gebe
  1. handanca

handanca Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    106
    Ödül Puanları:
    63

Limon Sirkesinin yapımı

Konu, 'Turşular' kısmında handanca tarafından paylaşıldı.

limon sirkesi nasıl yapılır limon sirkesi yapımı sirkesinin faydaları [​IMG]
    Çok faydalı sirkelerden biri olan Limon sirkesinin tarifini paylaşacağım sizlerle...

LİMON SİRKESİ
    Malzemesi:
    1 kg. limon
    3 lt. su
    200 g. tuz
    1 çay kaşığı tere tohumu
    1 çay kaşığı hardal tohumu

Yapılışı:
    Limonlar, kabukları soyularak, posalarıyla birlikte cam bir kavanoza yerleştirilir. Tüm malzeme içine boşaltılır, ağzı sıkıca kapatılır. Karanlık ve serin bir köşede 1 ay bekletilir.

Bu arada aklıma gelen bir kür tarifide ekleyeyim... Yaşlılık lekeleri için hazırlayacağınız bu kürün faydasını göreceksiniz..

limon sirke kürü

Bir tatlı kaşığı taze sıkılmış limon suyuyla bir tatlı kaşığı sirkeyi bir kahve fincanı içinde karıştırınız ve karışımı beş dakika bekletiniz. Daha sonra yaşlılık lekelerinin üzerine pamukla sürünüz. Bu kürü bir ay boyunca haftada üç kere uygulayınız.

Limon Sirkesinin yapımı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sirke

Sirke

Rızık ve berekete, üzüntü ve kederi gidermeye, dost ve arkadaş, ilim ve ibadetin zorluklarına severek katlanmaya; Sirke yapmak, bir şeyin sebebini araştırmak için sıkıntıya katlanmaya, Sirkeyi ekmekle yemek takvaya, berekete, uzun ömre ve mala, Tiksinti verecek kadar sirke içmek aile içi huzursuzluğa, Sirke ve onun küçük çanağı zararlı hizmetçiye delalet eder.Rüyada sirke görmek , bir...
  2. limon

limon

(Zitronenbaum / Limonier citronnier / Lemon tree / Lemon / Citron) Mart-ekim aylari arasinda beyazimsi-pembe renkli, güzel kokulu çiçekler açan, 3-5 m boylarinda, kisin yapraklarini dökmeyen küçük boylu agaçlar. Vatani Çin olup, Akdeniz bölgesinde genis çapta yetistirilir. Onuncu asirda Araplar tarafindan Avrupa’ya getirilmistir. Yapraklari oval, tüysüz, parlak yesil renklidir. Çiçeklerin taç...
  3. Limon

Limon

(Zitronenbaum / Limonier citronnier / Lemon tree / Lemon / Citron) Mart-ekim aylari arasinda beyazimsi-pembe renkli, güzel kokulu çiçekler açan, 3-5 m boylarinda, kisin yapraklarini dökmeyen küçük boylu agaçlar. Vatani Çin olup, Akdeniz bölgesinde genis çapta yetistirilir. Onuncu asirda Araplar tarafindan Avrupa’ya getirilmistir. Yapraklari oval, tüysüz, parlak yesil renklidir. Çiçeklerin taç...
  4. keskin sirke :(

keskin sirke :(

Aslınsa bazılarının derdi yanında benmki biraz hafif kalabilir.Küçüklüğümden beri başıma ne geldiyse bundan geldi diyebilirm.Benim problemim sinirim :( Sinirimden hiçbir şeyi görmüyorum.Herkese bağırıp,çağırıyorum.Kalp kırıyorum.Bir uzmana gitmeti düşündüm ama, o kadar ileri olmadığını düşünüorum.Ne yapsam bilemedim :( :(
  5. Yüzünüze Limon Bakımı Yapın

Yüzünüze Limon Bakımı Yapın

Limon etkili asitler içeriyor bünyesinde. Cilt hastalıklarına karşı bir bitki. Sivilcelere de aynı zamanda.Kabuğundaki o sarı yerleri yüzümüze sürmek çok yararlı tene nüfuz eden bakterilerle çakışıyor ve temizliyor. Her sabah 5-6 damla limon suyunu pamuğa damlatın ve yüzünüze sürün. Çıkan kiri ve temizlenen yüzünüzü hissedeceksiniz. Sabah uyanınca 2 kere pamuğa 5-6 damla, Öğlen zaman...

Sayfayı Paylaş