gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Liselerde Sınıf Geçme Notu Ortalaması En Az Kaç Olmalıdır?

Konu, 'Okul ve Öğretmenler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

sınıf geçme ortalaması kaçtır sınıf geçme notu sınıf geçme notu hesaplama lise

Sevgili melekler, okulların kapanmasına birkaç gün kala, lisede çocuğu olan meleklerimiz ya da lise öğrencisi genç meleklerimiz liselerde bir dersten başarılı olailmek için ortalamalarının en az kaç gelmesi gerektiği konusunda tam olarak bilgi sahibi olamayabiliyorlar. Gerçekten de sınıf geçme yönetmeliğine göre bu ortalama notu liselerin türlerine göre değişiyor. İşte yönetmeliğin konuyla ilgili bölümü...

Ders Yılı Sonunda Herhangi Bir Dersten Başarılı Sayılma

Öğrencinin, ders yılı sonunda herhangi bir dersten başarılı sayılabilmesi için;

a) İkinci dönem notunun, en az "Geçer" ancak birinci dönem notu "Etkisiz" ise ikinci dönem notunun en az "Orta",

b) İşletmelerde beceri eğitimi gören öğrencilerin yıl sonu beceri sınavı notunun en az "Geçer" olması gerekir.

Doğrudan Sınıf Geçme

Ders yılı ya da ortalama yükseltme sınavları sonunda, tüm derslerden başarılı olan öğrenciler doğrudan sınıfını geçer.

Okul türlerine göre hazırlık sınıfı dışında diğer sınıflarda Kurulca belirlenen yıl sonu başarı ortalaması ile başarılı sayılamayacak derslerin dışındaki derslerden başarısızlığı bulunan öğrencilerden yıl sonu başarı notu;

a) Fen liseleri ve sosyal bilimler liselerinde 3.50,

b)Anadolu türü liseler ile önünde yabancı dil hazırlık sınıfı bulunan liselerde 3.00,

c) Genel liseler, güzel sanatlar ve spor liseleri ile mesleki ve teknik liselerde 2.50 olan öğrenciler ortalama ile sınıflarını geçer.

Liselerde Sınıf Geçme Notu Ortalaması En Az Kaç Olmalıdır? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Lisede Kaç Zayıfla Sınıfta Kalınıyor?

Lisede Kaç Zayıfla Sınıfta Kalınıyor?

kaç zayıfla sınıfta kalınır lisede kaç zayıfla kalınır sınıfta nasıl 9 lise 1 de Milli Eğitim Bakanlığı Orta Öğretim Kurumları Sınıf Geçme ve Sınav Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasın Dair Yönetmeliğe göre: -9´uncu sınıfta 3 dersten başarısız olanlar, 10 ve 11´inci sınıflarda 2 dersten başarısız olan öğrenciler bir üst sınıfa sorumlu olarak geçebilecek. Alt sınıflarla birlikte başarısız...
  2. Liselerde Doğrudan ve Sorumlu Sınıf Geçme

Liselerde Doğrudan ve Sorumlu Sınıf Geçme

sorumlu geçme sorumlu sınıf geçme geçmek lisede lise MEB Ortaöğretim Kurumları Sınıf Geçme ve Sınav Yönetmeliği e göre: Hangi Öğrenciler Doğrudan Sınıf Geçerler? Yönetmeliğin 33.maddesinde;Ders yılı ya da ortalama yükseltme sınavları sonunda, tüm derslerden başarılı olan öğrenciler doğrudan sınıfını geçer. Okul türlerine göre hazırlık sınıfı dışında diğer sınıflarda Kurulca belirlenen...
  3. üniversitede geçme notu kaç oldu

üniversitede geçme notu kaç oldu

üniversitede geçme notu kaç oldu ? Arkadaşlar selam üniversitede geçme notu kaç oldu acaba lütfen bilgisi oaln yazsın
  4. 2013 Lisede Sorumlu Olarak Sınıf Geçme

2013 Lisede Sorumlu Olarak Sınıf Geçme

2013 lisede sorumluluk lisede sorumlu geçme 2013 Sevgili melekler, okulların bu cuma günü kapanacağı ve 2012-2013 öğretim yılının bitmeye hazırlandığı şu günlşerde lise öğrencilerini de bir telaş aldı. Notları sağlam olanlar rahatken, işi sorumluluk sınavlarına kalanlar ise bu konuda doğru bilgiye ulaşmaya çalışıyorlar. İşte 2012-2013 lise sorumluluk yönetmeliği ile ilgili bilgiler......
  5. 2013-2014 Sınıf Geçme Notu Kaç Olacak?

2013-2014 Sınıf Geçme Notu Kaç Olacak?

2013-2014 sınıf geçme notu, sınıf geçme notu kaç 2014, sınıf geçme notu kaç 2013 Sevgili melekler, 1.sınıfların bugün okula başlamasının ardından yeni eğitim öğretim yılı 16 eylül pazartesi, günü başlayacak. Merak edenler ve yeni öğretim yılında sınıf geçme notu kaç olacak öğrenmek isteyenler için, MEB yönetmeliğinden aldığımız bilgilerle sizleri aydınlatıyoruz... Başarı puanı 45′ten 50...

Sayfayı Paylaş