gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Liderlik Sanattır

Konu, 'İş ve Kariyer' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

LİDERLİK SANATTIR...
    Liderlik üzerine yeni bir kitap; "Destekleyici Liderlik Sanatı"... Yazan Donald Walters... Ganj Yayınları''ndan çıkan kitaptaki ilkelerden bazılarını gençlerin dikkatine sunalım...
    -Gerçek liderlik tek bir çeşittir: İnsanlara yol gösterir; onları mecbur etmez. Onları dahil eder; zorlamaz...
    -Bir liderin kendini önemsemesi kendini baltalayan bir şeydir.
    -Liderliği göz kamaştırıcılık olarak değil, sorumluluk olarak görün.
    -Başarı kadar başarısızlığın da sorumluluğunu kabul etmeye hazır olun.
    -Gerçek lider kişisel isteklerini en başa değil en sona koyar.
    -En iyi liderlik köklerini merhametten, iyiilikten, başkalarının iyiliği için hissedilen derin endişeden almaktadır.
    -Liderlik hizmet almak değil hizmet vermektir.
    -İnsanları sizin olmalarını istediğiniz şekilleri ile değil, oldukları halleriyle kabul ederek çalışın.
    -Sadakat kazanmak için önce kendiniz sadık biri olun.
    -Kendinize bağlı insanları susturmakla bir şey kazanamazsınız.
    -Girişim ruhunu öldüreceği için çok fazla kural koymayın.
    -İnsanlardan onların size vermeye gönüllü oldukları kadar otoriteyi kabul edin.
    -Kendinizin yapmaya hevesli olmadığı hiçbir işte başkalarını görevlendirmeyin.
    -Eğer size karşı olumsuz duygular uyanırsa karşı saldırıya geçmeyin, duygular sakinleşene kadar bekleyin...

Kaynak :milliyet

Liderlik Sanattır konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Liderlik ve Yöneticilik

Liderlik ve Yöneticilik

Liderlik ve Yöneticilik Liderlik doğuştan gelen bir özellik midir ? Liderliğin doğuştan gelen bir özellik olup olmadığı konusunda yapılan çok sayıda çalışmanın sonucunda liderlik özelliği gösteren kişilerin genellikle aşağıda belirtilen özelliklere sahip oldukları ancak bu özelliklere sahip olan her kişinin başarılı bir lider olmadığı görülmüştür. ... Yönetici olarak liderlik...
  2. Teşvik ve Liderlik

Teşvik ve Liderlik

İster büyük ister küçük olsun, ister kadın ister erkek olsun, toplumsal statüsü her ne olursa olsun herkesin desteğe, ilgiye ve teşviğe ihtiyacı vardır. Aile reisi bir babanın ne kadar desteğe ihtiyacı varsa, o ailenin annesi olma rolünü üstlenmiş eşinin de o kadar teşviğe ihtiyacı vardır. Doğru... hayat, zorluklar, sorunlar ve sıkıntılarla geçer, pek azımızın her işi asan, her derdi...
  3. Liderlik Yeteneği Geliştirilebilir mi?

Liderlik Yeteneği Geliştirilebilir mi?

LİDERLİK YETENEĞİ GELİŞTİRİLEBİLİR Mİ? Yazan: Sharif Khan “Az sayıda insanı yücelten mucize güç, sektörlerinde, uygulamalarında, azimlerinde, cesur ve kararlı bir mizacın kışkırtıcılığında saklıdır.” Mark TWAİN Motivasyon uzmanlarının çoğu, lider doğulmadığını, lider olunduğunu söylemeyi sever. Ben tam zıddını savunuyorum. Hepimizin doğuştan lider olduğumuza, ama yıllar itibariyle...
  4. Kadına Tacizde Avrupa'da Liderliğe Oynuyoruz

Kadına Tacizde Avrupa'da Liderliğe Oynuyoruz

hamile kadına taciz Kadına Tacizde Avrupa'da Liderliğe Oynuyoruz Kadına Tacizde Avrupa'da Liderliğe Oynuyoruz; Avrupa Birliği'ne bağlı Avrupa Yaşam ve Çalışma Koşullarını İyileştirme Kurumu tarafından hazırlanan "4'üncü Avrupa Çalışma Koşulları Anketi" açıklandı. Anketin "cinsel taciz" bölümünde, "Kadınlar bu tür eylemlerle erkeklerden üç kat...
  5. Atatürkün Liderlik Resimleri lazım bana

Atatürkün Liderlik Resimleri lazım bana

Merhaba arkadaşlar benim sizden bir ricam olacak acaba mümkünse Atatürkün Liderlik Resimlerini paylaşır mısınız bu resimler bana acil olarak lazım

Sayfayı Paylaş