gebe
  1. *GüMüŞ*

*GüMüŞ* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Libido

Konu, 'KLMN Melek Sözlük' kısmında *GüMüŞ* tarafından paylaşıldı.

Doğuştan olan ve biolojik olarak belirlenen cinsel zevk dürtüsü anlamında Freud'un ortaya çıkardığı bir terimdir. Freud, yetişkinlerin davranış motivasyonlarının birçoğunda libido'nun etken olduğunu ileri sürmüştür. Bebeklerde, libido enerjisi önce ağız çevresinde yoğunlaşır ve daha sonra giderek anüse ve dış genital organlara yönelir. Latans döneminde Oidipus çatışmalarının çözümü sonucunda libido bastırılır ve adolesans döneminde açık cinsel dürtü biçiminde yeniden ortaya çıkar. Jung, libido terimine «yaşam gücü» karşılığı olarak daha geniş bir felsefi anlam vermiştir. Libido'nun yönünü (yani hetero:):):):)üel, homo:):):):)üel ya da oto:):):):)üel olmasını), birkaç faktör (genetik, yapısal ve ortamsal) belirler. Libido'nun yoğunluğu ise hayvan türlerine göre değişkenlik gösterir, ama insanlarda toplumsal şartlanmanın etkisi büyüktür.

Libido konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Manga - Libido

Manga - Libido

Kolay geliyor değil mi herşey sana ? Yıkmak dökmek vurmak ona buna İçiyoruz herşeyi içiyoruz doya doya Ayak uydur sen de sen de hadi, hadi bana Yeni jenerasyon geliyor adı X Ne kadar da hoş ne kadar da ciks Alternatif gençlik şimdi ayakta Zıplamaya hazırsan durma zıpla Zıpla, durma Kızıl mı kızıl kızıl saçlar Ayağında üç çizgi üç çizgi pabuçlar Tanıdık geliyor bu tavırlar Zıplamaya hazırsan...
  2. Libido Ne Demektir?

Libido Ne Demektir?

libido ne demektir Türk Malı dizisinde Abiye Kuzu tarafından sık sık kullanılan libido kelimesinin ne anlam geldiğini merak ediyormusunuz?Ben şahsen merak ederek araştırdım bakın libido ne anlama geliyormuş Arzu, şehvet ya da memnuniyet anlamlarına gelen ve latince bir sözcük olan “libd” kelimesinden türeyen libido, temel olarak bireydeki karşı cins ile birlikte olma dürtüsüdür. Bireyde...

Sayfayı Paylaş