gebe
  1. LaViNYaM

LaViNYaM >>>ιкιz αηηєѕι<<< Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    703
    Ödül Puanları:
    113

Limonlu Yüzük Tatlısı Nasıl Yapılır...Tatlı Seven Meleklerimize...

Konu, 'Tatlılar' kısmında LaViNYaM tarafından paylaşıldı.

Limonlu Yüzük Tatlısı Limonlu Yüzük Tatlısı Nasıl Yapılır

İşte lezzetli bir tatlı daha benden size meleklerim...Tatlı seven meleklerimize en güzel tatlıları sunmaya devam ediyoruz...Limonlu Yüzük Tatlısı bakalım nasıl yapılırmış...

Malzemeler:

2.5 su bardağı un
    2 su bardağı su
    20 gr tereyağı
    4 yumurta
    1 çay kaşığı tuz
    1 yemek kaşığı toz şeker
    1 limonun rendelenmiş kabuğu
    1 yemek kaşığı irmik
    1 yemek kaşığı mısır nişastası
    Ayçiçeği yağı

Şerbeti için

3.5 su bardağı toz şeker
    2.5 su bardağı su
    1 dilim limon
    Süslemek için
    Rendelenmiş limon kabuğu
    Toz Antep fıstığı
    Yaban mersini
    Frenk üzümü

Hazırlanışı:

Su, şeker ve limon dilimini kaynatıp şerbeti hazırlayın ve soğutun.
    İki su bardağı suyu tencereye alarak kaynatın.
    Tereyağı, tuz, toz şeker, irmik ve nişastayı ekleyip kaynayıncaya kadar bekletin.
    Unu da ekleyerek koyu kıvama gelinceye kadar karıştırarak pişirin.
    Ocaktan alıp ılınmaya bırakın.
    Limon kabuğu ve yumurtaları teker teker ekleyin ve birkaç dakika yoğurun.
    Hamurdan ceviz büyüklüğünde parçalar kopararak yuvarlayın.
    Daha sonra parmağınızı yağa batırarak ortasını delip yüzük şekli verin.
    Halkaları soğuk yağın içine atıp ocağın altını yakın ve karıştırarak altın rengi alıncaya kadar kızartın.
    Soğuk şerbete atıp birkaç dakika beklettikten sonra servis tabağına alın.
    Üzerini limon kabuğu, toz fıstık ve meyvelerle süsleyerek servis yapın.
    Afiyet olsun!

Limonlu Yüzük Tatlısı Nasıl Yapılır...Tatlı Seven Meleklerimize... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tatlı Şerbeti Nasıl Yapılır Dökülür Melekler

Tatlı Şerbeti Nasıl Yapılır Dökülür Melekler

Ramazan ayında tatlıyla düşenlerdenim ama şerbeti bir türlü ayarlayamıyorum. Tatlı şerbetini tam olarak nasıl yapmalıyım nasıl ayar vermeliyim ?
  2. Limonlu Badem Tatlısı Nasıl Yapılır Buyrun Meleklerim....

Limonlu Badem Tatlısı Nasıl Yapılır Buyrun Meleklerim....

Limonlu Badem Tatlısı Limonlu Badem Tatlısı Tarifi Hem faydalı hem lezzetli tam Ramazan iftar sofralarınıza göre bir tatlı...Limonuyla hafif ekşimsi aynı zamanda içindeki bademlerle besleyici bir tatlı... Limonlu Badem Tatlısı Malzemeleri 3 yumurta 2 limonun rendelenmiş kabuğu ve suyu 3 yemek kaşığı un 1 çay bardağı ince çekilmiş badem 50 gr badem ezmesi Yarım su bardağı toz...
  3. Enfes Bir Tatlı Cevizpare Tatlısı Nasıl Yapılır..İşte Hanımlar..

Enfes Bir Tatlı Cevizpare Tatlısı Nasıl Yapılır..İşte Hanımlar..

Cevizpare Tatlısı Yapılışı Cevizpare Tatlısı Nasıl Yapılır Şekerpare tadında nefis bir tatlı...Yanında da dondurmayla süper gider hani...Şöyle yanına vanilyalı bir dondurma ile tadı damağınızda kalacak bir tatlı tarifi veriyorum sizlere.... Malzemeler: 2 yumurta 150 gr margarin 3.5 su bardağı un 7 yemek kaşığı irmik 5 yemek kaşığı pudra şeker 2 su bardağı iri çekilmiş ceviz içi 1...
  4. Demir tatlısı  nasıl yapılır?

Demir tatlısı nasıl yapılır?

Bu konu; demir tatlısı nasıl yapılır ile ilgili bilgi vermektedir. Meleklerim bu tatlıyı hiç deneyen yada yiyen var mı bilmem ama bir denerseniz bir daha vazgeçemezsiniz. :tik: Aslında yapımı kolay olan bu tatlı oldukça gösterişli oluyor. Annem ben küçükken bu tatlıyı üzerine toz şeker ekleyerek okul dönüşlerimize hazırlardı ve çok beğenerek yerdik (her ne kadar ağabeyim beni kandırıp daha...
  5. İncir tatlısı nasıl yapılır?

İncir tatlısı nasıl yapılır?

Meleklerim evde incirimiz var ve değerlendirmek istiyordum farklı bir tarifim olsun istedim Aydınlı bir öğretmen arkadaşım bana şahane bir tarif verdi tabi siz meleklerimle paylaşmadan edemedim işte tarifimiz :hayal: Bildiğimiz kek malzemesini kullanacağız sadece yağ biraz daha az ve içine 8tane kuru inciri ıslatıp küçük küçük doğrayarak ekliyoruz,bir su bardağı iri çekilmiş cevizle de...

Sayfayı Paylaş