gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Lise Eğitiminde Önemli Değişiklikler

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

lise eğitiminde değişiklik lise eğitimi 2012 değişiklik lisede sınıf geçme 2012

Eğitim sisteminde değişimler devam ediyor melekler. :) Artık liselerde başarılı öğrenciler isterlerse 3 yılda mezun olabilecekler. Bu sınıf yerine ders sistemiyle mümkün olacak. Milli Eğitim Bakanlığının çalışmalarıyla ilgili olarak detaylar şöyle;

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, lise sisteminin yeniden yapılandırılmasına ilişkin yeni bir çalışmanın olduğunu açıkladı ve “Sistemi inceliyor, analiz ediyoruz. Dünyaya bakıyoruz, yapılması gerekenleri yapacağız” dedi.

Çalışma kapsamında “Dersleri tamamlayıp 3 yılda erken mezuniyet”, “başarısız olanların 6 yılda mezun olmaları”, “sınıf yerine derslik sistemine geçilmesi” gibi düzenlemelerin olduğu belirtiliyor.

NELER DEĞİŞECEK?

Lise sistemindeki yeni yapılandırmayla ilgili çalışmalar kapsamında şu değişikliklerin ön plana çıktığı belirtildi:

- Öğrenciler istedikleri dersi erken alıp, başarılı oldukları takdirde 3 yılda mezun olabilecek.

- Başarısız olan öğrenciler 6 yıla kadar derse devam edebilecek.

- Lisede sınıf yerine derslik sistemine geçilecek. Öğrenciler matematik ders saatinde dersliğe gidecek, Türkçe dersi saatinde diğer dersliğe gidecek.

- Ezber derslerinden ziyade uygulamalı derslere geçilecek.

trthaber.com

Lise Eğitiminde Önemli Değişiklikler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Liste

Liste

Rüyada liste önemli insanlar, olaylar olarak yorumlanır. Listedeki yazılar okunuyorsa onlara göre yorumlanır.
  2. Lise

Lise

Rüyada lisede okuduğunu gören kimsenin sabırlı ve gayretli olursa çok başarılı olacağına işaret eder. Rüyada lisede okuduğunu gören kimsenin sabırlı ve gayretli olursa çok başarılı olacağına işaret eder. Rüyada bir lise görmek, hem iş hayatınızda hem de sosyal yaşamınızda yükseleceğiniz anlamına gelir. Aşk hayatınızda da birtakım güzellikler yaşayacaksınız. Kişi liseyi bitirmiş ise değerli...
  3. 2013 KPSS de önemli değişiklik mi olmuş

2013 KPSS de önemli değişiklik mi olmuş

Merhaba arkadaşlar sizden bir ricam olacak arkadaşlarımdan duydum 2013 KPSS de önemli değişiklik olmuş öğretmenler ile ilgili 2013 KPSS de artık öğretmen adaylarına alan dışı soru sorulmayacakmış bu doğru mu
  4. Düz lise

Düz lise

Arkadaslar lutfen bana yardim edin en buyuk sorunum düz liseye gidecek olmam:( okuyamam ben düz lisede ne yapmalıyım lutfen bana yardimci olun:;(
  5. önemli

önemli

ben yanlış bir kelime yazdım diye hoca puan kırıyor mu

Sayfayı Paylaş