gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Limonun Bu Faydalarını Duydunuz mu?

Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

limonun yararları limonun faydaları

Sevgili melekler, hepimiz limonun tam bir c vitamini deposu olduğunu ve ayrıca cilt için de çok faydalı olduğunu, mutfakta çalışırken özellikle balık kokusunu ellerimizden çıkarmada etkili olduğunu biliyoruz. Ama limonun faydaları bu kadarla bitmiyor. Bakın limonun daha ne faydaları varmış...

Limon C vitamini içermesi nedeniyle en önemli antioksidan etkisi göstermektedir.İnsanların gün içerisinde sigara,stres sağlıksız yemeklerin tüketilmesi durumunda vücutta bulunan serbest radikal seviyesini yükseltiyor limon bu seviyenin yükselmesini engelliyorvücudumuzdan bu serbest radikallerin atılmasına uzaklaştırılmasına yardımcı olan en yararlı besindir.

Limon kabuğununda limon kadar yararı bulunuyor.Limon kabuğu Cilt kanseri riskini azaltmak için limon kabuğunun günlük beslenme programında bulunması çok önemli.Aynı zamanda karaciğer, kalp ve safra kesesi için en sağlıklı besinlerden biridir. Limon yüksek tansiyona iyi geliyor düzenli limon tüketilmesi yüksek tansiyon hastalıklarına tavsiye ediliyor.Özellikle stresli bir yaşamı olan, alkol veya sigara kullanan bireylerin çaylarının ve yemeklerinin içerisine limon kabuğu eklemeniz gereklidir.Limon'un 12 kanser türüne iyi geldiğini biliyormuydunuz hastalık türlerine karşı koruyucu etkisi bulunuyor.

2. *EYLÜLMEHMETUTKU*

*EYLÜLMEHMETUTKU* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    491
    Ödül Puanları:
    63
    limonu okadar severimki dilimler bir bütün limonu bikerede yerim ve öyle kolay kolay grip nezle olmam bilgin için sağol titan .....

3. SoNGüL.

SoNGüL. Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    83
    Ödül Puanları:
    28
    Limonu ben de çokk severim yerimde bol bol ama hamiş kalınca yiyemiyorum hiç te canım çekmiyor nedense... ama bu bilgiler iyi oldu ona göre limonu eksik etmeyim evden :hula:

4. AngelShe

AngelShe Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    bende bayılırım limona bende bıde lımonu tuzlayıp yıyorum cok guzel oluyo tadı:D

Limonun Bu Faydalarını Duydunuz mu? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Fincan Falını duydunuz mu?

Fincan Falını duydunuz mu?

kiminle evleneceğim falı gelecekte kiminle evleneceğim değişik fallar bak değişik fallara bak ilerde Kahve falı ve fincan falı çok farklı arkadaşlar.. Fincan falı denince akla kahve falı gelebilir; Kahve falı ile fincan falı arasındaki en önemli fark, birincide kahve içildikten sonra fincanı ters olarak tabağa koyup bir süre sonra falcının, kahvenin tortusunun fincanda almış olduğu...
  2. "Duydun mu Dün Gece"

"Duydun mu Dün Gece"

"Duydun mu Dün Gece" Duyurabildim mi dün gece sana sesimi, çok aradım Sesini dün gece çok istedim duymayı. Öyle ihtiyacım vardı ki, sana kelimelere sığdıramam. Derin ela gözlerini aradım, ışık aradım karanlığın derinliklerinde. Kokun sinmiş uzun saçlarıma,aradım seni, rakı kokan nefesimde , yüreğinin sıcaklığını aradım işte tam.... şuramda.... Sorma... öyle yalnızdım ki;...
  3. Fare İnsanları Duydunuz mu?

Fare İnsanları Duydunuz mu?

fare insanları duydunuz mu, kimler, nerede yaşarlar, nedir, resimleri, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Tıp her geçen gün hastalıklara çareler üretmeye çalıştığı gibi ,önüne geçemediği bir çok hastalıkla da karşı karşıya kalabiliyor.İşte bunlardan biri de tıp dilinde ''mikrosefal'' olarak geçen ama halk arasında fare insan olarak bilinen hastalık. Bu...
  4. Meryemotunu Duydunuz mu ?

Meryemotunu Duydunuz mu ?

Meryem otu nedir Meryem otunun Faydaları Meryem otu neye iyi gelir Doğada bulunan binbir çeşit şifalı bitkiden biri olan meryemotu, özellikleri ve kullanımı ile ilgili bilgiler şöyle melekler :) Gülgiller familyasındandır. Doğu, Güney ve Karadeniz bölgeleri ile İstanbul çevresinde yetişen bir bitki türüdür. Meryemotu Faydaları Yaprakları ve kökü kuvvet verici olarak kullanılır. İshali...
  5. Dulaptalotunu Duydunuz mu ?

Dulaptalotunu Duydunuz mu ?

Dulaptalotu faydası Dulaptal otu yararları Dulaptal otunun Faydaları nelerdir Doğada ki birbirinden ilginç isimli şifalı bitkilerden biri de dulaptalotu olsa gerek melekler :D:D Bu ismi ona kim vermiş bilemem ama görüntüsü çok güzel ve sağlığa da bir hayli faydaları var. :) Dulaptalotu: Yüksek yerlerde yetişen, meyveleri kırmızıya yakın, yaprakları açık yeşil olan ve 1,5 metreye kadar...

Sayfayı Paylaş