gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Limonlu Kurabiye

Konu, 'Bisküviler - Kurabiyeler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Malzemeler 9 yemek kaşığı tereyağı 5 yemek kaşığı pudra şekeri
    1 paket
    vanilya
    3
    yumurta
    1 tutam
    tuz
    1 limon kabuğu rendesi
    15 yemek kaşığı un
    1 tatlı kaşığı
    kabartma tozu

Yapilis Tarifi
    Oda sıcaklığındaki tereyağını pudra şekeri, vanilya ve 1 tutam tuzla birlikte köpürünceye kadar iyice çırpın. Unu ve kabartma tozunu bir kasede karıştırın. Yumurtaları teker teker çırptığınız kabın içine katarken, unu ve hazırladığınız limon kabuğu rendesini ilave edin. Daha sonra hamuru ağzı büyük bir sıkma duyuna koyun ve parşömen kağıdı yaydığınız tepsiye ceviz büyüklüğünde 4'er cm aralıklarla sıkın ve önceden ısıttığınız fırında 15 dakika kadar pişirin

Limonlu Kurabiye konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Limonlu spagetti

Limonlu spagetti

limonlu spagetti Limonlu spagetti Makarnayı kaynar tuzlu su da pişirin. Bir tavada zeytinyağını ısıtıp, çamfıstıklarını katın. Sarımsak ve kırmızı biberi ilave edip, fıstıklar hafif sararıncaya kadar sarmısağı yakmamaya dikkat ederek pişirin. Makarnayı süzüp, geniş bir kaba alın. Sarmısaklı yağı makarnanın üzerine gezdirin. 2 adet limonun kabuğu (rendelenmiş), maydanoz, zeytin, peynir,...
  2. kurabiye

kurabiye

: KurabiyeTatlı, güzel, hoşa gidecek sözdür.
  3. Kurabiye

Kurabiye

Büyük bir hava meydanının bekleme salonunda, genç bir bayan uçağına binmek üzere bekliyordu Uçağın hareketine saatler olduğu için zaman geçirmek için bir kitap ve bir paket küçük kurabiye satın aldı. Dinlenmek ve kitabını okumak için VIP salonunda bir koltuğa yerleşti. Kurabiye paketinin durduğu sehpanın yanındaki koltuğa bir adam oturdu; dergisini açıp okumağa başladı....
  4. Limonlu Kurabiye nasıl yapılır tarifi burada

Limonlu Kurabiye nasıl yapılır tarifi burada

Limonlu Kurabiye lımonlu kurabıye güzel limonlu kurabiye Surekli yeni yeni tarifler denemek isteyen biri olarak,bugun limonlu birseyler yapmak isterken nette dolastim durdum.. Karsima bu kurabiyeler cikti .. Denemekte fya var iye sizde deneyin isterim,goruslerinizi de yazarsaniz sevinirim..limnlu tatlilari seven biri olarak bir an once yapip denemek icin sabirsizlaniyorum dogrusu......
  5. İşte Limonlu Light Nefis Bir Kurabiye Tarifi....

İşte Limonlu Light Nefis Bir Kurabiye Tarifi....

Limonlu light kurabiye Limonlu Light Kurabiye Nasıl Yapılır Limonun her halini her haliyle aromasını seven meleklerimiz için özel bir kurabiye tarifi hem hafif hem lezzetli kurabiyeler...Hem kilo aldırmaz hemde hoş ve hafif bir ikramlık tarif....Limon aromasıyla da hoş bir tad katan bu kurabiyeyi hemen denemeye varmısınız....Limonlu Light kurabiye tarifini hemen aşağıda sizin için...

Sayfayı Paylaş