lezzetli Pasta Tarifleri arıyorum ben sizden de bir kaç tarif gelir diye yazıyorum tarifi verecek olan arkadaşlarıma şimdiden teşşekürler
  3. Resimli Kolay Lezzetli Pasta Tarifleri

Resimli Kolay Lezzetli Pasta Tarifleri

Kolay Lezzetli Pasta Tarifleri, Kolay Pasta Tarifleri, Merhaba Sevgili Melek'ler, bu yazımızda bizden kolay ama lezzetli pasta tarifleri isteyen misafirimiz ve yeni pasta tarifleri edinmek isteyen üyelerimiz için, birbirinden leziz olan kolay pasta tariflerini sunuyoruz. Kedili Pastası Malzemeler: 1 paket kedi dili (20-24 adet kedi dili bisküvisi) 750 ml süt 1 paket vanilya 7 yemek...
  4. Donut Tokayla Pratik Topuz Yapımı (Resimli)

Donut Tokayla Pratik Topuz Yapımı (Resimli)

Bu konu; donut tokayla pratik topuz hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, eğer saçlarınız gür ve kalın telli değilse şöyle kallavi bir topuz yapmanız çok zor. Bunun için bir sürü tel tokaya, saçları yıpratan krepeye ve saçı kazık gibi yapan saç spreylerine ihtiyaç var. Ancak şimdi anlatacağımız yöntemle bunlardan hiçbirine ihtiyaç yok. İhtiyacınız olan tek şey iri donut şeklinde...
  5. Donut tarifi

Donut tarifi

MALZEMELER 3 çorba k. tozşeker 1 çay k. tuz 1 çay b. ılık su 2 yumurta 3 su b. un yarım çay b. ılık süt 1/2 çay bardağından az fazla sıvıyağ yarım p. yaşmaya Sosu için: 1 kase marmelat 150 gr. çikolata Üzeri için: toz yeşil fıstık pudra şekeri Kızartmak için: sıvıyağ Hazırlanışı : Hamuru için gerekli tüm malzemelerle kulak memesinden daha yumuşak bir hamur hazırlıyoruz....

Sayfayı Paylaş