gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.218
    Ödül Puanları:
    113

Libido Ne Demektir?

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

libido ne demektir Türk Malı dizisinde Abiye Kuzu tarafından sık sık kullanılan libido kelimesinin ne anlam geldiğini merak ediyormusunuz?Ben şahsen merak ederek araştırdım bakın libido ne anlama geliyormuş [​IMG]
    Arzu, şehvet ya da memnuniyet anlamlarına gelen ve latince bir sözcük olan “libd” kelimesinden türeyen libido, temel olarak bireydeki karşı cins ile birlikte olma dürtüsüdür. Bireyde cinsel birleşme öncesi karşısındaki kişiyi isteme durumunun düzeyi olarak da tanımlanan bilen libido aslında daha farklı da yorumlanmaktadır.

Libido Freud öğretilerine göre aslında hayatımızın büyük bir kısmını etkileyen en önemli ögelerden bir tanesi. Sadece cinsel birleşme sırasında eşler arasındaki şevki artırıcı birşey olmaktan ziyade günlük yaşantıda bireyin her türlü hareketi üzerinde etkisi olan libido, insan yaşamı için vazgeçilmez bir parça halini alıyor.

Libidoyu etkileyen faktörler nelerdir?

Libido seviyesi bireyler arasında farklılık gösterecektir muhakkak ki. Fakat bireydeki libido seviyesi de dönemsel olarak farklılık gösterebilmektedir. Libido seviyenizi etkileyen faktörler ise ruhsal ve çevresel etmenlerdir. Çevreden kaynaklı birçok etmen libido seviyenizi düşürebilir ya da libido seviyenizi artırabilir.

Özel bir günde karşı cinsin süslenmiş olması ya da giymekte olduğu elbisenin transparan yapısı dahi libidoyu etkileyen bir faktördür fakat libido seviyesinde anlık değişimler gözlemlemek pek de mümkün olmayacaktır. Yinede çevresel etmenler arasında anlık değişimleri de saymak doğru olacaktır.

Ruhsal etmenler ise bireyin son dönemdeki ruh halini kapsamaktadır. Moralinizin bozuk olduğu bir dönemde karşı cinsle birleşme dürtüsü daha pasif olacaktır, çünkü cinsel istek hormonu salgılanmak yerine farklı hormonlar salgılanmış olacaktır.

Libido düzeyinizi artırmak için afrodizyak besinler tüketebilirsiniz ve sağlıklı bir yaşama sahip olmanız da libido düzeyinizi artıracak etkenlerden birisi olacaktır.

Libido Ne Demektir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Manga - Libido

Manga - Libido

Kolay geliyor değil mi herşey sana ? Yıkmak dökmek vurmak ona buna İçiyoruz herşeyi içiyoruz doya doya Ayak uydur sen de sen de hadi, hadi bana Yeni jenerasyon geliyor adı X Ne kadar da hoş ne kadar da ciks Alternatif gençlik şimdi ayakta Zıplamaya hazırsan durma zıpla Zıpla, durma Kızıl mı kızıl kızıl saçlar Ayağında üç çizgi üç çizgi pabuçlar Tanıdık geliyor bu tavırlar Zıplamaya hazırsan...
  2. Libido

Libido

Doğuştan olan ve biolojik olarak belirlenen cinsel zevk dürtüsü anlamında Freud'un ortaya çıkardığı bir terimdir. Freud, yetişkinlerin davranış motivasyonlarının birçoğunda libido'nun etken olduğunu ileri sürmüştür. Bebeklerde, libido enerjisi önce ağız çevresinde yoğunlaşır ve daha sonra giderek anüse ve dış genital organlara yönelir. Latans döneminde Oidipus çatışmalarının çözümü sonucunda...
  3. ne demek???

ne demek???

about ne demek about ne demektir has a spectacular aura about..........ne demek????benim ingilizcem yokki.....kalplerimin yaninda var da.....merak ettim.....ingilizce yazilar kaldirilsa ne iyi olur........hem bilmemek ayip degil ogrenmemek ayip...dime....)))
  4. Fezleke Nedir Ne demektir?

Fezleke Nedir Ne demektir?

fezleke nedir, fezleke ne demektir, fezleke ne anlama geliyor Son günler de fezleke kelimesini oldukça sık duyar olduk...Özellikle sosyal paylaşım ağlarında espirili bir şekil de dolaşan fezleke kelimesinin ne olduğunu ne anlama geldiğini merak edenler için gereken bilgileri paylaşıyoruz. Fezleke, her hangi bir kararın ya da sorunun kısa yazımı ya da anlatımına denirfezleke Fezleke hukukta...
  5. Bonzai Nedir, Ne Demektir?

Bonzai Nedir, Ne Demektir?

bonzai nedir, bonzai ne demektir, bonzai hakkında Sevgili melekler, son günlerde ne yazıkki pek çok gencin ölümüne sebep olan ve ismini yeni yeni duyduğumuz bonzai nedir, insan sağlığını nasıl etkiler sizlere bilgi veriyoruz... Uyuşturucu madde içerikli olan ve kullanımı esnasında insan metabolizmasına çok zararları dokunan Bonzai tamamen uyuşturucu maddeden ve bazı bitkilerin...

Sayfayı Paylaş