gebe
  1. CeMoŞ

CeMoŞ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.110
    Ödül Puanları:
    113

Limonlu tuzlu ayran

Konu, 'İçki - İçecekler' kısmında CeMoŞ tarafından paylaşıldı.

limonlu tuzlu ayran, nasıl yapılır, tarifi, içine hangi malzemeler girir, limonlu tuzlu ayran hakkında bilgiler

sıcak yaz günlerindee buzz gibi bir ayrana ne dersiniz melekler:D işte limonlu tuzlu ayran tarifi

Malzemeler

1 adet limon rendesi
    2 sb ayran
    5 sb su

Hazırlanışı

Bütün malzemeleri bir kaba koyup mikserle çırpınız. soğuk servis yapınız

Limonlu tuzlu ayran konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ayran Çorbası

Ayran Çorbası

Mutfak : Türk MALZEMELER 1 su bardağı aşurelik buğday 4 su bardağı yoğurt 1 çay bardağı nohut 1 çorba kaşığı nane 1 çay kaşığı tuz 6 su bardağı su HAZIRLANIŞI Buğday ve nohudu yıkayın ve pişirmeden bir süre önce ıslatın. Tencereye 4 su bardağı su ile birlikte koyarak karıştırmadan kaynatın ve kaynadıktan sonra yaklaşık 45-50 dakika kısık ateşte...
  2. ayran türküsü

ayran türküsü

Gurbet ellerinde eğlendim kaldım Güzel cemalini görünce durdum Gelin bu ayranı taze mi yaydın Hüdanın aşkına doldur ayranı Canım ayranı, güzel ayranı İyi hoş doldursun ayranı ya, sen kimsin? Köylük yerde bir genç kız her isteyene bir tas ayranı uzatırsa ne olur, adı nereye çıkar? Demezler mi; falancanın kızını gördüm, bir yabancıya tası doldurup ayran verdi. Aralarında bir şey var, elin...
  3. Ayran

Ayran

rüyada ayran çorbası görmek hamilelikte içmek hamilelikte Bakınız; Yoğurt.Rüyada ayran içmek, küçük ama sevinç verici bir kısmet alır.Rüyada ayran içmek gönül ferahligina kavsacaginiza birisine ayran ikram etmek, kiymetli bir dost edineceginize yayikta ayran çalkalamak, bekarsaniz kismetinizin açilarak tez zamanda evlenip, mesut olacaginiza, evli iseniz, güzel ve hayirli bir çocuk sahibi...
  4. Ayran, Ayranın Faydaları

Ayran, Ayranın Faydaları

ayran ayran faydaları ayranın faydaları ayran, nedir, nasıl yapılır, faydaları, hakkında bilgi edinmek için yazımıza buyrun. Yaz stresine karşı da çok faydalı olan ayranın yararları saymakla bitmiyor… Hava sıcaklıklarının hissedilir derecede yükseldiği bugünlerde aşırı terlemeyle vücutta oluşacak su ve mineral kaybının ayranla karşılanabileceği bildirildi. Uludağ Üniversitesi...
  5. Limonlu tuzlu ayran tarifi nasıl yapılır

Limonlu tuzlu ayran tarifi nasıl yapılır

Arkadaşlarım havalar inanılmaz sıcak limonlu tuzlu ayran süper gider diye düşünüyorum. Eskiden ninem yapardı bu limonlu tuzlu ayran tarifini nasıl yapıldığını biriniz bana anlatabilir mi lütfen.

Sayfayı Paylaş