Liseli kızlara etek yasağı!

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Liseli kızlara etek yasağı!
liseli liseli kızlar etek etek artı kısa
Yeni bir eğitim öğretim yılı henüz başladı.Liseli kızlar için kıyafet kısıtlaması getirilerek kız öğrencilerin etek giymesi yasaklanarak sadece pantolon giymesine dair yeni bir kıyafet zorunluluğu getirildi.
Bu haberi sizler benim gibi ilk kez duyuyor olabilirsiniz.Yada duyanlar ve uygulamaya geçenlerde vardır.Aslında etek mi pantolon mu olayında çekimser kalıyorum.Daha önce benim bildiğim hem etek hem de pantolon giyebiliyordu kız öğrenciler yani kişisel tercih olayıydı.Etek olayını ise abartıya kaçıranlar iyice mini etek modeline çeviren kız öğrencileride gördüğüm oluyordu..
Belki bana içinizde bu durumun normal olduğunu etek boyunu abarttığımı düşünenleriniz olabilir.Yani klasik olarak yine bizim zamanımızda diye söze başlamak istiyorum ki bizler forma giyerdik etek giyen kişiler ceza alırdı ve giydiğimiz formanın etek boyu ise diz üzerine çıktımı olay olurdu.
liseli-kizlar3-3885.jpg

Benim kızım olsaydı eğer çok kısa etek boyuna ben de şahsen izin vermezdim.Buda benim şahsi görüşüm kimse üzerine alınmasın lütfen.Sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz merak ediyorum acaba eteğin yasaklanıp pantolon uygulamasına geçilmesi sizce daha iyi mi oldu yoksa pantolon yerine etek mi tamamen giyilmesi uygun olurdu.Her ikiside giyilsin olayında ise bana göre okul kıyafet düzeninde farklılıklar yaratıyordu sonuçta tek tip giyilmesi daha uygun.Görüşlerinizi bekliyorum

şu fotoğraftakiler gibi tiplemler icin hicte güzel olmuyo mini etek :D
henuz yasak gelmedi herkes simdi istedğini giyiyor ama benim okulumda bez parcası giyen coktu :) ben pantolonu daha cok tercih ediyorum cunku hersekilde rahat

Hem trde hemde yurt dışında eğittim almış biri olaraktan çok farklı farklı görüşlerim var ve tek görüşte sabit kalamıyorum.... Öncelikle yurt dısında 2 okulda eğittim aldım birincisi kız lisesiydi ve okudugum semtte müslüman sayısı cok fazla oldugundan okul yönetmeliği kendiarasında müslüman öğrenciler için uzun etek modeli uzun kol gömlek üretmişti yani yasallaştırmıştı forma şeklinde.. artı burdaki gibi başörtü yasagı zaten yoktu isteyen herkes başörtü giyebiliyordu ve okul artı olaraktan orası sıcak bir memleket olduıgundan normalde uzun kol yoktu onlara uzun kol gomlek artı bildiğimiz uzun etek modeli üretttii. bence kapalılar içinde cok güzel bir olaydı herkes istediği gibi giyiniyordu isteyen okullun normal etek gömleğini isteyende kapalılara uygun olanını ve bu pantolon seceneği o okulda zaten mevcuttu isteyen herkes okullun pantulonu oldugu süre ce giymesinde bir sakınca yoktu.. tabi burda okurken bu kadar secenek sunulmusken.. etek gomlek tesettürlü forma veya pantolon gomlek ben hergun aynı renk giyiminden aynı modelden sıkıldımı dile getiriyordum okula gitmek işkenceydi ki okulun rengide yeşildi hiç sevmem... hala bi sey alıncagı zaman kıyafet olaraktan yeşil olmamasına özen gosteririm. neyse bunun sonunda ben birde şehir merkezinden uzak bir yerde okumaya gittim gene lisee.. ve ordada şehir merkezinden uzak oldugundan kıyafet le gidiliyordu forma yoktu sadece bazı ozel gunlerd orayı temsil eden renk tshirtler vardı onu giyiyorduk onun haricinde fazla abartı olmamak sartı ile serbestttik ordada basladım off bugun ne giycem bunu daha dun giymiştim okula okumak yerine sanki defileye cıkacakmısım gibi bir hazırlık oluyorrduki bu bir tek bende değil hemen hemen herkesde oyleydi.. neyse bundanda nasibimi aldıktan sonra okul formasının en iyisi olduguna karar verdim ( insn ogluyuz hiç bir seyden memnun olamıyoruz ... ) vel hasıll tr ye geldim ve lise son sınıfa kayıt oldum anadolu lisesi artı genel anlamda maddi seviyesi yuksek ogrenciler vardı.. ve genel anlamda diyebilirim ki okulun bir forması olmasına ragmen herkes sanki magazin dergilerinde fırlayacak mankenler gidiydii... bende dahil okul yıllıgımda etek boyumun kısalıgı ve bacak larımın sexyliği yazar... bende kısa etek giyenlerdendim ama benm kisi ozenti değil tamamen resadüfen ortaya cıkan bir durumdu ve rahatsızlık duymadıgım içinde değştirmediğim bir sey . kısaaca değinmek gerekirsede ben okullar acıldıgında okula baslamadım 2. döneme yakın basladım o zamanda piyasada pek etek yoktu okul etegi.. kendime 6 beden buyuk bir etek almak zorunda kalmıstım (ben 36 giyerken 42 beden alındı) herneyse hem belini kendi olcume yapıp hemde boy olcuusunu bir arada verince umdugumdan cok kısa bir etek cıktı ortaya... okudugum okuldada genel anlamda herkesin etek boyu kısa oldugundan pek goze carpmıyordu... ama farklı semtlere o etekle gittiğimde farklı gozle bakanlar oluyordu... bence zaten dış gorunum onemli değiğl onemli olan iç ama bazen bazı yerlerde bunu uygulamak pekte kolay olmuyor...
anlayacagınız ben bu konuda cok kararsızım... etekmi olsun pantulonmu olsun yoksa her ikisimi olsun yksa hiç mi olmasın... hayatımda er turlu sartlarda okudum ama bugun bana sorsanız hangisi olsun kararsız kalırım cunku içinde bulunacagım durumdan asla aslaa ve asla mutlu olacagımı sanmam cunku ben bir insnım.. insan oglu boyle bir sey elindekilerle mutlu olmayı bilmez...

Dip nt. benim doktor bir arkadasım sadece etek pantolon meselesinde su yorumu yaptı .. lise ogrencileri genelde kalın corap yerine ince pamuklu corap sectikleri için tr mevsimlerinin kışınne oldugu ortada bu durumda kızlarımızda romatizzma ve benzeri kalıcı hastalıklara neden oldugundan pantolonun kalkmamamsını ve kısın pantolon yazın ve baharında etek uygulaması olmasını istiyor...

Bence mükemmel. Her açıdan iyi bir uygulama olacağına inanıyorum. Bacak gösterisine dönüşen bir kıyafet anlayışının eğitim öğretim kurumunda yeri olamaz, olmamalı. Ergenliğe yeni yeni adım atan gençlerin bu gibi konularda daha hassas olmasını bekliyoruz... Paylaşım için teşekkürler adminim.

Bence ikili giyim olsa iyi olur ya ne bileyim ailesi tarafından pantolon giydirilmeyen kızlar var mesela onlar bu yüzden okula gidemeyecek mi ? Hem türbanlı öğrenciler var onların pantolon üzerine en azından okula giderken türban takması nasıl bir görüntü oluşturacak.

Her yönden zor bi karar bilemedim gerçekten...

Geri